GÖNÜLDEN YANSIYANLAR KÖŞEMİZİN YAZARI ŞİİRLERİNİ KİTAP HALİNE GETİRDİ.

Nisan 4, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GÖNÜLDEN YANSIYANLAR KÖŞEMİZİN YAZARI ŞİİRLERİNİ KİTAP HALİNE GETİRDİ.

Aşağıdaki haber Kemer Gözcü Gazetesi’nin www.kemergozcu.com sitesinden alınmıştır.
Ellerine sağlık…

Nalçacı eserlerini ölümsüzleştirdi.

Kemer Reklam’ın sahibi Şair Muharrem Nalçacı “Gözlerin mavi martı çığlığı, gözlerin Memleketim” adlı ilk şiir kitabını çıkardı. Göl Kitap Yayıncılık bünyesinde çıkartılan şiir kitabı 128 sayfadan oluşuyor. Yaklaşık 20 yıldır Kemer’de yaşayan Nalçacı amatör olarak ortaokul çağlarında başladığı yazarlığı, sonrası ilk kitabını okurlarıyla buluşturdu. Ankara Kitap Fuarı’nda okurları ile buluşan Nalçacı okurları için şiir kitabını imzaladı.

Nalçacı yeni kitabı için şöyle dedi.

“Şiir kitabı çıkartmayı şu an düşünmüyordum ama Göl Kitap Yayıncılığın sahibi can arkadaşım şair Mehmet Sabri çok ısrar etti. Oysa ben ilk olarak bu yıl tamamladığım romanımı çıkartmak istiyordum. Ben şairden önce öykü ve romancıyım. Şiirlerim bile öyküseldir.

Romanım Allah izin verir ise yine aynı yayın evi tarafından yılsonu veya yılbaşında çıkacak. Şiir kitabımın değerini ben değil okuyucu verecek. Şu ana kadar beğenildiğini düşünüyorum. Fakat insanı anlatmayı çok seviyorum. Ezilen, direnen ya da duygularında acı çığlıklar atan insanı. Bu dünyaya geldik gördük ve gideceğiz. Hiç kimse kalıcı değil. Öyle ise niçin güzellikleri yazmayalım. Niçin duyguların sesi olmayalım.

Benim karakterimde kalemim renk, dil, din ayırt etmez. Tıpkı toprağın ayırt etmediği gibi. Biz Türkler vatan toprağını kutsal bilenleriz. İnsanı da kutsal biliriz. Fakat iyileri de var kötüleri de. Ben iyi ve güzel insanı anlatmayı seçtim. Yapım bu inşallah Allah izin verirse öykü ve romanımda Anadolu insanını bol bol işleyeceğim.

Şiir mi ? Benim için cankurtaran. Evet cankurtaran. Bir bardak demli çayın yanında şiir yazmak o kadar güzel ki. Bu duygu anlatılmaz. Bir dünya yaratıyorsunuz.. Güzel bir dünya ve o dünyanın engin maviliklerinde kulaç atıyorsunuz. Şiir içiyorsunuz. Muhteşem bir duygu bu, Ankara Kitap Fuarı çok güzeldi, lise ve üniversite öğrencileri, yazarlar, şairler, eleştirmenler. Binlerce sergilenmiş kitap, bunun nasıl bir şey olduğunu kitapseverler daha iyi bilir Bir kitap deryasındasınız. Hele o çocuklar var ya, gözlerinden ışık fışkıran çocuklar, o ışığa olanca gücünüzle dalıyorsunuz. En büyük mutluluk bu olsa gerek. O çocukların gözlerinde ki ışığa tutunabilmek hani bir şairin dediği gibi” Güneş topla benim için” Hepsinin gözleri güneş. Aman Allah’m muhteşemdi Fazla uzatmayım şiir ve edebiyat benim ve bizler için vazgeçilmez. Tadı hala damağımda, buradan tüm şiir severlere ve edebiyat aşık?arına selamlar sevgiler yolluyorum. Güzel ülkemin Güneş gözlü çocukları, sizleri biz şairler olarak çok ama çok seviyoruz. Selam olsun dünya çocuklarına, selam olsun, geldim gördüm gidiyorum diyen düşünceye. dedi.

Haber Yayınlanma Tarihi [  30-03-2010]

GÜZEL KALEM AĞLATANDIR.

ŞİİRLERİYLE İÇ DÜNYAMIZA YANİ YAŞADIKLARIMIZA GİREN VE BİZLERİ AĞLATAN MUHARREM NALÇACI’YA ROMAINDA DA BAŞARILAR DİLERİZ.

ekemer Ailesi

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari