HAYALİME ÇANAK TUTTULAR – SİNAN KOÇAL

Mayıs 17, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

HAYALİME ÇANAK TUTTULAR - SİNAN KOÇAL

Ben Sinan KOÇAL. Sabah Gurubu Gazetelerinin Başbayii olarak geldim bu ilçeye. Geldiğim şehir olan Trabzon’da da bu işi yapıyordum. Birazda doktor tavsiyesiyle hava değişimi demek doğru olur bu bölge değişimine.

 

Çocuklarımda benimsedi Kemer’li olmayı. Diğer işlerimiz için gerektiğinde ilçe ve il dışına çıksalar da, onlarında kürkçü dükkânları burası.

 

Trabzon’da bir yerel gazete çıkarmaktaydım amatörce. O zaman gazeteleri elinize aldığınızda mürekkep lekesi kalırdı ellerinizde. Yani elledim, kokladım bu mürekkep kokusunu ve sevdim, her şeyi kolayca sevebildiğim gibi.

 

Hep genç kalmak isteyişimden belki de, gençlerin yanında olmayı, onlarla sohbet etmeyi, tartışmayı çok seviyorum. Böyle bir gündü, birkaç gün önce. Sohbetin koyulaştığı genç saatlerdeydik. Bir haber yüzünden söz gazetelerden açıldı. Sonra internet haber sitelerini dolaştı. Birden kendimi yabancı hissetmeye başlamıştım o keyif aldığım genç yüzler arasında.

 

Daha fazla dışlanmamak için ortaya atıldım ve “Bir zamanlar bende yerel gazete çıkarıyordum” demiş bulundum. Yüzüme baktılar ve “Hadi ya” dediler, gözleriyle. “Nerede” dediler, daha sonra. “İyi okunan bir gazetemiydi bari” dedi, birisi.

 

Kendimi savunmak zorunda kaldım. “Trabzon’da” dedim ve savaş kazanmış komutan edasıyla “İyi, okunan bir gazeteydi” diye tamamladım cümlemi. Başladım çenesi düşmüş ihtiyarlar gibi konuşmaya. Coşmuştum, aralarına girecek bir konu bulmuştum.

 

Anlattıkça anlattım, elime aldığım sazı bırakmıyordum bir türlü. Kendilerine söz kalmayınca mızıkçılık yaptı birisi. “Burada da yapsana” dedi. Diğeri “Halep oradaysa, arşın burada” dedi. Bir diğeri “Bakalım kaç arşın senin bir adımın” dediğinde kopmuştum.

 

“Yaptım mı en iyisini yaparım, var mısınız?” dediğimde anladım ki artık bu işler basılı değil, sanal ortamda oluyormuş. Hepsi varız deyip teknik destek sözü verince mecburen artık “sanal ortam gazetecisi” oldum. Ama bir de söz aldım hepsinden. Alt yapıyı en kısa zamanda kuracağız ve basılı gazeteyi çıkaracağız.

 

Hayalime çanak tuttu keratalar. Kısacası elinizde tuttuğunuz bu gazeteyi, pardon gözünüzle takip ettiğiniz bu satırları artık biz yapıyoruz. Biz kim miyiz?

Biz biziz, biz siziz. Hepimiziz.

 

Ses getirecek birkaç eski yazar lazım dediler. Bir dinozor buldum. Hüseyin Soydabaş. Uzak yakın fark etmiyor. İyi ki sanal ortam var.

 

Ben başıma iş mi aldım bilmem, bildiğim tek şey hiçbir şeyi yarım bırakmadığım. Dediğim gibi hayalime çanak tuttular. Ben bu işi iş gibi yapacağım.

 

Hoşça kalın.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“HAYALİME ÇANAK TUTTULAR – SİNAN KOÇAL” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
  1. murat turan dedi ki:

    kendınıze olan özguvenınızden dolayı sızı tebrık edıyorum ve sıze başarılardılıyorum

  2. ilkay dedi ki:

    bu zamana kadar keşfedemediğim bir özellik şaşırdım doğrusu ve inanılmaz mutlu oldum…yüreğin kaleminin sesi olmuş yaaa varol başkan…bak bir başka daha sevdim seni…..bu arada hayaline çanak tutan gençlik bravo size…..

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari