KEMER’DE FUTBOL TURİZMİ

Ocak 12, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER’DE FUTBOL TURİZMİ

LİMAK LİMRA OTEL İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ ADNAN CEYLAN, ‘’ KEMER’DE ´´ÖLÜ SEZON´´ OLARAK BİLİNEN KIŞ MEVSİMİNİ FUTBOL TURİZMİ İLE CANLANDIRIYORUZ.”

Kemer’in yaz kış açık otellerinden birisi olan Limak Limra Otel’de futbol turizmi heyecanı yaşanıyor. Kemer’de ´´ölü sezon´´ olarak bilinen kış mevsiminin futbol turizmi sayesinde canlandığı gözleniyor. Antalya’nın Kundu ve Belek bölgelerinde yüzlerce takım devre arası kampı için bu bölgeleri seçerken, Kemer’de de futbol turizmi hareketlilik kazandı.

Türkiye liglerinde yer alan birçok takım devre arası kampını Kemer Limak  Limra Otel olarak tercih ederken,  Kemer’in doğal güzellikleri ve Limra Otel’in antrenman yapacak tesislerin de kamp için ideal olması tercih sebebi olarak gösteriliyor.

Kemer Limak Limra Otel’de halen Ankara Şekerspor, Malatyaspor, Diskispor, Arnavutluk Tiran ve Almanya da profesyonel liglerde yer alan Scpreussen takımı kamp yapıyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta yine Kemer Limak Limra Oteli tercih eden Arnavutluk Milli takımı ise dün Kemer’deki çalışmalarını tamamlayarak otelden ayrıldı.

Bu arada otel önünde sıralanan Kulüp otobüsleri farklı bir görüntü oluştururken, bölgeye de canlılık getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe’de Kemer Limra Otel’de devre arası kamp yapmıştı.

Futbol kulüplerinin kamp yeri seçiminde dikkat ettikleri en önemli etken uygun iklim şartları ile antrenman yapacakları sahalar oluyor. Son dönemde Kemer’de de bu konuda ciddi yatırımlar yapılırken, bu yatırımlara en çok yer veren Limak Limra Otel’de ise bunun meyveleri alınıyor.

Limak Otel İnsan Kaynakları Müdürü Adnan Ceylan yaptığı açıklamasında, son dönem yaptıkları yatırımlar ile kış turizmi içinde yer alan Futbol turizmi için çalıştıklarını ve bunun meyvelerini de aldıklarını söyledi. Ceylan, “ Kemer geçtiğimiz yıllarda futbol turizminden, gerekli tesisler olmadığından tam olarak faydalanamıyordu.

Bölgenin lokomotif otellerinden birisi olan Limak Limra Otel, gerekli yatırımı yaparak bünyesinde kış turizmin de canlanması için futbol turizmi adına üstüne düşeni yapıyor. Bunların yanı sıra bölgemizde hava şartlarının da iyi olması devre arası kamp çalışmaları için kulüplerin Kemer’i ve bizleri tercih etmesinde önem taşıyor.  Kemer’de ´´ölü sezon´´ olarak bilinen kış mevsimini futbol turizmi ile canlandırıyoruz.

Şu anda Otelimizde kamp için gelen takımlar arasında Ankara Şekerspor, Malatyaspor, Diskispor, Arnavutluk Tiran ve Almanya da profesyonel liglerde yer alan Scpreussen takımları var. Ayrıca geçtiğimiz hafta da  Arnavutluk Milli takımını kamp için otelimzideydi ve dün sabah buradan ayrıldılar. Amacımız ilerleyen yıllarda bu takım sayılarının artması ile birlikte Kemer turizmine gerekli kış desteğini sağlamamız olacak.”dedi.

Halil ÖNCÜ ( KEMER )

**************************

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari