KEMER 1 GİRİŞİNDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Mart 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER 1 GİRİŞİNDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Kemer 1 girişindeki çalışmalar Kurban kesilerek başladı. Kurban kesiminde  Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Gatab Başkanı Yusuf Üras hazır bulundular.

Çalışmaların 15 Nisan tarihinde bitirileceğini belirten Başkan Mustafa Gül, Gatab ve Kemer Belediyesi ekiplerinin ortaklaşa olarak başlattıkları çalışmalarda daha önce Atatürk Caddesi ve Akdeniz Caddesinde çalışmaların son aşamaya geldiğini, Akdeniz Caddesinde kesilen Asfaltın hafta sonu tekrar asfalt kaplanarak trafiğe açılacağını belirtti.

Yaşam Hastanesinden Kale Markete kadar olan kısım ise tekrar taş döşenerek trafiğe açılacak. Çalışmalar çevre düzenlemeleriyle birlikte 1 Nisan tarihinde bitirilecek.

“15 Nisan’da Kemer 1 Girişi Bitmiş olacak.”

Kemer 1 girişinde ise çalışmaların ihale süreci nedeniyle biraz geç kaldığını belirten Kemer Belediye Başkanı  Mustafa Gül “bu cadde için farklı düşüncelerimiz vardı. Bu yolu sadece Kemer’den çıkış olarak yapacaktık. Sağına soluna nar, portakal, limon ağaçları ekecektik. Bu amaçla çalışmaya başlamıştık. Ama ne yazık ki bizim Ankara’da olduğumuz bir günde yapılan İlçe Trafik Toplantısında alınan bir kararla yapmayı planladığımız yol için izin verilmedi. Bu nedenle planlarımızı gelecek yıla bırakmak zorunda kaldık.

Bu bölgede yollar ile ilgili bir İmar Planı değişikliği yaparak yazdan sonra hızla bu yolda değişikliklerimizi yapacağız. Planımıza göre bu yolda Nar, Portakal, Limon Çiçeği kokuları hiç eksik olmayacaktı. Burada elektrik, su, telefon her şey yolun ortasındaki yeşil alandan geçiyor. 1994 yılında buraya ağaç diktik ama altından geçen tesisat ve betonlardan dolayı ağaçlar büyümüyor.

Bizim amacımız seneye bu yolu ortaya alarak etrafında yeşil alanın daha rahat büyüyebileceği bir alan yaratarak, İnsanların rahat rahat yürüyüş yapıp bisiklete binecekleri bir yol yapmak. Kemer’in yaz aylarındaki en önemli sıkıntısı olan trafik bu bölgede sıkıntı olmaktan çıkacaktı. Ama artık yapacaklarımızı seneye ertelemek zorundayız. Şimdi oluşan yeni durumda gerekli çalışmaları yapmak için gerekli adımları atıyoruz.

Bugün Sayın Yusuf Beyle beraber çalışmaların startını verdik. Gatab altyapıdaki eski ve her sene büyük sıkıntı yaratan su borularını değiştiriyor. Onlar işlerini bitirir bitirmez biz hem yol yapımını hem de çevre düzenlemesini yapmaya başlayacağız. Kemer’e yakışır bir yol ve çevre düzenlemesi yapacağız. Asfalt yollar, altındaki toprağın nefes almasını önlüyor. Toprağın suyu çekmesini engelliyor.

Bu yüzden artık biz Kemer girişlerinde taş yolları tercih ediyoruz. Bu yol Kemerde yüz akı olacak. Amacımız bu yönde çalışmak. Gatab yetkililerine Kemere yaptıkları bu katkıdan dolayı çok teşekkür ederim. Onlar çalışmalarını bitirir bitirmez bizde taş döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Yine yol kenarları Nar ve Portakal ağaçlarıyla çevrelenecek. 15 Nisan tarihinde artık bitmiş olacak bütün çalışmalar.” Dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari