GÜMRÜK MUHAFAZAYA DİNLEME İZNİ

Ocak 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GÜMRÜK MUHAFAZAYA DİNLEME İZNİ

Gümrük muhafaza ekiplerine kaçakçılıkla mücadelede etkinlik sağlanması için telefon dinleme yetkisi verilmesi öngörülüyor.

Gümrük Müsteşarlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun Tasarısı Taslağı’nda kaçakçılıkla mücadelede daha etkin olunabilmesi amacıyla Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne iletişimi tespit etme, dinleme ve bunları kayıt etme yetkisi öngörülüyor.

Kanun tasarı taslağı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı.

Gümrük Muhafaza ekipleri, teknik araçlarla izleme yapabilecek ve gerektiğinde yetkili kurumlarla bu konuda işbirliğine gidebilecek.

Gümrük Muhafaza teşkilatında görevli adli kolluk personeli, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti, uyuşturucu ticareti, parada sahtecilik, rüşvet, silah kaçakçılığı, zimmet suçu ve tarihi eser kaçakçılığı gibi suçlara ilişkin dinleme yapabilecek.

Dinleme işlemi savcılıkların kontrolü altında yapılacak, yasa çıktığında ise dinlemeye yönelik teknik cihazlar en kısa sürede alınacak.

Taslak ile ayrıca gümrük idaresinde kurumsallaşmak, etkililik, verimlilik ve işlemlerin hızlandırılması hedefleniyor. Buna göre, Gümrük Muhafaza Başmüdürlükleri’nin sayısı 18’den 14’e indirilecek ve bunlar bölge müdürlüğü şeklinde yeniden düzenlenecek.

Taslakta gümrük teşkilatına 5 bin personel alınması öngörülüyor. Buna göre bu yıl 2 bin 500, gelecek yıl 2 bin 500 olmak üzere toplam 5 bin kişilik kadro açılacak.

BİZİM KOCAELİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari