İRAN VE SURİYE’DEN PKK’LILARA AĞIR CEZALAR

Kasım 17, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

İRAN VE SURİYE'DEN PKK'LILARA AĞIR CEZALAR

İran’da tutuklu bir PKK’lı terörist idam edildi. İdam cezasına çarptırılan 15’e yakın PKK’lının cezasının da önümüzdeki günlerde uygulanacağı açıklandı. Suriye’de ise, 4 PKK’lıya 7-10 yıl hapis cezası verildi.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların aralıksız sürdürüldüğü İran ve Suriye, yakalanan terör örgütü mensuplarına ağır cezalar veriliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İran’daki Sanandaj Cezaevinde tutuklu bulunan İhsan İsmail Fattahian, geçen hafta aynı cezaevinde idam edildi.

İran güvenlik güçlerince geçen sene Merivan, Kirmaşan ve Piranşehir kentlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan 5 terör örgütü mensubu arasında yer alan İhsan İsmail Fettahyan, İran Devrim Mahkemesi’nde görülen davada “Terör örgütü PKK/PJAK adına bombalı eylemler gerçekleştirmek, cinayet,

silahlı gasp ve teröre başvurmak, adam kaçırmak, bölge halkını tehdit etmek, İran’ın ulusal güvenliğini tehdit etmek ve terör örgütüne finansman sağlamak amacıyla uyuşturucu ticareti yapmak” suçlarından idam cezasına çarptırılmıştı.

İDAMLARINI BEKLİYORLAR
Halen cezaevinde bulunan ve idama mahkum edilen Enver Hüseyin Penahi, Ferzad Kemanger, Ferhad Vekili, Eli Heyderiyan, Erselan Evliyayi, Hebibullah Letifi, İhsan Fetahiyan, Fesih Yasemini, Rustem Arkiya, Şerko Maarfi, Ferhat Çalış, Enver Rostemi, Şakir Baki ve Ramazan Ahmet isimli terör örgütü mensuplarının cezasının da önümüzdeki günlerde uygulanacağı kaydedildi.

Öte yandan, Suriye’nin Kamışlı ve Kobani bölgelerinde 2009 yılı başında gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan 4 PKK’lı teröristin Devlet Güvenlik Mahkemesi’ndeki yargılanması sona erdi.

Şam Cezaevinde tutuklu bulunan Nasir Ahmet Muhammed, Favaz Ali, Suat Şeyhmuz ve Abdurrahman Mustafa Muhammed isimli terör örgütü mensuplarına “Terör örgütü üyesi olmak, zorla para toplamak, çocuk kaçırmak, Suriye topraklarının bir bölümünü yabancı bir ülkeye ilhak etme girişiminde bulunmak ve ülkede yaşayan Kürtleri devlet aleyhine kışkırtmak suretiyle etnik çatışmaları körüklemek” suçlarından 7-10 yıl arasında değişen ağır hapis cezası verildi.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari