GÜL DEN KEMER E KURTULUŞ REÇETESİ

Aralık 8, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GÜL DEN KEMER E KURTULUŞ REÇETESİ

SPOR, SANAT, EĞİTİM

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, her platformda uzun vadede nasıl bir Kemer planladığını anlatıyor. Kemer’in bir sanat kenti olduğunu vurguluyor ve bu alandaki çalışmalarının spor ve eğitimi de içine alarak devam edeceğini söylüyor.

Panorama 6 [1600x1200]Altın Nar gibi geçmişte iz bırakmış bir etkinliği yeniden başlatarak Kemer’in tanıtımına katkı koyan Başkan Gül, tanıtımda ve turizm girdisinde çeşitlilik için de tüm gücü ile çalışıyor.

Kemer’in sanatın olduğu kadar sporun da merkezi olması için çalışan Başkan Gül’ün, “Spor Merkezi Kemer” ile ilgili daha büyük düşleri var. Görev yaptığı 1995- 1999 döneminde, Belek’ten önce Kemer’de golf alanı için etüt çalışmaları yapan Başkan Gül, şimdilerde Tenis için çalışıyor. İlçede yapılacak tenis kortları ile bu sporun meraklılarını Kemer’e çekmeyi planlayan Başkan Gül, “Ben de tenis oynuyorum. İlçemizde bunun bir eksiklik olduğu fikrinden yola çıktık, projeleri büyütüp yurtdışındaki tenis meraklılarını buraya çekmek için çalışmalara aşladık. Amacımız, burada dünyada ses getirecek turnuvalar düzenlemek. Kemer’de görev yaptığımız süre içinde bu hedefimize mutlaka ulaşacağız” dedi.

Başkan Gül’ün Kemer’i geliştirmek için düşündüğü en önemli projelerden biri de Kemer’de eğitim. Başkan Gül, Kemer’de eğitim merkezlerinin artması ile öncelikle Kemerli öğrencilerin rahatlayacağını belirtirken, kurulacak fakültelerle de dışarıdan öğrenci getirilmesini planlıyor. Kış sezonunu yüksekokul öğrencilerini canlandıracağını kaydeden Başkan Gül, bir de müjde verdi: “Bu konuda Akdeniz Üniversitesi ile görüşmelerimiz sürüyor. Ayrıca bir özel üniversite de buraya kampüs kurmak istiyor. Görüşmelerimiz sürüyor. Tek derdimiz, Kemer’in gelişmesi ve Kemerli’nin mutlu olması.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari