İNTERNET ORTAMINDA KANDIRILMAYIN

Temmuz 11, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

İNTERNET ORTAMINDA KANDIRILMAYIN

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yaz ayı sebebiyle tüm tatilcileri uyardı.

“İnternet ortamında kandırılmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yaz ayı sebebiyle tatile çıkan, yurt içi ve dışı tatilcilere aman dikkat diyerek dolandırıcılara ve sahtekârlara karşı uyarı yaptı.

Göktaş; “Geçen yıl bu konuda 178 şikâyet alırken bu yıl daha Temmuz’un başlarındayız 3 bin 2 yüz 58 şikâyet aldık. İnsanlarımız resmen dolandırılıyorlar, kandırılıyorlar. Yeni bir çete türü ortaya çıkmış. İnternet de sayfa yapmışlar. Size en ucuz tatili yaptırıyoruz, şu şartlarda, şöyle, böyle, felan fistan aldatmacalar bütünü söylemler. İnsanlar araştırmadan bilmeden bunlara, bu sitelere yöneliyorlar ve sonuçta mağdur oluyorlar. Sanal ortamda alış verişten ve bu tür sözleşmelerden uzak durun. Sonuçta zararlı çıkan siz olursunuz. Eğer Bir tatil yapacaksanız, ülkemizdeki ve yurt dışındaki tüm otellerin, turizm amaçlı pansiyon, motel gibi dinlenme yerlerinin kendi web siteleri var. Eğer yok ise onların bağlı olduğu mesleki kuruluşların web siteleri var. Onları inceleyin. Telefonlarından irtibat kurun. Birebir görüşün ve ödemeleri onların belirlediği hesaplara yapın. Bu sanal ortamdaki uyduruk kaydırık şirketlere değil. Neticede günü geliyor gidiyorsunuz ilgili otele almıyorlar, çünkü parası yatmamış, ya da adamlar dolandırıp kaçmışlar. Verilen adresleri terk etmişler, telefonlar başkasının üzerine çıkıyor. Aman dikkat. Bu duruma düşmeyin” uyarısında bulundu.

Göktaş: “Sanal ortamda pazarlık yaparak tatil ve seyahat anlaşması yapan ve mağdur duruma düşenler hiç vakit kaybetmeden bulundukları il tüketici hakem heyete (sanayi ticaret il müdürlüğünde bulunur) müracaat etsinler. İlçede iseler aynı heyet kaymakamlıktadır, müracaat etsinler. Bu müracaatları onların maddi mağduriyeti ile ilgili. Ama aynı kişiler kendilerinin hileli yollar ile dolandırıldıklarının beyanı ile ellerindeki tüm yazışma ve kayıtlar ile belgeler ile aynı yerdeki cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunsunlar. Vakit kaybetmesinler. Çünkü bu durumlar arttı. Adam internette anlaşma yapmış aylar evvel, şimdi gidiyor otel kapısından dönüyor. Çünkü dolandırılmış” dedi.

Göktaş, “Tekrar ediyorum internet ortamında alış veriş yapmayın. Anlaşma yapmayın. Tatil sözleşmelerine kanmayın. İlgili otel, turizm şirketi ile bizzat görüşün. İrtibat kurun. Telefon açın. Onların size verdiği otel hesabına para yatırın, firmalarının hesabına yatırın. Aksi takdirde mağdur olacaksınız” dedi.

 

 

ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL MERKEZİ

 

ÇETKODER YAZIŞMA: cetkoder@gmail.com

ÇETKODER GEN. BŞKN. M.GÖKTAŞ GSM( 24 SAAT AÇIKTIR) : 0. 532. 282 29 91

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari