HÜKÜMET, NEREDE ASAYİŞİ TEMİN EDECEK?

Aralık 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

HÜKÜMET, NEREDE ASAYİŞİ TEMİN EDECEK?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün eylem yapan TEKEL işçilerine karşı polisin müdahalesiyle ilgili, “Abdi İpekçi’de, işçilerin yanına gitmeyi beceremeyen Hükümet, nerede asayişi temin edecek?” diye sordu.

Vural, düzenlediği basın toplantısında, dün, eylem yapan TEKEL işçilerine karşı polisin müdahalesini anımsatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, polisle işçileri karşı karşıya getirdiğini öne sürdü. Vural, kendisine muhafazakar demokrat diyen siyasi zihniyetin, dün bu olayla bütün çıplaklığı ile ortaya çıktığını söyledi.

AK Parti’li vekillerin ve bakanların daha önce TEKEL işçilerine yönelik, “özlük haklarınızla birlikte başka kurumlara nakledeceğiz” sözlerinin halen kulaklarda olduğunu belirten Vural, ancak bu insanlarının aldatıldığını, kandırıldığını savundu.

Oktay Vural, TEKEL işçilerinin, doğrudan doğruya Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın siyasi talimatıyla, acımasızca bir muameleye tabi tutulduklarını iddia etti.

İşçilerle ilgili sorunun, olay çıkmadan nasıl çözülebileceği niyetiyle eylemin yapıldığı yere giden milletvekillerinin de bu baskıyla karşı karşıya kaldığını belirten Vural, şunları söyledi:

“Ne hazindir ki, 3 gündür bu işçiler orada sıkıntılarını, dertlerini anlatmak istiyor ancak bir tane Hükümet yetkilisi yanlarına gidecek cesareti görmemişlerdir kendilerinde. Abdi İpekçi’de, işçilerin yanına gitmeyi beceremeyen Hükümet, nerede asayişi temin edecek?

Milletvekillerinin bulunduğu ortamda bile acımasızca güç kullanılması talimatı veren Başbakan Erdoğan’dır. Bir provokatör el, polisle, işçileri, milletvekillerini karşı karşıya getirdi. Bu kirli tezgahı oynayan baş tezgahtar kim? Herkes haddini bilsin. Bu hesap elbet sorulacak.” Vural, MHP olarak dün yaşanan söz konusu olaylar hakkında Meclis Araştırmasını açılmasını istediklerini bildirdi.

GENELKURMAY BAŞKANI’NIN AÇIKLAMASI

Oktay Vural, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un, açıklamasında, “psikolojik savaşla karşı karşıya kalındığını” söylediğini anımsattı. Türkiye’nin terörle mücadele ettiğini, ancak mücadele eden kurumun, “Ben bir psikolojik savaşla karşı karşıyayım” dediğini belirten Vural, şöyle devam  etti:

“Bu savaş hepimize karşı. Hepimize karşı olan bir savaşta, Genelkurmay Başkanı, ‘Bunun içinde siyasiler var’ diyor. Kimdir bu siyasiler? Ey Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Nihat Ergün, Sayın Başbakan, siz hangi saftasınız?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Başbakanlığa bağlı değil mi? ‘Psikolojik savaşla karşı karşıyayım’ diyen bir Genelkurmay Başkanı’nı niye yalnız bıraktınız? Neden, Hükümete bağlı bir kurum, ‘psikolojik savaşla karşı karşıyayım’ diyor ve bunu ilgili mercilere söylediğini anlatıyor ama bunu basın mensuplarıyla, Türk milletiyle paylaşma ihtiyacı içerisinde oluyor? Sayın Başbakan, acaba bu psikolojik savaşın içinde misin?

Terör üzerinden, kan üzerinden açılım çıkartmak isteyen bir siyasi iktidar var. PKK değişti diyenler nerede? Kandil ile İmralı ile görüşenler var. Bunlar nerede? ‘Güzel şeyler oluyor’ diyenler nerede? Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen olayları kışkırtarak, açılım gerekçesi oluşturmak isteyen bir oyunun içinde miyiz?

AKP-PKK-DTP, Bermuda şeytan üçgeni ile Türkiye maalesef çözülmeye doğru götürülmek istenmektedir. Terörist başı, ‘gelen heyetle görüştüm’ diyor. Hangi heyet bu acaba? ‘Hükümet bütün yükü bana bırakıyor’ diyor. Rol paylaşımı dediğimiz bu. Hükümet görülüyor ki İmralı ile görüşüyor”

“SENARYO AFİŞE EDİLMELİ’

Vural, eski DTP’li milletvekillerinin istifa etmemeleri kararıyla ilgili bir soru üzerine, “Biz istifalarının lehinde oy kullanacağımızı söylemiştik. Bunların istifa etmemesi konusunda AKP’nin özel bir çabası olduğu da açıktı. Belkide istifa dilekçeleri Meclise geldiği zaman ‘hayır’ oyu kullanacaklardı” dedi.

Oktay Vural, sözlerine şöyle devam etti:

“Terörist başı, 16 Aralıkta, ‘Bence henüz istifa edilecek aşamaya gelinmedi’ diyor. Sayın İçişleri Bakanı, Ahmet Türk ile 13 Aralıkta, istifalar konusunu konuştu. Ayın 16’sında İmralı’dan irtibatın cevabı geliyor. Bu da muhtemelen kendisine yüklenmiş rolün parçasıdır.

Halkın doğru bilgilenmesini sağlamak için bu kirli tezgahın, rol paylaşanların senaryosunun kimlerin elinde olduğu afişe edilmeli.”

ORTADOĞUMHP GRUP BASKANVEKILI OKTAY VURAL

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari