H1N1 ARTIK İLACI TAKMIYOR

Aralık 22, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

H1N1 ARTIK İLACI TAKMIYOR

Domuz gribi tedavisinde yaygın olarak kullanılan ilaç, ilk kez fayda sağlamadı. München Üniversitesi  ‘Virüs ilaca dirençli hale geldi’ açıklaması  yaptı.

MÜNSTER Üniversitesi Hastanesi Mikrobiyoloji Enstitüsü Başkanı Georg Peters, ‘Domuz gribi teşhisiyle hastaneye kaldırılan bir hastaya uygulanan terapi kapsamında hastaya verilen ilacın hiçbir etki yaratmadığının belirlendiğini’ söyledi.

Yapılan açıklamada ilacın herhangi bir etkiye sebep olmamasının, virüsün ilaca karşı dayanıklılık kazandığının bir işareti olduğu belirtildi.

DİRENÇ KAZANDI

Söz konusu hasta tedavisi öncesi ve süresince gözlem altında tutularak, hastalığın seyri incelendi. Mikrobiyoloji uzmanı Georg Peters, ‘İnceleme sonucunda virüsün, şu an eldeki az sayıdaki domuz gribi tedavisi için kullanılan ilaçlara kısa sürede dirençli hale geldiğini’ tespit ettiklerini belirtti.

Münster Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Norbert Roeder de son araştırma sonuçları ışığında domuz gribi tedavisinde gündeme gelen ilaçların dikkatli şekilde kullanılması gerektiğini belirtti. Roeder, ilacın sadece A tipi H1N1’in (domuz gribi) tespit edildiği kronik hastalarda kullanılması gerektiğini vurguladı. Norbert Roeder, ‘En başından beri belirttiğimiz gibi, domuz gribi aşısı hastalığa karşı en etkili korunma yöntemidir’ diye konuştu. Münster Hastanesi uzmanları, Almanya’da çoğunluğun henüz domuz gribine yakalanmadığını belirterek,  bu yüzden ‘Henüz virüs bulaşmamış kişilerin aşı yaptırmalarının doğru bir yöntem olacağını’ vurguluyor.

DOMUZ GRİBİUzmanlara göre, söz konusu virüsün gelecekte nasıl bir değişim göstereceği henüz bilinmiyor.

AKŞAM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari