GIDAYI KAŞ TAN ALDIN CEZASI YAZDI

Ocak 11, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GIDAYI KAŞ TAN ALDIN CEZASI YAZDI

‘Gıdayı Kaş’tan aldın cezası’ yazan Meisli gümrükçü adadan gitti

Antalya’nın Kaş İlçesi’nin hemen karşısındaki Meis Adası’nda halkı isyan ettiren kadın gümrükçü Areti Rikopiti, önceki gün izin alarak adadan ayrıldı.

Rikopiti’nin, Kaş’tan gıda maddesi alan bir kişiye yazdığı 750 Euro’luk ceza da iptal edildi. Yaklaşık 200 kişinin yaşadığı Meis, Kaş’a 2.5 deniz mili uzaklıkta. Ada halkı, başta yiyecek olmak üzere günlük ihtiyaçlarının tamamını Rodos ve Kaş’tan karşılıyor.

Meis halkı, her cuma Kaş’ta kurulan pazarının müdavimleri arasında önemli yer tutuyor. Ancak yaklaşık üç ay önce adaya atanan gümrük memuru Rikopiti, Meis halkının Kaş’tan alışveriş yapmalarına engel olmaya başladı. Rikopiti, Kaş’tan ucuza alınan gıdaların marketlerde yüksek fiyatlarla satılarak, ticaret yapıldığı gerekçesiyle bu alışverişe karşı çıktı.

Halktan bu ticarete son vermesini isteyen Rikopiti, cezai işlem uygulayacağını bildirdi.

Atina’ya şikayet
Ada halkının tepkisi üzerine Meis Belediye Başkanı Pavlos Panigiris, bir yazı yazarak, gümrük memurunu Atina Ekonomi Bakanlığı’na şikayet etti. Ancak bu şikâyetten bir sonuç alınamadı. Rikopiti’nin, Meis-Kaş arasında tekne turu yapan Niko Missomike’ye tavuk, kıyma ve pastırma getirdiği gerekçesiyle 750 Euro ceza yazması, tepkilerin daha da artmasına neden oldu. Ada halkının şikayeti bir kez daha Atina’ya iletildi.

Rikopiti, tepkilerin çoğalması üzerine önceki gün, izin alarak adadan ayrıldı. Yunan makamları, gümrük memurunun geçici bir süre izne ayrıldığını, kısa süre sonra adaya tekrar döneceğini bildirdiler. Ancak ada halkı, gümrük memurunun bir daha gelmemesi için Atina’ya baskı yapmaya devam ediyor. Rikopiti’nin, Missomike’ye yazdığı 750 Euro’luk ceza da iptal edildi.

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari