İSLAM DÜŞMANLIĞINDA BAYRAK YARIŞI

Aralık 26, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

İSLAM DÜŞMANLIĞINDA BAYRAK YARIŞI

İsviçre’deki minare yasağının ardından ABD’nin Gainesville şehrindeki kilise yılbaşı süslemeleri arasında “İslam şeytandandır” ifadesini kullandı.Fransa ise bambaşka bir rezalete imza atmaya hazırlanıyor.

ABD’de bundan önce bahçesinin girişine “İslam şeytandır” yazılı levha koyarak Hıristiyan, Müslüman, Yahudi tüm çevrelerden tepki alan Yamamah merkezi kilisesi bu sefer de yılbaşını fırsat bildi. Kilise iki direk arasına ışıklı bir levha asarak aynı ifadeleri kullandı.

Kilisenin noel kutlaması için hazırladığı videokasetinde de bu ifade uzun süreli olarak gösterimde tutuldu. Videonun incelenmesi sonucunda, meşhur noel şarkısına da İslam’ı kötüleyen ifadeler karıştırıldığı ortaya çıktı.

Bir Amerikan kilisesi İslam’a karşı “İslam şeytandandır” sloganı altında saldırdı. Kilise yılbaşı münasebetiyle yapılan hazırlıklar çerçevesinde duvarlarını İslam’ı kötüleyen ibarelerle süsledi. Kilise bu ifadelerle kilisenin müdavimlerine mesaj iletmeye çalıştığını, gerisinin Rabbe kaldığını açıkladı.

ABD’nin Florida Eyaleti’nin Gainesville şehrindeki evrensel bağ için Yamamah merkezi kilisesi, Amerikalıların noel kutlamalarına hazırlık olarak Gainesville’deki ağaçları, binaları ve evleri süsledi. Bu süslerin arasında kilisenin bahçesinde iki direk arasına astığı ve üzerinde parlak ışıklarla “İslam şeytandandır” ibaresi yazılı bir levha da yer alıyor.

Kilise bunun dışında “noel kartı” kapsamında internet sitesini ziyaret edenlere bir videokaset sundu. Bu kasette “evrensel bağ merkezi kilisesinden yılbaşı kutlaması. Mesih melek, İslam ise şeytandandır” denildi.

Bu videokasette “İslam şeytandandır” ifadesi yaklaşık 35 saniye görüntüde kalıyor. Kasetin toplam süresi ise 1 dakika 38 saniye. Yani İslam’ı kötüleyen bu sözler videokasette oldukça geniş yer kaplıyor. Kilise ayrıca İslam’ı kötüleyen bu sözlerin alt tarafında “Evrensel bağ merkezi kilisesinden” ibaresini kullanarak, bu küfürlerin sahibi olduğunu doğruluyor.

Videoyu inceleyen America in Arabic haber ajansı, İslam’ı kötüleyen ifadelerin “Size mutlu bir noel ve mutlu yeni bir sene dileriz” meşhur noel şarkısının sözleri arasına da karıştığına dikkat çekti.

“Gerisi Rabbe kalmış”

Kilise internet sitesinde, İslam’ı kötüleyen bu ifadeler hususunda şöyle dedi : “herhangi bir şekilde mesaj iletmek istiyoruz. Gerisi Rabbe kalmış.” Kilise, İslam’a saldırmak için tam bir web sayfası tahsis etti.

Kilise ayrıca İslam’ı terk etmek isteyen bayanlara yiyecek ve ev sunduğunu açıkladı.

Aynı kilise bundan önce de bahçesinin girişine, yol kenarında herkesin görebileceği bir şekilde üzerinde “İslam şeytandandır” yazılı bir levha dikmişti. Kilisenin bu eylemi Hıristiyan, Müslüman ve Yahudi çevrelerde büyük tepkiyle karşılanmıştı. Öyle ki kiliseyi tüm bu çevreler ırkçılık ve nefreti yaymakla suçlamıştı.

O dönem levhayı koyan kilisenin gözetmeni Terry Jones, bu adımın İslam’ın aşırı hızla büyümesinden ötürü atıldığını ifade etmiş : “Bu şiddet ve saldırı dinidir. Bu dinle Mukaddes kitapta geçen gerçek arasında bir alaka yoktur” demişti.

Fransa’da ezan yerine mor ışık

İSVİÇRE’de yeni minarelerin inşa edilmesi referandumla yasaklanırken, 2010’un nisan ayında temeli atılacak Marsilya Büyük Camii’den ezan sesinin duyulmayacak olması Müslümanların üzüntüsünü daha da arttırdı.

Cami minaresinden ezan sesi yerine, günde beş kere mor ışık yanacak. Işık renginin İslam’ın rengi olan yeşil renginde olması beklenirken, Marsilya’nın bir liman şehri olması ve deniz fenerlerinde yakılan sinyal ışığının da yeşil olması sebebiyle, minare ışıklarının mor olmasına karar verildi. Camiye gece kulübü renklerini anımsatan mor rengin uygun görülmesi, Marsilya Büyük Cami Derneği Başkanı Nureddin Şeyh tarafından “asimilasyon” olarak değerlendirildi.

MİLLİ GAZETE

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari