GİDECEKSEN HEMEN GİT! – Fazilet SAĞLAM

Haziran 23, 2009 tarihinde tarafından  
OKUYUCU YAZARSA kategorisinde yayımlanmıştır.

GİDECEKSEN HEMEN GİT! - Fazilet SAĞLAM

 Kalacaksan ayarlarız bir yatak döşek. Buluruz başını koyacağın bir yastık, uzanacağın bir kanepe. Sen dert etme.  Yeter ki ‘Burada olmak istiyorum’ de. Bakarız çaresine. Ama gideceksen oyalama ne olur. Kaçış planların cebindeyse koy masaya, bakarız haritaya. Belki yeni yollar gösteririm sana. Ucuz biletler bulurum, hızlı otobüsler, tanıdık oteller. Zora sokmam, çıkmaz sokaklara saptırmam hayallerini. Korkma kesmem önünü, tutmam ayaklarını, yalvarmam ‘Gitme’ diye.

 Ama gideceksen hemen git ne olur. Alıştırma kendini bu kadar. Evimin bir parçası olma. Sevdirme deli divane. Sonra sana verdiğim hiçbir sözü tutamam, emin ol. Çayı kaç şekerli içtiğini ezberlettirme mesela. Ya da çay mı kahve mi sevdiğini bilmeyeyim. İyi yemek yaptığını da bilmeyeyim ya da tam tersini. Tamam mı? hiç sofra kurma. Bilmeyeyim ne okursun geceleri, ne dinlersin, kimleri seversin. Hatıra niyetine kendinden bir iz bırakma, ne bedenimde ne ruhumda.

 Öğrenmeyeyim, geceleri uykunun arasında, yarım yamalak uyandığında sarılır mı, sarılmaz mısın diye bana. Şarkı da söyleme sakın. Canın sıkılınca ıslık da çalma. Sesin yanık mı, onu da bilmeyeyim. Özlemeyeyim sonra o nakaratları.  Beni olmadık bir yerde, düşman etme televizyonlara, radyolara.
Gideceksen hemen git olur mu? Kırmadan, yakmadan içimi git. Biliyorum bazen nasıl acımasız olabildiğini. O kadar cık tanıdım seni. Ama bil ki bir kez ağlar yağarcasına insan. Ben hakkımı kullandım, yeterince ağladım.

 Yıkıp dökme olur mu yeniden beni?

Gideceksen vakit kaybetme hiç. Geç oldukça güç olurmuş, yaşamadan da bilelim 2 kere 2’nin 4 ettiğini. Senden söz almaya çalışırken, ben çoktan saldım zaten iplerimi. Karakalem çizdim gülüşünü, gözlerini, yüzünü fikrime daha şimdiden. Niye böyle değildi hiçbiri önceden?

 Başkaydın, başkalarınındın ondan mı acaba? Gözün değmezdi gözüme, bilmezdim sıcağını. Şimdi benimlesin, ama bilmiyorum hâlâ benim misin? Niye geldi oturdu yüreğime adını koyamadığım bir sızı? Niye korkup duruyorum kapı ne vakit çarpacak diye? Çatılıp kaşların, duvarlara kilitlenecek diye bakışların, niye ödüm kopuyor? Neden telefon her çaldığında takılıp masaya sandalyeye düşe kalka açıyorum da, senin sesin gelmeyince kesiliyor sesim soluğum? Birbirinden hüzünlü olmak için birbiriyle yarışan şarkıların her biri, niye tırnaklarını geçirip yüreğime bir aşağı bir yukarı tırmalıyor içimi? Çözemiyorum nedenleri, niçinleri.

 Tüm bu sahneler eski aşkların mirasıdır belki de. Hiç suçun günahın yoktur. Kim bilir, sadece sevmeye gelmişsindir de ben korkup duruyorumdur kendi kendime.  Gerçekten de öyle mi? Hakikaten mi? Sahiden mi?
Sen de mi sarmak için yaralarını beni bekledin bunca zaman? Sen de mi yıkılıp dökülmekten korkuyorsun tekrar tekrar? Senin de mi gözünde gönlünde yaş kalmadı ağlamaktan? Senin de tek düşün usulca sarılmak mı birilerine? Sen de mi başka bedenlerde, ruhlarda bulamadın özledikleri?
Eğer öyleyse hiç dert etme. Ben sererim sana bir yatak-döşek. Tek yastığım var, ama olsun, paylaşırız. Şimdi yat, uyu. Uyu ve unut acılarımızı.

Belki de uyanınca tüm yaralar kapanacak. Ama tam tersiyse o zaman hemen git vakit kaybetme. Yoksa sana da bana da yazık olacak.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“GİDECEKSEN HEMEN GİT! – Fazilet SAĞLAM” adlı makaleye 8 yorum yapilmis
 1. gül dedi ki:

  Benzıyordu gozlerı hayal kuran masum bır cocugun gozlerıne, vuruyordu kara gölgesini yere lambadan yansıyan ışık; kapalı kaldı ruhum! bu kara gölgenin içinde, kurtulamayacak , hiçbir zaman!..
  sen aldın benım mesajımı tebrik ederım ablacığım devamını dort gozle beklıyorum:)

 2. Anonim dedi ki:

  Gecenin koruna atıp da gidişin beni, karanlıktan korkan bir çocuk gibi,
  Sevginin, aşka tutsaklığın yalnızlığında ve bir başıma,
  Kuyunun dibindeki taş gibi bir başıma,
  Muhtaç bırak beni!

  Ne zaman çok istesem gelme!
  Gelme ki gözümde daha çok büyü!

  Yumma gözlerini, uyuma bugün; Bütün gölgeler akşam oluyor
  Üşüyor yaprak, dallar üşüyor; İçimde kış gibi bir mevsim üşüyor

  Oysa ben senden neler neler isterdim; Senli sevdalarda doğmak isterdim
  Sabahlar isterdim, ASi ve MAVi; Büyüsün isterdim ışığın rengi…

  Ahmet Can Akyol

 3. Fazilet Sağlam dedi ki:

  Ne zaman çok istesem gelme!
  Gelme ki gözümde daha çok büyü!

  O neden gelmedi? Bilmiyorum.

  Daha çok büyümek için mi ?

  İstemediği için mi ?

  Ama farketmezdi ki bir şekilde gelmiş olması yeterdi yeterki gelmiş olsaydı…

 4. özgür bağcı dedi ki:

  çok güzel canım basarılarının devamını bekliyorum

 5. yasemin meram dedi ki:

  Ayrığın hakkını ver…
  Anlamsız kıl tüm yaşanmışlığı…
  Kalmayı beceremedin,
  Bari gitmeyi öğren!
  Ne bileyim vur sırtımdan mesala,
  Adı AYRILIK olsun!
  Gidişlerden gidiş beğen,
  Yeter ki GİTMELER senin olsun…

  Çok oluyorsun böyle gitmek mi olur!!!
  Her gidişinde kendini bende UNUTUYORSUN…

 6. hakan_guven dedi ki:

  bu sabah erken kalktım ve sahile indim belki gelirsin diye belki seni görürüm diye ama uzun yıllar olmuş gelmen imkansızdı… ama ben ama ben her yıl aynı tarihte ve aynı saatte konya altı plajında ogünü yaşıyorum belki geç kalmıştır belki tırafiğe takılmıştır diyorum ama yoksun nekadar istesemde yoksun hayalde olsa bunu yaşamak bana haz veriyor.
  biliyorum uzaklardasın şimdi bana kimbilir kiminlesin yada benim gibi yanlız yapayanlızssın şuan belkide sende benim gibi sahilde beni düşlüyorsundur yarım kalan mahsumane aşkın hayalini
  ben ise hem sensiz hemde bensiz olmanın savaşını veriyorum yorgun bedenimle keşke keşke birdaha birlikte olabilseydik diyorum ama nafile dedim ya uzun yıllar oldu ama benim için hala dün gibi unutulamıyan aşkın bedeli
  bir an gözlerimde belirdin gözlerinin sevgiyle bakışı dudaklarının titremesi teninin kokusu ellerinin sıcaklığı dedimya yarım kalan hayatımda hiç dolmuyan bir boşluksun
  nezaman bu sahile gelsem seni görürüm mavi denizlerde senin kokun çöker sahillerde bakışların hiç gitmez aklımdan dedim ya ben hala kaldığımız yerdeyim yaşım gidiyor belki bedenim yorgun ama ben hala 25 yaşındayım sana ulaşıncaya dek. samanyolu şarkısı hala kulaklarımda her çalışınca seni hatırlarım bilirsin ortak şarkımızdı ama yoksun ne çok istesmde olamıyacağına göre bu bizim kaderimizmiş deyip cümlelerime son veriyorum inan seni yaşamak bile seni düşlemek bile dünyanın en güzel duygusu seni sevdim ve hep seveceğim….

 7. aşka inanmak istemedim hiç dedi ki:

  hiç içimden gelmedi aşka inanmak ama beklemedi benim inanmamı ansızın çaldı yüreğimin kapısını ama ansızında çekip gitti giderkende gelişi kadar sessizdi cebindeki kaçış planlarından bi haberdim gelişinden bi haber olduğum gibi ama aşk böyle bir şey bence acı çektirmesse kıvrandırmassa uykuları bölük pörçük etmesse aşk aşk olduğunun farkında bile olmaz gel bütün farkındalıklarla yüreğime çöreklen hiç gitmeyecekmiş gibi senin her halin benim kabulüm inan sessiz ve davetsiz gelişin isyankar ve kahır dolu gidişin bile benim kabulüm yeterki yüreğimin sönmüş ateşini yak bütün sıcaklığınla eğer gücün varsa yakabilmeye taşa dönmüş yüreğimi

 8. gül akman dedi ki:

  hislerinize tercüman olduğum için sevindim aslında.. ama en azından yazının altına alıntıdır deyiverseydiniz 🙂

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari