KEMER MHP BUNU HEP YAPIYOR

Temmuz 1, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER MHP BUNU HEP YAPIYOR

Bu yazı kesinlikle her hangi bir kişinin lehine veya aleyhine kullanılmak için değil, sadece yaşanan yanlışlara dikkati çekmek için kaleme alınmıştır. Hiçbir ilave yoktur içinde, sadece yaşadıklarımdır bu satırlara aktarılan. Birilerinin kırılması ise hiç umurumda değildir.

Bir önceki yerel seçimlerde, Akparti İlçe Başkanlığından istifa ederek desteklediğim belediye başkanı adayı Mustafa Gül Bey ve ekibi ile birlikte MHP’de buldum kendimi. Düzgün ve temiz siyaset yapabilecek, haklının hakkını savunabilecek bir yerdi aradığım. Kendimizi oralı hissetmeme sebep oldu partinin içindeki sevgi seli ve akli selim dengeler. Burası siyaset yapılabilecek, doğruları savunabilecek bir yer, düşüncesi ile İlçe Teşkilat Binası’nın açılışında MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toska Bey’in taktığı rozetle MHP’li oldum.

Ne demektir partinin Genel Başkan Yardımcısının rozet takması;  “Hüseyin Soydabaş” MHP’li oldu demektir. Bunun dışındaki formaliteler partinin yöneticilerinin işidir.

Gün geldi, parti İlçe Teşkilat Başkanının çıkardığı ve İl Teşkilat Başkanına dikte ettirdiği belediye başkan adayının yani Hakan Tuncer Bey’in seçilemeyeceği gerekçesiyle itiraz edip, “Bende Kemer Belediye Başkanlığı için MHP’den aday adayıyım” dediğimde karşıma aşılması zor engeller çıktı. Hatta Hüseyin Soydabaş “üyemiz bile değildir” açıklamaları yaptı, günün İlçe Başkanı.

Niyetim aday olmaktan çok, yanlışa dikkat çekmekti. Ve dediğim çıktı, ben ve birkaç kişi dışlandık ama yanlıştan dönüldü ve Hakan Tuncer Bey’in yerine Mustafa Gül Bey aday oldu. Gönlümüzün alınacağı bir zamandı o an ve çeşitli vesilelerle bunu deklare ettim. Ancak o zamanki İlçe Başkanı Erdal Efe Bey’in sert ve anlaşılmaz tutumu buna engel oldu. Sonra o da başka bir sebeple ayrıldı, Allah yolunu açık etsin.

Aslında bir önceki yerel seçimlerden beri izlediği politika ile MHP Kemer’de gerek saflarına kattığı kişilerle, gerek yüklendiği milliyetçilik misyonuyla ve gerekse yaşanan siyasi olumsuzluklarla gittikçe yükselen bir grafik çiziyordu. Ve buna emek veren kişiler olarak sadece kararlarda fikrimizin alınmasını istiyorduk. Hatta bu konuda başkan ve birkaç kişi hariç gerekli girişim yazısını yazıp altını imzalayarak gerekli yerlere gönderdik.

Yerel seçim takvimi sırasında birincisi insani bir zaafla, ikincisi ülke gerçeğinden yola çıkarak MHP’nin karşısında bir politika izledim.

Birincisi yani, insani zaafım MHP’nin kazancını kendi kaybım olarak görmekti. İkincisi ise ilçeme kazanım yapacak tek gerçeğin iktidar partisinin adayının kazanması olduğuydu.

Burası daha sonra anlatılacak bir konu. Şu ana geldiğimde ise bu yazının konusu var gündemde.

Kadir Batu Kardeşimizin İlçe Başkanlığı.

Kendisi bu partinin misyonundan gelmeyebilir, geçmişinde başka parti ve derneklerde görev yapmış olabilir. Bunların onun şu anda bu görevi üstlenmesine engel olduğuna inanamıyorum.

Eğer MHP sadece kendi tabanının partisi olmak istiyorsa ve Kemer’de aldığı oyları bu tabanın oyları olarak görüyorsa hala kendini aşamamış demektir. Malum bir gerçek vardır. Bir yengeç sepetinde yakalanan yengeçler, yukarıya çıkıp kurtulacak olan yengecin ayağından aşağı doğru çekerek tekrar sepete düşmesini sağlarlar.

Yönetme becerisinin sadece kendisine has olduğunu ve bu erkin sahibi olmaları gerektiğini düşünenlerin uzağa gitmesine gerek yok, sadece Kemer MHP’nin yakın geçmişini incelesinler yeter.

Şu anda Kadir Batu Bey Kemer’de MHP’yi toplayacak tek kişidir. Ve bu görev ona, o istediği için değil, layık olduğu için verilmiştir. Ben dahil bir çok kişi bu yerel seçimleri MHP’nin kaybetmesi için çaba sarf ederken o bir takım tavizlerde vererek MHP Bayrağını en yüksekte tutma çabası içinde olmuştur.

Bunun karşılığı olarak ta böyle bir harekete maruz kalması, MHP’nin aşamadığı “tabandan gelen ve sonradan gelen” çatışmasının tezahürüdür.

Yayladan bu böyle görünmüyor olabilir. Ama gerçek ile gönlün istediği her zaman bir birini tutmaz.

MHP artık tabanının değil toplumun partisi olmak durumundadır. Genel Merkezin çalışmaları bu yöndeyken teşkilatlarda bulunan bazı kişilerin, bir takım düşüncelerle bunu bozmaya çalışması abesle iştigaldir.

Sevgi ve saygılarımla…

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER MHP BUNU HEP YAPIYOR” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Aman hep kavga dedi ki:

    Bitirin artık bu düşmanlığı, bir birimizi yiyoruz.
    Bakın seçim kaybeden Akpye hiç bir şey umurlarında değil.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari