KEMER’DE ATA’YA SAYGI

Kasım 10, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER’DE ATA’YA SAYGI

Kemer’de düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde ilçe protokolü bir araya geldi.

Kemer’deki 10 Kasım Ata’yı anma töreni sabah saat 08.45’te Kemer Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. İlçe Kaymakamı Bayramali Köse, Belediye Başkanı Mustafa Gül, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fikret Görmüş, Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, CHP İlçe Başkanı  Kemal Yüksel, MHP İlçe Başkanı Kadir Batu, diğer siyasi partiler, kamu kurumları ile kamu yararına çalışan dernekler, Atatürk Anıtı’na çelenk koydular.

Saat 09.05’te çalan sirenle birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunan katılımcılar daha sonra hep birlikte İstiklâl Marşı’nı söylediler.

İstiklâl Marşı’nın ardından Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün makamında bir süre görüşen protokol, daha sonra TUREM’de düzenlenen törene katıldı. Burada, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, günün mana ve önemini anlatan konuşma Tarih Öğretmeni İrfan Kırış tarafından yapılmıştır.

Katılanlara duygu dolu anlar yaşatan bu konuşmanın ardından, “Ata’ya Ağıt” adlı metin ve “Resimlerle Atatürk” adlı slayt gösterisi yapılmıştır. Daha sonra Kemer Anadolu Lisesi öğretmeni İbrahim Ethem Keleştemur’un yazdığı ve hazırladığı “Atatürk” adlı tiyatro oyunu öğrencilerimiz tarafından başarı ile sahnelenmiştir.

Tiyatronun ardından şiir dinletileri ile süren bu duygu dolu program, Müzik Öğretmeni Fatma Serpil Çilingir ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sibel Dombacı’nın birlikte hazırladığı “Atatürk Orotoryosu ile son bulmuştur.

Kemer Anadolu Lisesi;

“Kemer” adına, “Anadolu” aşkına ve “Lise” çağına  yakışır bir çalışma ile gönüllerimizi fethetmiştir.

Atatürk’e ve Kemer’e layık bir şekilde hazırlanmış olan bu programa emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

GÖNÜL  KÖPRÜSÜ SERVİSİ

Haberimizin hazırlanmasında emeği geçen “GÖNÜL  KÖPRÜSÜ SERVİSİ” ‘ne teşekkür ederiz.

Saygı ve sevgilerimizle…

Hüseyin SOYDABAŞ

hsoydabas@hotmail.com

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’DE ATA’YA SAYGI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Anonim dedi ki:

    Program Atatürk’e layık bir şekilde hazırlanmıştı. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Kemer Anadolu Lisesi kendine yakışır bir çalışma yapmış.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari