GÖYNÜK’TE FAKÜLTE HEYECANI

Ağustos 13, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

GÖYNÜK’TE FAKÜLTE HEYECANI

Göynük Belediyesinin Mega Projesi olan Akdeniz Üniversitesine bağlı olacak Aşçılık Yüksekokulu için girişimlere başlanıldı.

Bu amaçla Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Öğretim Görevlisi Aydın Özdemir ve Yapı İşleri Daire Başkanı Dr. Ahmet Şahin konu ile ilgili çeşitli değerlendirmeler yapmak amacıyla Göynük Belediyesini ziyaret ettiler. Başkan Necati Topaloğlu tarafından karşılanan yetkililere Göynük Belediyesi Fen İşleri Müdürü Gülsüm Bal planlar üzerinde gereken bilgileri aktardı.

Düşünülen Yüksekokulun Türkiye’de bir ilk olacağını vurgulayan Aydın Özdemir ‘ Amacımız ülkemizin gözbebeği olan Antalya Göynük’te Aşçılık Yüksekokulu açılabilmesidir. Gelişen Dünyamızda artık klasik aşçılar değil bilgili, donanımlı, vizyon sahibi aşçıların ve mutfak yöneticilerinin olması zaruridir. Düşünülen yüksekokul dört yıllık olup ülkemizde bir ilk olacaktır. Turizmde kendini ispatlamış ülkemizin mutfak eğitimi konusunda da eksiklerini tamamlaması ve Dünyada bu konuda da referans bir ülke olması asıl hedefimizdir. Göynük Belediyesinin girişimleri ile yapılacak Akdeniz Üniversitesine bağlı bu yüksekokul her açıdan bölgeye bir katma değer olacaktır’ dedi.

Göynük’te bir büyük düşüncenin daha gerçekleştiğini ifade eden Başkan Necati Topaloğlu konuyu ‘ beldemizde turizmden sonra ikinci büyük sektör olacak eğitim yatırımları her açıdan önemli faydalar sağlayacaktır. 300’ü yatılı 720 öğrenci kapasiteli olacak Yatılı Anadolu Öğretmen Lisesi ile birlikte Türkiye’de bir ilk olacak Akdeniz Üniversitesine bağlı Aşçılık Yüksekokulu Beldemizde ki tüm dengeleri değiştirecektir. İş alanları ile istihdama ve belde ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Aynı zamanda beldemizin eğitim ve kültür düzeyini de en üst seviyeye çıkaracaktır. Bu yatırımları gerçekleştirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çalışmaya devam etmek çok önemli’ şeklinde değerlendirdi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari