GÖNÜLLÜ GIDA MÜFETTİŞLERİ

Mayıs 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GÖNÜLLÜ GIDA MÜFETTİŞLERİ

Tüketiciler Birliğinin Antalya Şubesi’nin destek verdiği, Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nce Gıda Güvenliği Eylem Kurulu Projesi kapsamında sağlıklı gıda tüketimini sağlamak amacıyla başlatılan GGM ile sağlıklı topluma ulaşılması hedeflenmektedir.

İnsanların sağlıklı yaşayabilmeleri için sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerektiği ortadadır. Bu yüzden güvenilir gıdaya ulaşma ve sürekliliği sağlama konusunda gönüllü gıda müfettişlerine önemli görevler düşmektedir.

Öncelikle bilinçli bir tüketici olmanın yolu yediğimiz içtiğimiz gıdaların içeriği ve özelliği konusunda bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesindeki sayı itibariyle yetersiz personellerle, gıda denetiminin yılda ancak bir ya da iki defa yapılabildiği gerçeği karşısında GGM duyulan ihtiyacın büyüklüğü daha çok hissedilmektedir.

Gönüllü Gıda Müfettişleri aracılığıyla gıda işletmelerinin sürekli denetim altında tutularak gıda zehirlenmelerinin önlenmesi ve gıda hijyeninin sağlanması mümkün olacak ve böylece gıda güvenliği en üst seviyeye ulaştırılacaktır. Bu şekilde bir yerde gıda alanında sağlıksız bir durum veya aksaklık olduğunda anında yetkililerin haberdar olması sağlanarak etkili ve ani denetimler gerçekleştirilebilecektir. Bu sayede de halkın sağlığı ile oynayan kişi ve kuruluşların cezalandırılması mümkün olabilecektir.

İşte bu kapsamda Tüketiciler Birliğinin öncülüğünde Tarım İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitimler sayesinde 23 kişi daha Gıda Müfettişi eğitimini başarıyla tamamlamıştır.   Tüketiciler Birliği Antalya Şube GGM eğitimlerinin devamı yönünde çalışmaları sürdürmekte ve isteklilerin taleplerini toplamaya devam etmektedir.

İrtibat tel 0 242 248 59 60
Verilen eğitim ve katılımcıların resimleri aşağıdaki linktedir.

http://www.siviltoplummerkezi.com/galeri/2/sayfa/1/27-28-nisan-2010-gonullu-gida-mufettisligi

Av. İbrahim GÜLLÜ
Antalya Şube Başkanı

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ | ANTALYA ŞUBE |
Elmalı mh 7 sk Zaman işh kat 5 daire 46 Antalya
Şube Tel 0 242 248 59 60 GSM 0 532 293 14 55

E-mail: antalya@tuketiciler.org / avibrahim07@hotmail.com
Web: www.tuketiciler.org

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari