KEMER BELEDİYE TİYATROSU ‘KANAVİÇE’ İLE ‘PERDE’ DEDİ

Aralık 7, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER BELEDİYE TİYATROSU ‘KANAVİÇE’ İLE ‘PERDE’ DEDİ

IMG_4765Kemer Belediye Tiyatrosu, 2009- 2010 tiyatro sezonunu Turgut Özakman’ın yazdığı “Kanaviçe” adlı oyunla açtı. “Kanaviçe” adlı oyunun yönetmenliğini Selim Türkışık yaparken, reji asistanlığını Dinçer Feyzi Genç yaptı. Oyunda; Selim Türkışık, Ebru Zeliha Sırkıntı, Bilgen Özçelik, Özge Dalyanoğlu, Dinçer Feyzi Genç ve İrem Türkışık rol alırken, oyunun ses ve ışık kumandasında Emre Unay görev aldı.

Kemer Belediye Tiyatrosu ilk oyunu, Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve ilçedeki tüm okulları kapsayan program çerçevesinde Kemer Lisesi’ne oynadı. Öğretmenleri nezaretinde oyunu büyük bir beğeniyle izleyen öğrenciler, oyuncuları alkışlarıyla yüreklendirdiler. “ Kanaviçe”, bu hafta boyunca Kemerli öğrenciler için her gün tekrarlanacak. 11 Aralık Cuma gününden itibaren ise her Cuma saat 20:00’de perdelerini Kemer’de yaşayan sanatseverlere ücretsiz olarak açacak.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, yerel yönetimlerin, sanat ve sporda bilinçlendirmek ve bu alanda ilgisi olan gençlere yol açmak gibi önemli bir görevi olduğunu anımsatarak, “Kemer’de halkımızın bizim aracılığımızla ve Belediye Tiyatro ekibinin çabalarıyla, sanatla bir nebzede olsa buluşmaları bizi sevindiriyor. Ben toplumun her kesiminin sanatla bir şekilde ilişkilendirilmesi ve sanata ulaşamayanların bizim yaptığımız gibi ücretsiz olarak onları sanata ulaştırılması düşüncesinden yanayım. Bu bağlamda sanatın her dalına olan desteğimiz sevgili Kemer Halkı’mız ve geleceğimizin teminatı olan gençler için devam edecektir” dedi.

Kemer Belediyesi Basın BölümüIMG_4789

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari