İSTİFA EDEN VEKİLDEN AKP YE ELEŞTİRİ

Ocak 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

İSTİFA EDEN VEKİLDEN AKP YE ELEŞTİRİ

Feyzi İşbaşaran: Milletvekilleri açılımı bilmiyor.

Ankara’da trafik denetimi yapan polis ile tartışmasının görüntüleri üzerine, partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin hemen ardından düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek AK Parti’den istifa eden Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, eski partisinin yönetimine eleştirilerini sürdürdü.

Elazığ’da yerel Kanal E televizyonunda canlı olarak yayınlanan ‘Elazığ’ın Nabzı’ adlı programa telefon bağlantısıyla katılan bağımsız milletvekili İşbaşaran, AK P  ile yaşadığı süreci anlattı.

Gazeteci Erkan Köse, Zeki Akbıyık ve Arif Çakmak’ın sunduğu programda İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile 1.5 yıldır küs olduğunu belirten İşbaşaran, “Karakoçan İlçesi’nde kızların eğitimini engellediği için görevden almasını istediğim kaymakamı görevden almadı. Ben de durumu Sayın Başbakan’a ilettim. Başbakan görevden aldıktan sonra İçişleri Bakanı benimle konuşmadı. 1.5 yıldır küsüz” dedi.

‘MİLLETVEKİLLERİNE BİR ŞEY ANLATILMIYOR’

Kürt açılımı konusunda parti içinde milletvekillerine bilgi verilmediğini öre süren Feyzi İşbaşaran şöyle konuştu: “Milletvekilleri parti içerisinde fikirlerini açıkça söyleyebilse, liderlerin liderlikleri daha kuvvetli olur, partileri daha kuvvetli olur. Bakın şu anda bir Kürt açılımı diye bir şey ortaya atıldı. AKP içerİsinde bir Allahın kulu mutlu değil. Çünkü kendileri de ne olduğunu bilmiyor. Bize hiç bir şey anlatılmadı çünkü.

Türk Halkı ile Kürt halkını karşı karşıya getirdiler. Bu çok yanlıştır, memlekete yapılan en büyük kötülük budur. Ben üzülüyorum, Ahmet Türk ile aynı görüşte değilim. Ancak Türkiye’de siyaset yapıyor, Ankara’da ev verilmiyorsa, ‘bu Kürt’tür, bu şudur, sana evimi kiraya vermiyorum’ diyorsa, hakikaten felakettir bu. Bu batıda yarın yayılır. İstanbul’da İzmir’e sirayet ederse gerçekten, iç çatışmaya doğru gider. Üzülüyorum yani. AKP içersindeki milletvekilleri partilerine bağlılar, Başbakan’a bağlılar ama endişeliler. Bu işten endişeliler yalnız bana sormayın diğer arkadaşlara da sorun.” dedi.

‘KEŞKE OLMASAYDI’

Konuşmasının sonunda trafik polisi ile yaşadığı olaya da değinen Milletvekili İşbaşaran, “Polis camiası yaşanan olayı üzerine almasın. Ben sadece bir başkomiserle bir sorun yaşadım. Hiç kendi üzerlerine alınmasınlar. Aynı kurumda yanlış insan da olur, doğru insan da olur. Keşke olmasaydı. O arkadaş için de şanssız bir an olmuştur, benim için de şansızlık olmuştur, keşke olmasaydı” diye konuştu.

İNTERNETAJANS

  • Netinial Internet

Yorumlar

“İSTİFA EDEN VEKİLDEN AKP YE ELEŞTİRİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. admin dedi ki:

    Bizde onu diyoruz. Vekillerin sadece açılımı değil hiçbir şeyden haberlerinin olmadığı zaten görünüyor. Ama beş dakika delikanlı olup bunu istifa etmeden daha doğrusu biletin kesilmeden anlatmalıydın. Şimdi nasıl bizim dediklerimiz beş para etmiyor ve hükümeti ırgalamıyorsa, senin dediklerinde öyle. Sadece boşa konuşuyorsun, şu anda…
    Bu diğer vekillere, yani meclisteki sessiz çoğunluğa ders olsun.
    Son pişmanlık fayda etmez…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari