HEPİMİZ SUÇLUYUZ

Aralık 31, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

HEPİMİZ SUÇLUYUZ

Müftüler ve din görevlilerine yönelik düzenlenen konferansta konuşan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı;

“Nerede bir insan problemi varsa orada bir din adamının da olması gerekir. İslâm dininin asla kabul edemeyeceği kötülüklerin yaşandığı yerde demekki biz gerektiği kadar yokuz” dedi.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyü’nde yaşanan katliamın ardından, Diyanet’in 80-90 bin kadrosuyla ”ülkenin her yerinde var olduğu” görüşünün değiştiğini belirterek, ”İslam dininin asla kabul edemeyeceği kötülükler yaşanıyorsa, demek ki biz gerektiği kadar yokuz” dedi.

İstanbul Müftülüğü tarafından ilçe müftüleri ve camilerdeki din görevlilerine yönelik düzenlenen konferansların 27’incisi, ”İnsani Kriz ve Hizmetkar Liderlik” konusunda gerçekleştirildi. Konferansın açılışında konuşan Prof. Dr. Çağrıcı, bilginin büyük önem kazandığı bu çağda, din görevlilerine bilgi anlamında mümkün olduğu kadar hizmet etmek için çeşitli konularda konferanslar düzenlediklerini anımsattı. ”Modern dünyanın önemli kazanımları var, ama önemli sorunları da var. Çağın en büyük sorunu insani krizdir” diyen Çağrıcı, günümüzde bütün geleneksel insani değerlerin örselendiği, hatta yıkıldığı, ancak yerine yenilerinin üretilmediği bir sürecin yaşandığını vurguladı.

Prof. Dr. Çağrıcı, sözlerine şöyle devam etti: ”Dünya barış içindeymiş gibi görünüyor, ama sadece savaşlarda 2 milyon insan ölüyor. Milyonlarcası da açlıktan ölüyor. Gayri insaniliğin var olduğu bir çağı yaşıyoruz. Bütün bunlar da, misyonumuzun gerektirdiği görev alanımıza giriyor. Görev alanımız kağıt üzerinde ‘ezan okumak, namaz kıldırmak, vaaz vermek.’ Ama böylesine korkutucu dünya sorunları karşısında ilgisiz kalma imkanımız yok.

Nerede bir insan problemi varsa, orada bir din adamının da olması gerekir.

MİLLİ GAZETE

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari