HÜSEYİN SAMANİ “HOCA ALINIYOR, GİTMEK YOK”

Haziran 3, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

HÜSEYİN SAMANİ

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, kendisinin söylediklerinden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın alındığını iddia ederek, ”Hoca alınıyor bize, biraz sıkıştırınca (Çeker gideriz) diyor. Gitmek yok, siz bu deveyi gütmek için geldiniz bu diyardan gitmek için değil” dedi.

Elit Tarım İş Otel’de düzenlenen AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi’ne, Antalya milletvekilleri Sadık Badak, Abdurrahman Arıcı, Yusuf Ziya İrbeç, İzmir milletvekili Tuna Aksoy, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Başkanı Hüseyin Samani ve delegeler katıldı.
Hüseyin Samani, yaptığı konuşmada, Konyaaltı’nın Antalya’nın bütün coğrafi özelliklerini yansıtan güzel ve yeni bir ilçesi olduğunu belirtti. Samani, parti olarak insan odaklı siyaset yaptıklarını belirterek, sadece geçen dönemde değil, bu dönemde de çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.
AK Parti’nin Antalya’nın her yerinde eserleri olduğunu söyleyen Samani, bununla gurur duyduklarını anlattı. Samani, seçim sürecinde rakiplerinin ortaya projeler koyarak kendileriyle yarışmadığını savunarak, rakiplerinin kendileriyle yarışacak projelerinin olmadığını, bunun yerine karalama ve iftira kampanyaları yürüttüklerini iddia etti. Samani, rakiplerinin yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunduklarını öne sürerek şunları söyledi:
”Biz sandık ki, seçim kampanyası bitti, Antalya geçmiş dönemdeki kazanımlarına devam eder. Sonuçta devlette devamlılık esastır. Sayın Akaydın’ın kampanya havasından çıkacağını sanıyorduk. Maalesef hala kampanya havasından çıkabilmiş değil. Aynı şekilde karalamalar devam ediyor. Daha önce de söylemiştik, şu anda yönetimdesiniz. Bütün bilgi, belge sizde, gereğini yapın lütfen. Cumhuriyet savcıları bunun için vardır. Cevap olarak bize (AK Parti muhalefet yapıyor) deniliyor. Biz sizin gibi laf olsun diye muhalefet yapmıyoruz.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın seçim öncesinde ”Antalya’ya ucuz su ve bedava elektrik getireceğiz” dediğini öne süren Samani, ”Ama gelir gelmez ilk icraatı suya zam yapmak oldu. Bu zammı nasıl savunuyor? (Bu halkçı bir zamdır) bakın, şimdi de zamma isim taktı. Başkası yapınca kazık oluyor. Akaydın yapınca halkçı oluyor” diye konuştu.
Samani, kendisinin söylediklerinden Akaydın’ın alındığını iddia ederek şöyle konuştu:
”Hoca alınıyor bize, biraz sıkıştırınca (Çeker gideriz) diyor. Gitmek yok, siz bu deveyi gütmek için geldiniz bu diyardan gitmek için değil. Basın mensupları kendisine sorunca da (Öyle bir şey demedim) diyor. (Ben 5 yıllığına atandım) diyor. CHP mi kendisini atadı onu da bilmiyoruz. Hala atandığını ve bu vaatlerin önemli olmadığını düşünüyor. Sayın hoca, unutmayın, siz atanmadınız, seçildiniz. Vaatlerinizin hepsinden sorumlusunuz. Biz de sizi sorgulamaya devam edeceğiz.”
Samani, Konyaaltı’nın Antalya için önemine işaret ederek, kongrenin hayırlı olmasını diledi.
Abdurrahman Arıcı da, Antalya için hizmetlerin devam edeceğini, 2010 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın Antalya’nın ve Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli olduğunu belirtti. Arıcı, ”Ama bu organizasyonu, şu an ki belediye başkanımızla beraber, büyük ölçüde kaybettik gibi görünüyor” dedi.
Sadık Budak ise Konyaaltı ilçesinin Antalya için önemli bir bölge olduğu kadar Türkiye için de önemli bir bölge olduğunu vurguladı. Budak, özellikle Konyaaltı’nda bulunun yük ve yolcu limanının Mersin ve İzmir arasında bulunan çok önemli limanlarından biri olduğunu ifade etti. Budak, yeni oluşacak olan teşkilatın ekonomik kalkınma ve bölgenin sorunlarıyla da ilgileneceğini anlatarak, kongrenin hayırlı olmasını temenni etti
Seçimlerden, Türkiye demokrasisi açısından sonuçlar çıkarılması gerektiğini anlatan Taha Aksoy, seçimlerin iki önemli mesaj verdiğini kaydetti. Aksoy, ”Birincisi, bizim oyumuzdaki azalma bize bir uyarı niteliğindedir. (İktidar geçicidir, hizmetlerini buna göre ayarlamazsan sana da muhalefet yolu görünebilir) diye. İkinci mesaj, muhalefet partilerinin oylarındaki artışlar onlara, eğer iktidar olmayı amaçlarlarsa, milleti tatmin edecek projeler üretirlerse iktidar olunabileceği mesajı da vermiştir” diye ifade etti.
Ardından geçilen oylama sonucunda, mevcut Konyaaltı İlçe Başkanı Bülent Yüksel 76 oy alarak tekrar başkanlığa seçilirken, İlçe Yönetim Kurulu’nda da, Adem Mekik, Azem Kökez, Zeynep Çetinkaya, Şakir Sağır, Turgut Kandemir, Rafet Arslan, Salim Çelik, İbrahim Butgül, Osman Ali Eçiş, Olcay Özen, Nadir Yapar, Ramazan Sazlık, Bülent Ucma, Can Yılmaz, Osman Kıllar, Cemal Arıkan, Mustafa Çakır, Mustafa Ülger, Ferruh Derin, Necip Gönen, Mesut Pöze, Metin Küçükkalcan, M. Fırat Durukan ve Ayten Karasan isimleri yer aldı.

 

AJANS1

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari