KEMER, ÇAMYUVA VE GÖYNÜK BELEDİYE BAŞKANLARI AK PARTİ YE KATILDILAR

Aralık 16, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

Kemer, Çamyuva ve Göynük Belediye Başkanlarının yapılan bir törenle Ak Parti’ye katıldıkları, hatta ilhak ettikleri anlaşılmıştır. (İlhak. TDK sözlüğüne göre; 1. Katma, bağlama, ekleme. 2. Egemenliği altına alma)

Bu katılımların hazırlanmasında ve hızlandırılmasında en büyük etkenin Ak Parti’li olan GATAB ve Tekirova Belediye Başkanı’nın bu başkanlara vermiş olduğu, ilçe ve beldelerinin daha fazla hizmet alacağı sözünün etkili olduğu düşünülmektedir. Bu katılım töreni için seçilen yer tüm Kemer kamuoyunun gözü önünde yapılan son GATAB Toplantısının olduğu salondur. Katılım oy çokluğu ve alkışlarla gerçekleşmiştir.

Hüseyin SOYDABAŞ olarak şahsımın ve www.ekemer.com olarak ta Haber ve Yorum Sitemin 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri öncesinden beri yazarak veya anlatarak söylemiş olduğu “Ak Parti’nin yapmış olduğu icraatları sevmiyorum, desteklemiyorum. Bilhassa son “Açılım” planlarının ülkeyi parçalamak olduğuna inanıyorum. Ancak bir beldenin hizmet alması için iktidarın belediyesi olma zorunluluğu vardır” sözümü doğrularcasına, sağlanan bu geçişin İlçe’miz ve Belde’lerimiz için gerekli olduğunu biliyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Türk olma geleneğimizde var olan, planların kısa vadeli yapılması, “bizden sonra tufan” özdeyişi ve bugün yaptığımız icraatların bir sonraki seçimde değerlendirileceği gerçeği, ayrıca “balık hafızalı olma” özelliğimizden dolayı başka partilerden seçilmiş olsalar bile Ak Parti’ye katılmalarını hoşgörüyle karşılamalıyız. Çünkü bu bir hizmet yarışıdır ve yarışın süresi beş senedir. Bu beş senede yaptın, yaptın. Yapamadın, zorla emekli edilmiş yönetici ve siyasi kervanında yeriniz hazırdır.

Gelelim bu geçişin hikayesi içerisinde bulunan kişilerin hal ve davranışlarına…

1-     Zafer YAMAN, Kendisini şahsen sevmekle ve çektiği siyasi sıkıntıları yakinen bilmekle birlikte, iki yerel seçimi kaybettiği halde orada durduğu ve partisinin önünü açmadığı için kızdığım ve zaman zaman da aleyhinde yazılar yazdığım (gerçi umurunda bile değil) bu arkadaşımı, bu geçişlere vize verdiği ve memleketinden Kemer’i idare ettiği için kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

2-     Yusuf ÜRAS, Kendisi beni sevmez ve bende onu sevmiyorum. 21 yılda 21 seçimi nasıl kazanmış olduğunu bu son iki yerel seçimde yapmış olduğunu çalışmalarla kanıtlamış ama ne olursa olsun kazandığı içinde her türlü takdiri kazanmış bir kişidir. Bu geçiş sırasında diğer başkanlara vermiş olduğu “Gerekli Bakanlıklardan bu yıl içerisinde gelen ödeneklerin bittiği malumunuz, hepimizin verdiği hizmet sözünün yerine gelmesi alacağımız krediye bağlıdır. Bankalar da bu krediyi vermek için bu teminatı istiyorlar, başka çıkış yolumuz yok ve sezon geliyor. Hizmet için para isteyen imzayı atmak zorundadır. Çıkarsak hep beraber, batarsak hep beraber. Zaten kim kime hesap sormuş ta bize soracaklar” ültimatomu ile kendisini, 22 yılda, 22 seçimi kazanmış olarak addediyor ve kutluyorum.

3-     Necati TOPALOĞLU, kendisini ve gülen yüzünü çok seviyorum. Herkesle barışık olan Sevgili Hoca’mızın katılamamasının sebebi olarak şehir dışında ve izinde olduğunu duydum. Böylesine bir seçimde izinde olması çok manidar. Onun böyle yaparak hem GATAB’ın beldesine yapacağı hizmetlere yeşil ışık yaktığını, hem de delege seçimlerinde yaptığı hatadan dolayı “Gurup Başkanı’na” “nasılsın, iyi misin” diye sorduğunu düşünüyorum. Onu da Ak Parti saflarında gördüğüm için ve kerhen de olsa iktidarın başkanı olmayı desteklediği için kutluyorum.

4-     Ahmet CAN, kendisini candan seviyorum. Belde için hayat damarı olan ve şu anda kullanılan caddelerle bir önceki döneminde Çamyuva’yı tanıştıran kişidir ve imkanlar yaratarak beldesi için bir şeyler yapmak için yırtar kendini. Yıla yakın oldu kendisini görmediğim, son gördüğüm resimde çökmüş ve ihtiyarlamış gördüm. Biliyorum ki başında ağaran her saç Çamyuva için ağarmıştır. Son GATAB oylaması sırasında hasta olduğunu okudum. Gerçi böylesine önemli bir oylamaya katılmamanın benim gözümde bir mazereti vardır. Ölmüş olmak. Ama tabii ki hasta olması daha sevindirici. Kendisine geçmiş olsun diyor ve benden yaşça küçük olduğu için yanaklarından öpüyorum. Onun da  böyle yaparak hem GATAB’ın beldesine yapacağı hizmetlere yeşil ışık yaktığını, hem de delege seçimlerinde yaptığı hatadan dolayı “Gurup Başkanı’na” “İnsan Can’ını geç mi hatırlar” diye sorduğunu düşünüyorum. Onu da Ak Parti saflarında gördüğüm için ve kerhen de olsa iktidarın başkanı olmayı desteklediği için kutluyorum.

5-     Mustafa GÜL, Kendisini kesinlikle seviyorum ve Kemer’in son şansı olarak görüyorum. Çünkü bu seçim yılı sonuna kadar başka şansımız yok. Başaramazsa da hepimizin ve Kemer’in sonu olacağı kesin. Keşke iktidar partisine geçse de Kemer için daha fazla imkanlar yaratsa diye düşünürken bu operasyonla hem geçmiş gibi yaparak Kemer’de yapacağı hizmetlerin alt yapıları için gerekli desteği sağladı, hem de geçmemiş gibi yaparak seçildiği parti ile arasını açmadı. Tek sıkıntı GATAB’ın her şeyine destek vererek bu kurumu ibra edince ileride çok istediği GATAB Başkanlığı için söyleyecek pek fazla bir sözü kalmayacağı. Ama neyse “Dün dündür, bugün bugündür” der geçeriz. Önemli olan Paşa’mızın Kemer’e vereceği sevgi ve hizmettir.

6-     Mustafa BİLİCİ, benim kader arkadaşım. Ak Parti İlçe Başkanlığından istifa ettiğimde “Naptın Soydabaş, Hadi ben gaza geldim ayrıldım, sen niye bıraktın ki” deyişini unutamam. Beni Kemer Siyaseti ile tanıştıran kişidir. Alanya’dan Kaş’a kadar her yerde İl Genel Meclisi Üyeliği vesilesiyle yaptığı hizmetlerden dolayı tanınır ve sevilir. Kazansın veya kaybetsin her yerel seçimden sonra söylediği bir cümle vardır. “Bir daha ki yerel seçimlerde kimseye ayak olmayacağım. Ben aday olacağım” der. Ancak seçimler gelince yine bu sevdayı bir sonraki seçime erteler. Seçtirdiği kişi ile muhakkak seçim süreci bitmeden “papaz” olur. İmkanlardan faydalanmayı sever ama Kemer içinde birçok şeye imza atmış ve Kemer’in çıkarlarını sonuna kadar savunmuştur. Ta ki kendi çıkarıyla, çakışana kadar. Onu da seviyorum, zaten o kimseye kırgın kalmayı beceremediği için bu kadar çok gol yemiştir.

7-     Mustafa SAYIN, saygı duyulacak beyefendi bir kişi. Yerel seçimler sırasında seçim bürolarını ziyaret ettiğimde kendisine düşen simidi, bana  ikram etmişti. O sırada diğer seçim bürolarında hem tavuk hem de et döner seçenekleri vardı. Ama ben o simidi tercih etmiştim. Hatırlar mı bilmem. Bu oylama sırasında gösterdiği performans için tebrik eder, saygılarımı sunarım. İmkansızlıklardan imkan yaratarak Kemer için bir şeyler yapmaya çalışıyor olması, “Karınca’nın Hacca gitmesi” gibi bir şey. Belki oraya varamayacak ama o uğurda ölmeye razı. Yaptığı konuşmalarda sarf ettiği “Sizin seviyenize düşmem” sözünü hakaret olarak söylediğini düşünmüyorum. Aslında orada bulunan bir çok kişinin aklından geçen ama dilinden çıkmayana tercüman olmuş gibi. Karşılıksız bir sevgi gibi bu yaşadıkları. Tekrar kutluyorum.

8-     Kemal YÜKSEL, Öğretmeninin, öğrenciliği sırasında Atatürk’e dediği, “Senin de adın Mustafa, benim de adım Mustafa, bari senin adının yanında Kemal olsun” anekdotu gibi üç tane Mustafa hakkında, haddim olmayarak görüşlerimi sunduktan sonra sıra Kemal’de. Kemal Yüksel, CHP İlçe Başkanı olana kadar inanılmaz saygı duyduğum ve sevdiğim bir insandı. Şimdi de saygım ve sevgimden bir şeyin eksilmesi söz konusu değil. Bilgisi, görgüsü ve öngörüsüyle, parti içindeki tecrübesiyle, içinden fışkıran mücadele ruhuyla tam bir dava adamı. Şu anda yönetiminde olan bir arkadaşıma, daha bu yönetim oluşmadan şöyle demiştim. “CHP Kemer için bulunmaz bir insan. İnşallah kırgınlıkları izole eder ve bütünleştirici olur. Sol partilerin dağınıklığını en azından Kemer’de toparlayabilecek mükemmel bir adam”

Bu kadar yanıldığım bir adam daha olmadı. Yarattığı harika ve herkesin beğenisini kazanan Parti Binası’ndan başka bir becerisi yok. Birde çoğunluğu yeni yüzlerden oluşan, Kemer’in güzel insanlarından seçilen İlçe Yönetim Kurulu. Yazılanlara karşı tahammülsüz bir adam oldu, çıktı. İlle onu pohpohlamak gerekiyor. Tabii bunlar benim görüşüm, bu yazının tümünde olduğu gibi.

Elinde bir silahı vardı. GATAB. Kendisine “Gurup Başkanı” sıfatını biçen sevgili başkan, bu oylama sırasında gurubunu toplayamadı ve bu silahta gitti elinden. GATAB söz konusu olduğunda, Demokrasi mefhumunu hatırlayan kendisi söz konusu olduğunda ise Aristokrasi’yi yaşayan başkanımızın yaptığı ilk ve son delege seçiminde “kendisini seçecek” delegeleri seçmesinin bile işe yaramayacağını ve İlçe Başkanlığı’nın da tehlikede olduğunu düşünüyorum.

GATAB oylamasında iki tane belediye başkanını oylamaya bile getiremedikten orada bulunan ve bu beldeleri temsil eden kişilere oylamanın aleyhinde oy verdiremedikten  sonra, bir yamalı bohça görüntüsündeki İlçe Teşkilatı’nın Başkanı olsanız ne olur, gurup başkanı olsanız ne olur. Ve bu olanların suçlusu, seçilmişler, üyeler ile partinin arasına hendekler açan, engeller koyan  kendisidir.

En haklı olduğu ve Kemer Adına hesap sorduğu bu davada da partisini yanlızlığa sürüklemiştir. Ben de Belediye Başkanı olsam, partinin geleceğini belirleyecek delege seçimlerine sandık kurulduktan saatler sonra bana haber veren bir “demokrasi havarisinin” sözüne itibar etmem.

Söylediklerim, gördüklerimdir.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

 • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER, ÇAMYUVA VE GÖYNÜK BELEDİYE BAŞKANLARI AK PARTİ YE KATILDILAR” adlı makaleye 7 yorum yapilmis
 1. MHP İsmail dedi ki:

  Sayın soydabaş,
  Yazının başlığını okuduumda aklım başımdan gitti sandım.
  Yazın güzel ama bunun şakası bile kötü. Sonra ne deriz biz seçmenlerimize.
  genede yazın için kutlarım.

 2. YUSUF YAMAN!! dedi ki:

  Benim yorum yazmaya dilim dönmez. Ama soydabaşın yazısından daha acı ama komik bir haber gördüm. Aynen buraya geçiyorum.

  GATAB’ta birlik beraberlik mesajı

  Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB)’nin dün yapılan Olağanüstü toplantı sonrasında başta Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Adrasan Belediye Başkanı Yalçın Akkulak olmak üzere 30 kişilik meclis üyesi GATAB Başkanı Yusuf Üras?ı makamında ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi

  Maliye Toplantı Salonu’nda yapılan Olağanüstü Meclis Toplantısı sırasında yaşanan gerginliğin ardından, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Adrasan Belediye Başkanı Yalçın Akkulak, belediye meclis üyeleri ve turizmci meclis üyeleri Başkan Üras’ı makamında ziyaret ederek kendisine sonuna kadar destek olduklarını gösterdiler.

  Meclis Toplantılarında bu tür ferdi çıkışların ve hakarete varan sözlerin sarf edilmesini yanlış bulduklarını söyleyen Meclis Üyeleri, bu konuda sağduyulu bir Meclis Başkanlığı yapan Başkan Üras’ı desteklediklerini dile getirdi.
  Belediye Başkanları, belediye meclis üyeleri ve turizmci meclis üyeleri turizm sezonu öncesinde yapılması gereken çalışmalar hakkında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunurlarken, Kemer’in eski güzel günlerine dönebilmesi için GATAB etrafında birleşilmesi ve turizm konusunda ortak çalışma yapılması konusunda fikir birliğine vardılar.

  Ayrıca meclis üyeleri rahatsızlandığı için meclis toplantısına da katılamayan Ahmet Can’ı birlikte arayarak geçmiş olsun dileklerini sundu.
  GATAB Basın Servisi)

  NASIL AMA — GEÇMİŞ OLSUN AHMET CAN, GEÇMİŞ OLSUN KEMER —
  KEMERİN ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYORUZ. SONSUZA KADAR GATAB BAŞKANIMIZ
  YUSUF URAS

 3. GÖYNÜKLÜ dedi ki:

  bu oylamada evet diyenler akp ve gatab icraatlarının vebaline ortaktır.

 4. Tavuk kıran dedi ki:

  Bilici eniştem doğrusunu yapmıştır. Hem gatabın yaptıklarını beğenme hemde destekle, boyle şey olur mu
  Diğer yandan paşadanda vaz geçemiyorum. aklımız karışıyor bu dümenlere

 5. Eski bir GATAB yöneticisi dedi ki:

  BİLGİSAYARDAN HABERLER OKURKEN BİR YANDAN DA VTV TELEVİZYON KANALINI İZLİYORDUM. OKUDUĞUM YAZI SİZİN YAZINIZDI. TAM O SIRADA TELEVİZYONDA YUSUF URAS, MUSTAFA GÜL VE ZAFER YAMANIN KUZDERE DE YAPTIĞI SEL ÇALIŞMALARINI İZLEDİM. ASLINDA YEREL YÖNETİCİNİN GÖREVİ ŞEHRİNİN GÜZELLEŞMESİ VE DAHA ÇOK KAZANMASIDIR. HANGİ PARTİDEN OLDUKLARI UMURUMUZDA BİLE DEĞİL.
  Bu arada sel ile ilgili önemli birşey olmadığından da memnun oldum. Geçmiş olsun.

 6. bir yazının başlığı bu dedi ki:

  CHP’deki iç kavgalar AKP’nin ömrünü uzatır

 7. alex dedi ki:

  ÇOK GÜZEL OLMUŞ DERİM BEN.NE OLURKİ YANİ ÖNEMLİ OLAN BURAYA HİZMETİN GELMESİ.BUNUN İÇİNDE SİYASET MANTIĞI LAZIM.KEŞKE KEMER E SECİLEMEYEN SAYIN HASAN ŞEKER İN HÜKÜMET VAADİYLE YAPILACAK İCRAATLERİ YAPILSA KEMER 2 YIL İÇİNDE DÜZELİR.(MESELA ULUSLAR ARASI LİMAN).

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari