HİMKİ KEMERDEN “KARDEŞLİK” İSTİYOR

Ekim 21, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

HİMKİ KEMERDEN

Başkan Gül: “ Bir turizm cenneti olan Kemerimizi, tanıtmanın yollarından biri de kardeş şehirlerle diyalogu ilerletmektir. Himki ile kardeş şehirlik için tanışma ziyaretleri başlattık. Bu dostluğun Kemer turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum ” dedi.

Rusya’nın Başkenti Moskova’nın sayfiye bölgesi Himki, Kemer ile kardeş şehir olmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü bölgeye davet eden Himki Belediyesi yetkilileri, Kemer’de iadei ziyarette bulundular.

Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün, Himki’ye yaptığı ziyarette, Belediye yönetimini Kemer’e davet etti. Önceki gün Kemer’e gelen Belediye Başkan Vekili Dimitry Pozdiev ve bir grup belediye meclis üyesi, ilçede incelemelerde bulundu.

Ziyarete Kemer Belediye binasında başlayan Himki heyeti, daha sonra Başkan Gül ile birlikte Tahtalı’yı da kapsayan tura çıktı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer de kardeş şehir anlayışını ilk olarak görev yaptığı 1994- 1999 yılları arasına kendisinin başlattığı belirterek “ Bir turizm cenneti olan Kemerimizi, tanıtmanın yollarından biri de kardeş şehirlerle diyalogu ilerletmektir.

Himki ile kardeş şehirlik için tanışma ziyaretleri başlattık, diyalogumuz gelişerek devam edecektir. Umarım iki şehrin dostluğu uzun yıllar sürer. Bu dostluğun da Kemer turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum ” dedi.

Kemer Belediyesi’nin halen, Nürnberg’in Schwabach, St. Petersburg’a bağlı Krasnovardevsky ve Rusya Fedarasyonu’na bağlı Mari El Cumhuriyeti’nin başkenti Yoşkar Ola ile kardeşlik statüsü devam ediyor.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari