KEMER BELEDİYESİNİN OLAĞAN NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Nisan 8, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER BELEDİYESİNİN OLAĞAN NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toplam 18 gündem maddesiyle toplanan Kemer Belediye Meclisi, 2009 yılı kesin hesaplarını inceledi. Ekonomik kriz ve otel yatırımlarının azalmasından dolayı bütçede bir miktar açık verildiğini belirten Başkan Mustafa Gül “ama bu açıktan da, belediyemiz personelinin sıkı tasarruf çalışmaları ve belediyemize yük olan güvenlik temizlik gibi bir takım fazlalıkların sözleşmelerinin feshi ile kurtulduk. Bu nedenle bütçemizde fazla açık oluşmadı.” Dedi. 2009 yılı gelir ve Giderlerini inceleyen Denetim Komisyonunun hazırlamış olduğu rapor Mali Hizmet Müdürü sadettin Karatekeli tarafından meclise sunuldu. Sunumun ardından gündemin önemli konularından birisi olan Faaliyet Raporunun görüşülmesine geçildi.

KEMER BELEDİYESİ 2009 YILI FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Kemer belediyesinin 2009 yılındaki faaliyet ve kesin hesaplarının bir sunumu olan faaliyet raporunun görüşülmeye başlandı.  2009 yılı gelir ve Giderlerini inceleyen Denetim Komisyonunun hazırlamış olduğu rapor ile birlikte değerlendirilen faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. Diğer gündem maddelerinden Kemer Sulama Birliğinin Meclis Üyeleri seçim sonuçları ile ilgili meclisin bilgilendirmesi ile gündeme devam edildi. Kemer Sulama Birliği ile ilgili seçim sonuçları ve asil ve yedek üyeler mecliste okunarak Meclis Üyelerine aktarıldı. Belediyenin çalışmaları için çok önemli olan Encümen Üyelerinin seçimi ve ihtisas komisyonları üyelerinin seçimi ile devam eden meclis, Norm Kadroda yapılacak olan değişikliklerin görüşülmesine geçildi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü kadrolarının 1. Kademeye düşürülmesi ile hali hazırda belediye norm kadroda bulunan sağlık memuru kadrosunun iptal edilerek yerine Kimyager kadrosunun açılması görüşüldü. Konu ile ilgili Meclise bilgi veren Kemer Belediyesi Tabibi Oğuzhan Akşin “yeni çıkarılan sağlık yasaları ve belediye yasaları ile birlikte gıda denetimleri Tarım ve Köyişleri Müdürlüğüne bırakıldı. Sağlık olarak ta personel hastane ve uzman hekimlere direk gidebiliyor. Bu nedenle sağlık memuru kullanma alanımız ne yazık ki yok. Bunun yerine alınacak bir kimyager tabii ki çevre denetimlerinde kullanılabilir.” Dedi. Yapılan oylamada oy birliği ile norm kadro değişikliği kabul edildi.

ZABITA KONULARI GÖRÜŞÜLDÜ

Önceki meclis toplantı gündeminden Nisan Gündemine bırakılan “Zabıta Talimatnamesi” “Zabıta Amirliğinin Görev Ve Sorumlulukları” ve “Zabıta Amirliğinin Semt Pazarları Yönetmelikleri” görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısında hazırlanan taslakları Meclise sunan Zabıta Amiri İsmail Ceylan “bu hazırladığımız talimat ve yönetmelikler ile personelimiz artık daha rahat iş yapacak. Bir önceki meclis toplantısında dağıttığımız taslaklar üzerinde sayın meclis üyelerimiz ile oturup istişare etme fırsatı bulduk ve bizim görmediğimiz bazı noktaları bize ilettiler.” Dedi.

ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA İÇİN İLK ADIM

Gündemin önemli bir maddesi olan şehir içi toplu taşıma güzergahlarının görüşülmesi ve ihale için Encümene yetki verilmesi konusu tartışmalar eşliğinde görüşüldü. 5 güzergah ve 15’er dakikalık periyotlarla yapılması planlanan güzergahlarla alakalı Meclise bilgi veren İşletme Ve İştirakler Müdürü Adnan Karataş “amacımız Kemerin şu anda en önemli sıkıntılarından birisi olan ulaşımı çözmek. Bu nedenle 5 güzergah belirledik.” Dedi. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Gül “Kuzdere’nin de mahalle olarak Kemer’e bağlanmasıyla ulaşım iyice sorun olmaya başladı. Bazen bakıyorum Kuzdere’de oturup Kiriş’te çalışan vatandaş 2-3 araç değiştirmesi gerekiyor. Bu büyük bir sıkıntı. Aynı sıkıntı Aslanbucak Mahallesinde oturan vatandaş içinde geçerli. Bu noktada bizim görevimiz vatandaşların çıkarını korumak. Bu nedenle hem belediyemizi büyük bir maddi yükten kurtarmak hem de toplu taşımaya yeni bir şekil vermek için düğmeye bastık. 5 güzergah ortaya çıktı yapılan çalışmalar la. Kuzdere’den Kirişe her yer birbirine bağlanıyor. Vatandaşlar Kaymakamlığa, Gataba ve Belediye’ye hiç sıkıntı çekmeden tek araçla ulaşacak. Çalıştığı yerlere de tek bir otobüsle ulaşacak. Yoğun saatler için şartnameye ek maddeler koyacağız. Bu sayede vatandaş rahat rahat işinden evine, evinden işine gidecek. Burada 2 şartımız var; birincisi otobüsler en fazla  5 yaşında olacak. 5 yaşından büyük otobüsler dolaşıma girmeyecek. İkinci ise öğrencilerin, yaşlıların ve ulaşım kanunlarında belirtilen vatandaşların ücretlendirmesi ve ücretsiz ulaşım haklarına Kemer Belediye Meclisi karar verecek. Öğrenciler servisleriyle bizim belirlediğimiz fiyatlardan gidip gelmeye devam edecekler.” Dedi. Güzergahlar ve Encümene yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

SULAMA BİRLİĞİ, ENDURO MOTORSPORLARI VE KEMER MOTORSPORLARI KULÜBÜNE YER TAHSİSİ

Sulama birliği, Enduro motorsporları ve Kemer Motorsporları Kulüplerinin yer taleplerinin görüşülmesi ile devam eden meclis gündeminde otogarda bulunan boş dükkanlardan ikisinin verilmesi kararlaştırıldı. Meclis sonraki meclisin tarih ve saatinin belirlenmesi ve dilek ve temenniler ile sona erdi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari