KEMER CEMEVİNE KAVUŞUYOR

Ocak 11, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER CEMEVİNE KAVUŞUYOR

Cemevleri ibadetlerini yerine getirdikleri için Aleviler tarafından çok önemlidir. Bu amaçla Kemer Belediyesi’ni ziyaret eden Aleviler, Başkan Mustafa Gül’den Cemevi için destek istediler

Kemer Belediye Başkanı  Mustafa Gül’ü ziyaret eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Binali Efe, Alevi Kültür Dernekleri Antalya Merkez Şube Başkanı Hakverdi Çelik, Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şube Başkanı Kamer Bilici ve Alevi Kültür Denekleri Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Ergun Kurt Kemer’deki Alevilerin ibadetlerini yerine getirebilmesi için Cemevi konusunda başkandan destek istediler.


Efe: Cemevi bizim için önemli

Ziyarette Alevilerin yaşadıkları  sıkıntı ve sorunları Başkan Gül’e anlatan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Binali Efe, “Alevilerin sorunları büyük. Biz öncelikle her bölgede bir Cemevi olmasını istiyoruz. Çünkü Aleviler ibadetlerini ancak Cemevi’nde yapabilir” dedi.

5 yıllığa kiralandı

Konuyu Kemer Belediye Meclisi’ne taşıyan Başkan Mustafa Gül, meclisin de onaylamasıyla Kemer’deki eski düğün salonunun Cemevi olarak kullanılması için 5 yıllığına Alevi Kültür Derneği’ne kiralanmasına karar verdiklerini söyledi.

SEKİZ SAYFA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari