KEMER BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN YAPTIĞI ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Eylül 30, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN YAPTIĞI ÖNEMLİ AÇIKLAMA

28.09.2009 Pazartesi günü; Kemer Hâkimiyet Gazetesi’ndeki köşemde ve sitemizin sütunlarında yazdığım yazı ile bir vatandaşımızın talebini Kemer Belediye Başkanlığına iletmiştik. Bizden kaynaklanan bir gecikme ile yine aynı gün akşamı Kemer Belediyesi’nin resmi başvuru adresi olan info@antalya-kemer.bel.tr adresine müracaatımızı tekrarladık.

Bununla ilgili vatandaşımızın talebini, bizim başvurumuzu ve Sayın Kemer Belediyesinin Basın Servisi aracılığı ile yaptığı açıklamayı bilgilerinize  sunar.

Bu vesileyle halkımızın haklı taleplerine kayıtsız kalmayan Kemer Belediye Başkanlığı ve İlgili Servislerine Halkımız adına teşekkürü bir borç biliriz.  Saygı ve sevgilerimizle…

ekemer.com

*********************************************

KEMER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Bir okuyucunun sorununun halli için www.ekemer.com sitesine mail göndermesi beni çok mutlu etmiştir. Her ne kadar mailde “gazeteniz aracılığıyla” dese de bizi bu göreve layık görmesi çok güzel. İnşallah o okurumu gazetesine de kavuştururum.

Mail yolu ile sitemize ulaşan kişi şöyle yazıyor.

Sayın Hüseyin Soydabaş.

Kemer Antalya yolunu minibüsler ile gidip gelmek durumunda kalan bizler genelde minibüse Tıp Fakültesi civarında biniyoruz. Ekspres veya Beldibi Hattını kullanan bu araçlar Konyaaltı’nda ki bekleme noktalarına geldiğinde, daha önceden gelen ve beklemekte olan araç hareket ediyor ve biz yeni gelen araçta ta ki bir sonra otogardan hareket edip Yedi Mehmet karşısında ki bu durağa gelecek araca kadar burada bekliyoruz ve zaman kaybediyoruz.

İlgili Tur yöneticilerine bu durumu aktardık ama bir sonuca ulaşamadık. Daha önceden okuduğum bir haberinizde vatandaşın sorduğu bir soruyu gazeteniz aracılığıyla Kemer Belediyesi’ne sormuştunuz ve çok kısa zamanda cevap alarak sorunu çözmüş ve okuyucularınızı bilgilendirmiştiniz.

Lütfen bu konuda da bizlere yardımcı olunuz.

Adı Soyadı vs. (Maili bizde saklı, Kuzdere Mahallesinden)

Sevgili Başkanım,

Okuyucumun sorununu, kişisel kavramım olan  “Sorun=Çözüm” mantığı ile yerinde inceledim.

SORUN; Kemer’e gelmek için Otogardan veya Tıp Fakültesi civarından binen yolcular, minibüslerin ikinci bekleme noktası haline gelen Konyaaltı sahiline inen yolda bulunan ve Migros ile Yedi Mehmetler Restoranının arasında kalan bir noktada, yeni araç gelene kadar bekliyorlar.

Yani bu ikinci noktada bekleyen aracın hareket etmesi için, birinci hareket noktası olan otogardan hareket eden aracın gelmesi gerekiyor. Bu da biraz uzun bir zaman alıyor ve vatandaşın dakikaları boşa geçiyor. 

ÇÖZÜM; Otogardan hareket eden aracın ikinci noktaya gelene kadar bu güzergâh üzerindeki çeşitli duraklardan aldığı yolcuyu, bu ikinci hareket noktasında bekleyen araca vermesidir. Dolayısı ile otogardan gelen araçla, güzergâh üzerinde topladığı yolcuyu önündeki bekleyen araca aktaran minibüs bu defa beklemeye geçecek ve yine otogardan gelen yeni aracın topladığı yolcuları kendisine devretmesiyle döngü sürecektir.

Okuyucumun ilgililere iletip sonuç alamadığı bildirdiği bir konuyu bu satırlar aracılığı ile sizlere iletmek, ilgili cevabınızı ve icraatınızı bu satırlar vasıtasıyla Kemer Halkı’na iletmek istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin Soydabaş

www.ekemer.com

info@ekemer.com

******************************************* 

KEMER BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN BASIN SERVİSİ ARACILIĞI İLE YAPTIĞI AÇIKLAMA

Sayın Hüseyin SOYDABAŞ,

Öncelikle Kemer halkının Kemer Tur otobüsleri ile ilgili sorununu bize aktardığınız için teşekkür ederiz.

Mailinizde bildirdiğiniz Migros – 7 Mehmet Restoran karşısındaki Kemer Tur bekleme yerinde uzun zamandır süregelen bir sorun olduğunu bilmekteyiz. Bu konu ile alakalı olarak Belediye Başkanımız Sayın Mustafa GÜL, geçtiğimiz ay içerisinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa AKAYDIN’ı makamında ziyaret etti. Bu görüşmede Kemer Tur bekleme yeri olarak belirlenen Migros – 7 Mehmet Restoran karşısının halkın kullanımına uygun olarak düzenlenmesine karar verilmiştir. Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL, bu konuda başkan AKAYDIN’a her türlü yardımı yapabileceklerini belirtmiştir.  Ancak AKAYDIN, böyle bir hizmetin sınırları içerisinde ve kendi görevleri olduğunu belirterek, fizibilite çalışması yapabilmeleri için başkan Gül’den süre istemiştir.

Yani; Migros – 7 Mehmet Restoran karşısı,  Antalya Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ile en kısa zamanda düzenlenip halkın hizmetine sunulacaktır.

Ayrıca Kemer Tur ve Kuzdere Tur’un birleşme çalışmaları bulunmaktadır. Antalya’dan Kiriş’e kadar halkın indi – bindi yapmadan seyahat etmesini sağlayacak olan bu yöntem hayata geçtiği takdirde;  Antalya ve Kemer’deki bekleme noktaları ve saatleri yeniden ayarlanacaktır.

Konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamuoyu en kısa zamanda bilgilendirilecektir.

Saygılarımızla

Kemer Belediyesi

Basın Servisi

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN YAPTIĞI ÖNEMLİ AÇIKLAMA” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Adı bizde saklı (Kuzdere Mahallesi) dedi ki:

    Sayın Soydabaş taleplerimizin ilgililere iletilmesinde, sıkıntılarımızın giderilmesinde gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.
    Talebimize verilen cevabın yeterli olmadığını gördük, sizin (sorun) olarak açtığınız talebimin gösterdiğiniz (çözüm) önerinizle halledilmesi beni ve aynı sıkıntıları yaşayan yolcuları kısa vadede daha mutlu edeceği aşikar.
    Yinede duyarlılıkları için teşekkürler

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari