KAZA GELİYORUM DEMEZ !

Mayıs 27, 2010 tarihinde tarafından  
HAYATIN PENCERESİNDEN - SEVİM MURAT kategorisinde yayımlanmıştır.

KAZA GELİYORUM DEMEZ !

Turizm şehri Antalya da sorunlar bitmek bilmiyor. Herkes kayığını yüzdürme telaşında ve biz bunu anlayışla karşılıyoruz. Ancak unutulmayacak hususlar vardır. Bunun başında, kayığı yüzdürürken batma tehlikesini göz ardı etmemektir. Antalyalı, çoğu insanımız turizmden ekmek yiyor dolayısıyla şehrimize gelen turistler velinimetimiz, onları en güzel şekilde ağırlamamız gerekmektedir ki, o turist tekrar tekrar şehrimize gelmek istesin, başka arkadaşlarına tavsiye de bulunsun ve şehrimiz kalkınsın.

Herkes bunun bilincinde kanısındayım. Ancak aramızda bilincinde olmayan insanlarımız da var. Bu kişiler yüzünden turizme leke değmekte ve turist kaçmaktadır.

Bakınız 25.05.2010 tarihindeki Alanya’dan Pamukkale’ye giden tur otobüsünün Aksu Çayı’na uçması haberine. Bu haberde yetkililer şu an için kaza nedenini şoför’ün uyumasına bağlamaktadırlar. Ve kaza sonucu araç sürücüsü, Rusça kokartlı rehber ile 13 Rus turist hayatını kaybetmiş ve 26 Rus turist ise yaralanmıştır.

Kaza herkesin her an başına gelebilecek bir olaydır. Ancak önlemek de insanoğlunun elindedir. Siz kazayı çağıracak hareketlerde bulunursanız kaza geliyorum demez bir anda gelir canınızı alır ve  gider. Kimileri daha fazla kazanmak uğruna zamandan çalıyor, çalışan kişi sayısından çalıyor ve sonuçta türlü türlü kazalar meydana geliyor.

Ben bu olayı şöyle değerlendiriyorum: Tur operatörü yetkilisi büyük bir ihtimalle bu işi organize ederken bir araç sürücüsü kullanmıştır. Bu sürücü de  farklı otellerden müşteri toplayacağı için geceden yola çıkmıştır ve  uzun bir yoldan sonra yorgun düşmüştür. Normal şartlarda bir tur otobüsünde 2 araç sürücüsü bulunması gereklidir ya da bu tür uzun vakitli organizasyonlar 2 gün konaklamalı olmalıdır ki müşteriler de, rehber de, araç sürücüsü de yeterince dinlenebilsin.

Ama maalesef bazı şeylerin kısıtlanması nedeniyle bu tür kazalar kaçınılmaz oluyor. Tabi ki kasıtlı olarak kimse kazaya sebebiyet vermek istemez. Olayın diğer boyutundan bakmak gerekirse acaba kazanın yapıldığı yol durumu  ne şekildeydi? Çünkü aynı güzergahta daha önce de kaza yapılmış. Bu nedenle araştırma yapılırken yol konusunda da ciddi araştırmalar yapılması gereklidir diye düşünüyorum.

Son olarak kazada vefat eden tüm yolculara Allah’tan rahmet diliyorum.Ve bu tür kazaların tekrarlanmaması için yetkililerimizden bu olayın üzerinde önemle durmalarını ve bu kazadan ders almalarını rica ediyorum.

Sevim MURAT

Tüketiciler Birliği Antalya Şube

Genel Koordinatörü

sevimmurat@tuketiciler.org

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari