HÜKÜMETİ ÖVDÜ TÜRKİYE Yİ ELEŞTİRDİ

Ocak 9, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

HÜKÜMETİ ÖVDÜ TÜRKİYE Yİ ELEŞTİRDİ

Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Kenan Gürsoy’u kabul eden Papa 16.Benedictus Türkiye’nin ilerleyen bir ülke olduğunu ancak Türkiye’de kilisenin tam anlamıyla özgür olmadığını söyledi.

Papa, “Türkiye doğu ve batı arasında köprü vazifesi gören bir ülke. Barış ve istikrar adına pek çok adımlar atıyor. Türkiye’de Katolik Hristiyanlar Anayasa tarafından korunan inanç özgürlüklerinden dolayı ülkenizde rahatça yaşıyorlar, fakat bu özgürlükler tam değil. Katolik Kilisesi halen Türkiye’den yasal tanınma bekliyor” diye konuştu.

Hükümete teşekkür

Papa İstanbul’daki “Saint George” ve “La Paix” hastanelerini destekleyen hükümete de teşekkür ederek, “Katolik vatandaşlar halka sağlık hizmetleri verebildikleri için çok mutlular” dedi.

Büyükelçi Gürsoy görüşmede Papa’ya Türkiye’nin tam üye olması halinde Avrupa Birliği’ne yapacağı katkılardan bahsederken, 16. Benedictus Avrupa adını anmadan “Türkiye ile 50 yıllık karşılıklı ilişkilerimiz, ortak ilgilerimiz var. Bu ilişkilerin daha derinleşmesi ve işbirliğimizin daha da genişlemesini umuyorum” dedi.

MİLLİ GAZETE

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari