GÜNIŞIĞINA ÇIKMAK İÇİN BAYKAL I BEKLİYOR

Aralık 22, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

GÜNIŞIĞINA ÇIKMAK İÇİN BAYKAL I BEKLİYOR

‘Anıtı artık gün ışığıyla buluşturun’
Beşiktaş Belediyesi’nin yitirdiğimiz Prof. Dr. Türkan Saylan için yaptırdığı anıt, 5 aydır açılmayı bekliyor. Ancak açılışı yapacak olan CHP Lideri Baykal gelmeyince heykeltıraş Özşen isyan etti. Özşen, Baykal’a ‘Anıtı artık gün ışığıyla buluşturun’ diyen bir mektup yazacak.

Beşiktaş Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan aramızdan ayrılmadan önce onun için bir anıt yaptırmaya karar verdi. Saylan hayattayken başlayan anıtı, ölümünden iki ay sonra tamamlandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanlığını yürüten Saylan’ı üç kız öğrenciyle birlikte simgeleyen bronz anıt, yıllardır oturduğu Arnavutköy’deki Neşe Parkı’na yerleştirildi. Ancak 3 ayda yapılan anıt tam 5 aydır açılmayı bekliyor. Anıt, dikildiği parkta kırmızı bezle sarılmış halde duruyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal anıtın açılışının miting havası içinde gerçekleşeceğini söylemişti.
Ancak belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre, açılış için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın programı bekleniyor. Baykal ise yoğunluk nedeniyle açılışa bir türlü vakit ayıramıyor.

ÜÇ AYDA YAPTIM, BEŞ AYDA AÇILAMADI

Heykelİ yapan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Ferit Özşen üç ayda tamamladığı heykelin beş aydır günışığıyla buluşamadığını söyledi. Özşen ‘CHP Lideri gelip açacak denildi. Baykal’a 5-6 aydır heykelin kapalı olduğunu artık üzerindeki çarşaftan kurtulması ve günışığıyla buluşması gerektiğini anlatan bir mektup yazacağım’ dedi.
Prof. Özşen, ‘Bu kadar zaman bekletilecekse, daha yavaş ve sakin bir çalışmayla anıtı yapardım’ dedi.
Türkan Saylan’ın oğlu Çağlayan Saylan ‘Kendileri programlıyordur. Onların takdiri. Bir an önce açılmasını biz de bekliyoruz’ diye konuştu.

TÜRKAN SAYLAN ANITIAKŞAM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari