HER ŞEY TURİZMİ ETKİLER

Mart 20, 2010 tarihinde tarafından  
TURİZMCİ FARKIYLA-ŞAMİL HORULUOĞLU kategorisinde yayımlanmıştır.

HER ŞEY TURİZMİ ETKİLER

Önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’mız, geçen yıl turizm gelirleri bakımından tatminkâr değildi. Esnaf ve işletmeciler ümit var olarak turizm mevsimini dört gözle bekliyor. Fakat çok şiddetli yağmur ve sellerin verdiği hasarlar ve tahribatlar turizmciyi düşündürüyor.

Bu yıl turizmin iyi geçeceği her halinden belli olmasına rağmen, yerel yönetimlerin ve belediyelerin getirdiği hizmetlerde aksamalar devam ediyor. Şöyle ki; yapılan yollar, kaldırımlar, rögarlar, getirilen hizmetler ya yüzeysel yapılıyor ya da yarım bırakılıp vatandaşı sıkıntıya sokuyor.

Kaldırımların bir kısmı çökmüş, yollardaki rögar ağızları yoldan yüksek yada düşük, asfaltların yamalı bohçadan farkı yok, bir yağmurda tekrar bozuluyor. Parklara gösterilen özen, altyapı ve yollara, kaldırımlara da gösterilmelidir, çabuk bitirilmelidir. Açık bırakılan menfez ve kanallar tuzak gibi. Her an bir vatandaşın düşüp ölmesi yada yaralanması işten bile değil.

Antalya’ya şiddetli bir yağmur yağdığı zaman her şey felç oluyor. Hâlbuki Avrupa ülkelerinde altyapı çok önemli konulardan biri. Çoğu altyapı ve akarlar bir kamyonun bir girebileceği şekilde büyük yapılıyor ve herhangi bir savaş anında da sığınak olarak kullanılabilecek kapasiteye sahipler. Adamlar “bir yapıyor, pir yapıyorlar”

Antalya için ve civar ilçelerde hala altyapı ve yol yapım işleri sürmekte, turizmci vatandaş bu yılı kurtarıcı olarak görmekte iken bu sevinci kursaklarında bırakmayalım. Bir an önce inşaat işlerini eksiksiz ve seri olarak bitirmeliyiz.

Antalya’nın bazı cadde ve sokakları itinalı yapılmış olmasına rağmen, fakat kimi yerleri gelişigüzel inşa edilmiş. Halbuki hizmet her yere aynı şekilde getirilmelidir.

Turistin ve yabancıların yoğun ve yerleşik olduğu sokaklarda; yarım kalmış inşaatlar incir ağacı ormanı olmuş, kimi yerle kamış tarlalarına dönmüş, itin, uğursuzun, yılanların meskeni olmuş. Yıkılmaya yüz tutmuş ve yıkılması gereken cadde ortasındaki binalara işyerleri ruhsatı verilirken, bazı binalar ve işyerlerimize uygun yerler nasibini alamamış. Neden?

Komşu Yunanistan ağzını açmış, kulaklarını dikmiş bekliyor. Bu yıl için ciddi şekilde turizm rezervasyonlarını düşürüyor. Buna bir de belediyelerin icraatları destek vermesin. Her sene turizm mevsimin de başlatılan altyapı çalışmalarıyla gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmayalım. Ey yetkililer gözünüzü açın. Altın yumurtlayan tavuğu kesmeyelim.

Bu yıl turizm gelirlerinin iyi olması ve turizmcinin, esnafın hayalindeki kazancın gönüllerince olması dileğiyle..

Şamil HORULUOĞLU

Tüketiciler Birliği Antalya Şube
Turizm Komisyonu Sorumlusu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari