KEMER’İN YENİ SLOGANI “CENNETE GİTMEK İÇİN ÖLMEK GEREKMEZ”

Ağustos 18, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER’İN YENİ SLOGANI “CENNETE GİTMEK İÇİN ÖLMEK GEREKMEZ”

KEMERDE YENİ YIL KOŞUSU

Kemer Belediyesi, Gatab ve Öger Tourun ortaklaşa düzenledikleri 1. Kemer Yeni Yıl Koşusu için Kemer Limak Limra Otelde tanıtım toplantısı yapıldı. Antalya ve Kemerin yanı sıra ulusal basının Antalya temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısıyla 1. Kemer Yeni Yıl Koşusunun nasıl ortaya çıktığı, ne amaçlandığı anlatıldı.

Toplantıya Kemer Belediyesi adına Başkan Mustafa Gül,  Öger Tour adına Recep Yılmaz, Gatab adına Yusuf Üras, Ketav adına Aydın Aytuğ  katıldılar. Açılış konuşmasını yapan ve Öger Tuor’u temsil eden Recep Yılmaz, ateşin mitolojideki yerinden bahisle tanrılar dağından kaçırılan ateşin bir parçasının da Likya sınırları içerisinde kalan Yanartaş’a düştüğünü ve o günden beri burada yanmaya devam ettiğini dile getirdi. Ateşin insanlar tarafından değişik zamanlarda avcılık besicilik ve aydınlatma gibi nedenlerle kullanıldığını anlatan Yılmaz, “ateş aynı zamanda barış ve savaşın simgesi. Barış zamanında şehirlerdeki meclis binalarının tepelerinde ateş yanarmış. Bu ateş mutluluk ve huzur verirmiş insanlara. Bu ateş olimpiyat ateşine de ilham olmuş. Yanartaş’ta sönmeyen ateşiyle birçok destana konu olmuş. Birçok ünlüye ev sahipliği yapmış. Büyük İskender burada evlenmiş. Şimdi bizde bu ateşi geleneksel bir koşuyla taçlandıracağız.

Koşu fikri aklımıza gelince ilk önce Kemer Belediyesi Başkanı Mustafa Gül beye gittik. Kendisi sağ olsun 5 dakika dinledikten sonra yapıyoruz dedi. Sonra Yusuf Bey biz neresinde olacağız bu projenin dedi. Sağ olsunlar onların desteği ile yola çıktık. 31 aralık tarihi bütün dünyada koşu günü olarak bilinir. İnsanlar daha sağlıklı bir hayat için koşarlar.

Bizde 31 aralık günü Türkiye’de ilk olacak bu koşuyu gerçekleştireceğiz.  Yanartaş ateşini meşalelerle her yere götüreceğiz. Bugün Kemer ve Antalya’yı yarın ise bütün Türkiye’yi koşturacağız. Bu sene 500–1000 yabancı katılımcı bekliyoruz. Etabımız çok güzel. Bütün kemer koşulacak. Eğim olarak ta 1 metrelik bir eğim var. Buda koşucular için çok güzel. Amatör bir koşuyla başlıyoruz bu projeye. 5000 ve 10 000 metre koşuları ile bütün katılımcıların spor yapma amacıyla koşmasını sağlayacağız.

Gelecek yıllarda neden olmasın bir maraton ile Yanartaş ateşi kemerle buluşmasın? Ama bunlar zamanla olacak işler. Buradan hiçbir talepte bulunmadan bize destek olan Sayın Mustafa Gül’e bizleri yalnız bırakmayan Sayın Yusuf Üras’a şu anda hastanede olan acil şifalar dilediğimiz Sayın Ketav Başkanı Mustafa Çalık beye çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Recep Yılmaz’dan sonra konuşma yapmak için kürsüye çıkan Ketav Adına Aydın Aytuğ “Öger toura gerçekleştirmek için çalıştıkları bu proje için çok teşekkür ediyorum. 

Kemer de Kemer için bir ateş yaktılar. Bizde bu ateşin bir kenarından tutacağız. Kemer Avrupa pazarından uzak kaldı. Rus pazarına mahkûm edildi. Sıcak sezonlarda dolu oteller kış aylarında ya boş kaldı ya da kapandı. Kemer için alternatif turizm şart.

Ve kemer buna uygun bir yer. Tarihi Likya yolu, tahtalı dağı, Olimpos’u, Phaselis’i, yürüyüş parkurları ile aslında kış turizmi için alternatifler içeren eşsiz bir yer. Bu koşu organizasyonu da kış için yapılmış önemli bir etkinlik. Ketav olarak biz sonuna kadar destekliyoruz. Sayın Mustafa Gül Bey eski deneyimleri ve yeni bilgileri ile Kemer için çalışıyor. Kendisine başarılar diliyoruz.” Dedi.

Gatab Başkanı Yusuf Üras Gatab ve turizmden bahsederken “bizce fikrin kimden ve nereden geldiği değil, faydalı olup olmadığı önemli. Eğer Kemer’e faydalı ise biz her zaman destekliyoruz. Kemer sadece Kum Güneş değil. Evet, bunların hepsi var. Ama tarihimiz ve kış turizmine uygun bir kentimiz var. Kış ve yaz aylarında birçok etkinlik yapılıyor. Ketav la Kemer Belediyemizle her zaman çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Gatab bir birlik. Yapısından dolayı üyelerinden dolayı güçlü. Bu gücü kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Koşunun kalıcı olması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Son konuşma için kürsüye gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Mustafa Çalık’a geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra önceki belediye başkanlığı çalışmalarından bahsetti. Başkan Gül “seçim yapılırken ne yazık ki Kemer olarak hiçbir fuar ve tanıtım organizasyonuna katılamadık. Antalya bölgesinde fuarlara katılmayan tek belediye ne yazık ki biziz. Ardından tam sezon açılırken üzücü bir olay yaşadık. 3 alman genci zehirlenerek vefat etti. Bunlar bizim için negatif unsurlar. Kötü olaylar. Acilen bir şeyler yapmamız ve Kemer’den insanların bahsetmesini sağlamamız lazımdı. Bende seçimden önce halkıma aşk heykelinin yerini değiştireceğim diye söz vermiştim. O heykelin yeri orası değildi. Bunu heykel ilk yapıldığı zamanda söylemiştim. O heykelin yeri kuğulu parktı. Gelir gelmez reklamın iyisi kötüsü olmaz diyip heykeli kaldırdık. Daha sonrada yapabilirdik bunu. Ama ses getirmesi lazımdı. Heykeli oradan aldık kuğulu parka yerleştirdik. 1 ay boyunca herkes kemer’i konuştu.

Ardından Güreş yaptık, festival yaptık. Bir festival hazırlığı 6-7 ay sürer. Biz 2 ayda festival yaptık. Festival küçük AB oldu. 11 ülkenin geçtiğimiz yıllarda Eurovizyon’a katılmış gruplarını getirdik. Türkçe şarkılar söylettik onlara. Ülke içindeki reklam sonuç verdi. Bugün otellerin çoğunda yerli turistler konaklıyor. Kemerde geçtiğimiz dönemde kış turizmi hiç desteklenmedi. Hep Rus pazarına yönelik çalışmalar yapıldı.

Bir kongre merkezimiz, bir golf sahamız, bir fuar ve toplantı alanlarımız yok. Bu eksiklikler sıkıntı yaratıyordu. Artık bu eksikliklerin üzerine gidiyoruz. Golf sahası benim önceki dönemimden bir proje. Bu projeyi şekillendiren arkadaşı kemere davet ettik. Çalışmaya başlayacağız. Futbol alanları yaratmak için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kış turizmi için çalışacağız. Sezonu 12 aya çıkaracağız kemerde. 14–24 Kasım tarihleri arasında dünya Triatlon yarışının bir ayağı kemerde yapılacak.

Ardından Öger Tourun koşu önerisi geldi. Çok sevindik. Hemen düşünmeden kabul ettik ve çalışmalara başladık. Önümüzdeki aylarda yurt dışında rusyada değişik etkinlikler için toplantılar yapacağız. Bu Kış Rusya’dan 300 Belediye Başkanını kemerde ağırlayacağız. Aynı şeyi alman belediye başkanları ile yapmak için Öger Tourdan Yardım ve destek istiyoruz.

1. Kemer Yıl Başı koşusunu akşam yapacağımız yılbaşı kutlamasıyla daha da bir coşkulu yaşayacağız. Yılbaşı akşamı liman caddesinin girişinde ünlü bir sanatçıyla Yılbaşı kutlaması yapacağız. Bu sayede kış aylarını turizm açısından daha güzel geçirmek için çalışıyoruz. Bizim görüşümüze göre seçimden sonra parti rozetleri çıkartılır halk rozetleri takılır. Sayın Yusuf Beyinde aynı şeyi düşündüğünü biliyoruz. O yüzden burada beraberiz.

Bizim bir sloganımız var : “cennete gitmek için ölmek gerekmez…” bu sloganı yapacağımız tanıtım faaliyetlerinde kullanacağız. İktidarın da desteğini alarak golf projemizi kısa sürede sonuçlandıracağımızı düşünüyorum. Bunun dışında bir Kilise projemiz var. Onu da hayata geçireceğiz. Bizim bir tarihi kilisemiz var sit alanı içinde. Müze ile görüşme yaparak burayı temizlemeye başladık. Kısa sürede turizme kazandıracağız. Bu kilisenin yanına bir “ayinevi” yapmak istiyoruz. Bu sayede değişik Hıristiyan guruplar mezhepler buraya gelerek mezheplerinin gerektirdiği ayinleri yapabilecekler.

Bir Selçuklu av köşkümüz var. Burasının temizliği yapıldı. Yakın bir zamanda restorasyon çalışmasıyla av köşkümüzü turizme kazandıracağız. Kemer içerisinde belirlenen etap ile 1. Kemer Yeni Yıl Koşusu Kemer’in kışında var olduğunu ortaya koyacak. Küçük projeleri hayata geçirmek büyük ve masraflı projeleri yapmaktan kolay. Bu nedenle şimdi küçük başlıyoruz ama önümüzdeki yıllarda bu koşu adını dünyaya duyurmuş bir organizasyon olacak.

Biz Kemer Belediyesi Olarak bu organizasyonun arkasındayız. Herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim.” Dedi.
Basın toplantısına katılan gazeteciler konuşmacılar eşliğinde Kemer Marinadan hareket eden yat ile Ayışığı Koyunda öğle yemeği yiyerek günün yorgunluğunu Akdeniz de atma fırsatı buldu.     

Kemer Belediyesi
Basın Bölümü

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’İN YENİ SLOGANI “CENNETE GİTMEK İÇİN ÖLMEK GEREKMEZ”” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Murat Tras dedi ki:

    Cennetin yeni farkına vardı ve Kemer’i değerli görmeye başladınız.
    Kemer zaten bir cennetti.
    Yabancılaşma ve sadece bazı yabancıların desteklenmesi kemeri cehenneme çeviriyordu.
    Mhp ve Gül bu işe son verdi, Hak yerini buldu.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari