HAYVAN SEVGİSİ “SAHİPLENEREK” YAŞANIR

Ekim 5, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

HAYVAN SEVGİSİ

Kemer Belediyesi, kurduğu köpek barınma evinde, çoğunlukla bölgeye yazlık için gelenlerin tatil dönüşü bırakıp gittiği köpeklerin sokaklarda başıboş dolaşmasını engelliyor.

Aslanbucak Mahallesi’nde bulunan ve halen 90’a yakın köpeğin bulunduğu merkezde, bir veteriner ve 3 personel görev yapıyor. Gerektiğinde ameliyatların yapılabildiği merkezde, karantinaya hazırlık, hamile hayvan bölümü, yenidoğan bölümü, muayenehane gibi bölümler bulunuyor.

Hayvanların yaz sıcağından etkilenmemesi için sezonda yağmurlama sisteminin de bulunduğu merkezdeki köpekler, birilerinin gelip kendini sahiplenmesini bekliyor.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 4 Ekim Hayvanları Koruma günü ile ilgili yaptığı açıklamada, hayvanları uzaktan sevmenin yeterli olmadığını belirterek, “Hayvanları uzaktan herkes sevebilir. Önemli olan onlara sahip çıkmaktır. Şu an bizim himayemizde 90 köpek var. Bunların arasında çok değerli cinsler de var.

Sadece Kemer’e değil, herkese çağrıda bulunuyoruz. Aslanbucak Mahallesi’nde bulunan barınma evimize gelip istedikleri köpeği seçip alabilirler. Bir hayvanla birlikte yaşayabilmek, onun sorumluluğunu taşıyabilmek, gelişmişliğin de göstergesidir” dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari