KEMER’DE KURTLAR VADİSİ VARSA, RESİMDE BİR KİŞİ EKSİK

Ağustos 3, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER’DE KURTLAR VADİSİ VARSA, RESİMDE BİR KİŞİ EKSİK

1248333786_1Beni hayretlere düşüren bu ilişki, hesaplarıma göre iki yıl önce başlamıştı. Mustafa Gül sadece Kemer Gözcü Gazetesi civarında bulunuyor, bu gazeteye özel röportajlar veriyor dahası planlı bir biçimde arka arkaya “Gül ve Ailesi yeniden bir arada” haberleri yapılıyordu. Bu haberleri noktası virgülüne takip ettim ve bilhassa “Gül ve Ailesi yeniden bir arada” haberleri için olumlu yorumlar yaptım ve hatta Kemer Hâkimiyet Gazetesinde ve haber portalında yayımlanan “Baba Kokusu ve Baba Korkusu” yazısını yazdım. Merak edenler için “Bizimkemer Yazıları” köşemizde bu günden itibaren tekrar yayımlıyorum.

Beni hayretlere düşüren bir gazetenin, muhtemel bir belediye başkan adayını takip etmesi veya desteklemesi değil, bunu Mustafa Gül lehine Kemer Gözcü Gazetesinin yapmasıydı. Neden mi?

2004 yerel seçimlerinde Akparti İlçe Başkanlığından istifa ederek Mustafa Gül ile MHP’de buluşmamıza Kemer Gözcü Gazetesinin sahibi Ahmet Yenigün tepki göstermiş, köpürmüş ve bana kızgın bir vaziyette kelimesi kelimesine aynen şöyle demişti.

“Sayın Soydabaş; sen, aklı başında Kemer’de sözü dinlenen, yolu izlenen bir adamsın. Ne işin var Mustafa Gül’ün peşinde. Peşine düştüğün o adamın bana geçen yerel seçimlerden borcu var. Önce onu ödesin”

Akşama günlük toplantımız sırasında bunu Mustafa Gül’e açtım ve “böyle bir borcun varsa ödeyeyim” dedim. Olmadığını ve Ahmet Yenigün’ün gözünün doymadığını söyledi.

Ve 2004 yerel seçim süreci Kemer Gözcü Gazetesinin Hasan Şeker’i desteklemesi ve Mustafa Gül’ün seçimi kaybetmesiyle son bulmuştu.

Buraya bir nokta koymak istiyorum. Ben Kemer Gözcü Gazetesini, gerek çalışanlarının efendiliği, bilgi ve tecrübelerini, gerekse gazetelerinin aralıksız çıkarak her sabah okuyucularına ulaşmasındaki sadakatini her zaman beğenen ve bunu sıklıkla mesaj ve mail yoluyla kendilerine teşekkür ederek bildiren bir okuyucularıyım. Uzun yıllar gazetelerinin abonesi oldum. Ve hala her sabah internet sitelerinden okuma gayretindeyim.

Yani kişisel bir tavrım yok. Sadece 2004 seçimlerinde Mustafa Gül’ün yanında olduğum için beni eleştirdiği halde, 2009 yerel seçimlerinde nasıl bir güç veya menfaat Ahmet Yenigün Beyi ve Gözcü Gazetesini Mustafa Gül’den yana tavır koymaya ve seçimlere iki yıla yakın bir zaman kala gittikçe artan bir dozla destek vermeye itmişti.

Aslında bunların hiçbirinden yani son Kurtlar Vadi’si hikâyelerinden haberim bile olmayacaktı. Uzun bir süreden beri sırtımda ve karnımda ağrılarım vardı ve gittikçe artıyordu. Ama bir vesile Kemer’e gelmiştim. Fazıl Gazioğlu’nun, Dörtyol Mevkiindeki dükkânının yanında minibüsten sancılarla indim. Gazioğlu oradaydı. “Beni acilen bir araçla hastaneye göndermesini rica ettim” aracın koltuğuna oturamadım bile. Sonra uzun bir tetkik ve tedavi günlerinin ardından safra kesesi ameliyatı oldum. www.ekemer.com sitemizi bile güncelleyemiyordum.

Yattığımı öğrenerek ziyaretime gelenlerin ortak konusu “Kurtlar Vadisi Tefrikasıydı” dolup boşalan odamın her tarafında ziyaretçilerimin fikirleri uçuşmaktaydı. Ama ben daha bu yazıları görmemiştim. Sadece anlatılanları ve şahsi yorumlarını yazmaktaydım kafama.

Yorumlar yine taraf tutma mantığı içerisindeydi. Kimisi yazılanların doğruluğunu, kimisi bu yazılanların normal bir kadrolaşmanın gereği olduğunu ve yazılanların abartıldığını, kimisi gazetenin tahsil edemediği çıkarlarının hesabıyla hareket ettiğini, kimisi gazetenin yine bir menfaat karşılığı taraf değiştirdiğini, kimisi de gazetenin isteklerinin sınırsızlığına dayanamayan Mustafa Gül’ün infaz yaptığını anlatmaktaydı. Ve her hikâyede gazetenin daha eski talepleri ile süslenmekteydi.

Bir yandan anlatılanları dinliyor, bir yandan da meraktan ölüyordum. Hastanede wirelles sisteminin olduğunu öğrendiğimde bilgisayarımı istedim. Gücüm yettiğince yazıları kopyalayıp okumaya çalıştım. Okudukça daha sonra gelenlerle fikir alışverişlerim başladı. Ama yazmaya gücüm yetmiyordu.

Ortak kanaat Kemer’de yerel seçim süreci ile başlayan bir oluşum varsa ve bu oluşuma Kemer Gözcü Gazetesi “Kurtlar Vadisi” adını koyuyorsa listede bir kişinin eksik olduğu şeklindeydi. Ve bu isim Kemer Gözcü Gazetesinden Ahmet Yenigün’dü. Ben bu diziyi hiç izlemedim ve dizide böyle bir karakter var mı bilmiyorum. Ama Kemer’de böyle bir karakter var.

Her dönemde mevsimsel değişiklikler göstererek taraf değiştiren, bugün siyah dediğine yarın beyaz diyebilen, isteğine ulaşmak için kişi ve kuruluşları kullanmayı seven, dün kırmızı halı ile karşıladığını yarın kara kalemle vurmaya çalışan ve her zaman haklı olduğuna inanan bir kişi.

Şu anda Kemer’de bir Kurtlar Vadisi olduğuna inanmıyorum. Olanlar belki biraz abartılmıştır, ama sadece seçmenin on yıllık ezilmişliğine karşı talepleri yerine getirilmek isteniyordur. Kadrolaşmaya gelince, tabii ki çok güvendiği kişilerle donatacaktır Mustafa Gül çevresini, sadece menfaat ilişkisi ile yanında olanlar, menfaatlerine zarar gelirse veya daha büyük veren olursa, Kemer Gözcü örneğinde olduğu gibi bir anda herkesi satabilmektedir.

Ama eğer gazete bu “Kemer’de Kurtlar Vadisi” resminde diretiyorsa, o resimde bir yere Kemer Gözcünün de oturması gerekir.

Şimdi bu yazımdan ötürü bana kızacak ve kim bilir neler diyecektir, neler yazacaktır. Sahte içki operasyonundan, icra ve borçlarımdan bahsedeceklerdir. Umurumda bile değil. Bir kişinin çıkıp ta bu söylenenleri toplaması ve yüzüne okuması gerekiyordu.

Yazım, gücümün yettiğince devam edecek.

Belge, bilgi ve duyumlarınızı bekliyorum.

 Sevgi ve saygılarımla…

 • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’DE KURTLAR VADİSİ VARSA, RESİMDE BİR KİŞİ EKSİK” adlı makaleye 18 yorum yapilmis
 1. BİRİSİ dedi ki:

  BASİRETSİZ SİYASET VE İŞ ADAMLARININ KORKU İMPARATORLUĞU OLAN KEMER GÖZCÜ. YAZDIĞIN KURTLAR VADİSİ ZATEN BİLDİKLERİMİZİ BİZE TEKRAR HATIRLATTI.
  BİNDİĞİNİZ DALI KESTİNİZ.
  SEÇİMLERDE YILLARDIR YANINIZDA OLAN CHP KEMER ADAYINI BİLE GÖRMEZDEN GELDİNİZ.
  MALATYALILAR DERNEĞİNİ ÇIKARLARINIZ İÇİN KULLANDINIZ.
  BİRİSİ BU GİDİŞE DUR DEMELİYDİ.
  KENDİNİZ OLDUNUZ O BİRİSİ.

 2. Diğer Birisi dedi ki:

  Şıracının şahidi bozacı olurmuş. Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim misali. Destek verenlerin destek alandan farkımı var???

 3. yorumsuz dedi ki:

  madem bu kadar yorum yapmayı biliyorsunuz KEMER GOZCU GAZETESİNE neden gazeteyi okuma ihtiyacı duyuyorsunuz… bu sizin ve yorum yapanların kişiliksizliğini ortaya koymaktadır…

 4. Murat Can dedi ki:

  Kurtlar Vadisi Kemeri yazan saffet yenigün değilmiydi? Lütfen onuda yazın. Sevgili Osman Palçığın dostu Galip Çamlıyı nasıl yazar. Galip Çamlı benim de çok sevdiğim bir ağabeyimdir. Muzaffer yıldız, kemerin önde gelen esnaflarındandır. onu nasıl ve neden yazdı. Aspavanın sahibi Celal abi, Başkanım Mustafa Gülün en büyük destekçilerindendi. onun yerinide yazdı. lunaparkı neden yazmış. saffet yenigünü de bence yazmalısınız. neden bu adamları karıştırıyor. ne alıp veremediği var. bunlar açığa çıksın. yazın lütfen

 5. KEMERLİ dedi ki:

  GÜL’DEN İSTEDİKLERİNİ KOPARAMAYINCA YADA DOYUMSUZLUKLARI HAD SAFHA DA OLUNCA BÖYLE OLUYOR TABİİ. İNSANOĞLU BÖYLE İŞTE HEM NANKÖR HEM DOYUMSUZ. BU OLAYLARIN ALTINDAN DAHA NELER ÇIKACAK BAKALIM. KAMUOYU OLARAK MERAKLA BEKLİYORUM. BELKİ YAKINDA AHMET YENİGÜN’E “DONDURMACI AMCA” DERİZ.

 6. S. Demirtaş dedi ki:

  Kurtlar vadisi yazısına devam edileceğinden ve daha anlatılacak birçok şey olduğundan bahsediliyordu. Ama devamı gelmedi. Belkide yine bir şeyler döndü ve yazıdan vazgeçildi.

 7. MUHSİN YILMAZ dedi ki:

  S.Demirtaş isimli arkadaş doğru söylüyor. Başka iddialar varsa yazılsın. Yoksa neden var dendi.

 8. mutlu dedi ki:

  tebrikler sayın soydabaş. bana göre gerçek kemerlisin. kemeri bu kadar sevmesen içinde bulunduğun bunca olumsuzluklara rağmen hala büyük bir inatla kemer için bişeyler üretmezsin. tebrikler…

 9. Liman Cad. esnafı dedi ki:

  seçim çalışmaları sırasında robocop gibi havalı bir tavır içindeydiler zaten.
  küçük dağları biz yarattık der gibi. duyduğumuza göre muammer yenigünde bir ekip kurup belediyeden basın müşavirliğini istemiş.
  heryerde elleri olmalı ya.

 10. mutlu dedi ki:

  sayın S.Demirtaş ve MUHSİN YILMAZ’a; yazamazlar yazamazlar. çünkü anlattıklarını zaten tüm kemer biliyor. ve somut hiç bir şey yok yazdıklarında. çamur at izi kalsın. kemergözcü nün de farkı kalmadı artık bu yayınlarıyla diğerlerinden. inşallah GAZETEKEMER tüm bunları görür de çizgisini değiştirmez. biz de kemerdeki sadece ve sadece gerçekleri okuruz. şantajları değil. HEPSİ BİRBİRİNİN AYNI yok birbirinden farkları…

 11. Liman Cad. esnafı dedi ki:

  Mustafa Gül’ün başlattığı temizliğe destek veren sitenize ve yorumculara minnettarız. Söylemleri fıs fıstan öteye gitmeyen diğer basın nerede.

 12. H. Bilgin dedi ki:

  Üç veya altı aylık dönemle ve döner bir sırayla bir başkanın veya bir gücün ardına sığınıp yanında oluyorlar. O arada edindikleri bilgileri bu defa karşının lehine kullanıp diğer tarafa geçiyorlar.
  Kaç defa Gülcü, Şekerci, Yusufçu veya diğer güçlerin yanında oldular unuttuk. Her seferinde de bir sandalye buluyorlar.
  Yetmişti artık. Yazık olan çok iyi bildikleri mesleklerini hiç bir zaman Kemer için kullanmamaları.

 13. EMEK dedi ki:

  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN HÜSEYİN BEY…
  KEMERDE KİM KİMDİR SAYENİZDE OKUYUP ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ…SEÇİM SÜRECİNDE BİR
  LİKDE HAREKET EDİLİP SONRASI HOŞ OLMAYAN YAZILAR…YAZILANLARLADA KEMERİN KİM
  LERİ RANT PEŞİNDE OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ…TÜM YEREL GAZETE YAZILARININ DEVAMI…
  BİZLERİ AYDINLATIR….KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE…KİM KİMİN TEZGAHINDA…

 14. admin dedi ki:

  Israrla aynı yorumu yazan iki okurumuz.
  Yazdığınız benim bilgimin olmadığı konular.
  Biz sadece emin olduğumuz veya belgesini bulduğumuz veya bir yetkiliye doğrulattığımız yazıları yazıp, ilgili yorumları sitemize koyuyoruz.
  Bu anlamda bilgimiz dışında olan yorumunuzu sitemizde yazıp sorumlu olmak istemiyoruz.
  En azından tanıdığımız kişilerseniz isminizin olduğu mail adresinizle info@ekemer.com adresimize başvurunuz ve sorumluluğu size ait olmak üzere yayımlayabilelim.
  İlginize teşekkür ederiz.

 15. hüseyiiiiin dedi ki:

  Ne o gül kokmuşsun bir anda hüseyin? sen çok farklısın ya yenigünden hüsyin. tencerenin dibi kara hüseyinin ki gözcüden kara!

 16. himes dedi ki:

  herkese semihe tetikçi basın derdi bakın maske düştü kel göründü
  enazından ayışığı bunlar gibi aç gözlü değil o küçük ğötürür , bunlar balina omuşlar

 17. yıldo dedi ki:

  Öncelikle çok geçmiş olsun Sayın Soydabaş.Yazdıklarınız doğru olabilir ama bu durum maalesef Kemer’de yabancısı olduğumuz bir şey değil.Ki bu durum sadece basın için de geçerli değil.On yıl bir başkanın arkasından koşanların seçime üç ay kala taraf değiştirdiği bir yer burası.Nedeni ise tamamen “duygusal(!)”.

 18. MuratKa dedi ki:

  “2004 yerel seçimlerinde Akparti İlçe Başkanlığından istifa ederek Mustafa Gül ile MHP’de buluşmamıza Kemer Gözcü Gazetesinin sahibi Ahmet Yenigün tepki göstermiş, köpürmüş ve bana kızgın bir vaziyette kelimesi kelimesine aynen şöyle demişti.
  “Sayın Soydabaş; sen, aklı başında Kemer’de sözü dinlenen, yolu izlenen bir adamsın. Ne işin var Mustafa Gül’ün peşinde. Peşine düştüğün o adamın bana geçen yerel seçimlerden borcu var. Önce onu ödesin”
  Akşama günlük toplantımız sırasında bunu Mustafa Gül’e açtım ve “böyle bir borcun varsa ödeyeyim” dedim. Olmadığını ve Ahmet Yenigün’ün gözünün doymadığını söyledi” demişsin…

  Bu cevabı yürekli ol ve yayınla SOYDABAŞ!
  Eski sayfaları açmışsın!

  Kemer Gözcü Gazetesi, Mustafa Gül’ün talebiyle 10 yıllık süreç içerisinde Gül’ün açıp kapattığı çeşitli işletmelerin reklamlarını yayınlamıştır. Bu reklamların ise yayınlanması talebinde bulunan Mustafa Gül olmuştur. Ancak, bu reklamların karşılığında ödeme yapmamış, sürekli farklı tarihlerde ödemeyi taahhüt etmiştir. Geçtiğimiz yerel seçimde de verdikleri reklamın karşılığında küçük bir bölümü ödenmiş, borcun karşılığı ödenmemiştir. Ahmet Yenigün’de haklı olarak esnaf Mustafa Gül’ün daha sonra aday Mustafa Gül’ün verdiği ilanların alacaklarını sürekli talep etmiş fakat alamamıştır!
  Konu bundan ibarettir. Bir insanın gözünün doymaması ile bunun ne alakası var? açıklarmısınız…
  Bir adamın faturalı alacağını talep etmesi kadar doğal bir şey varmıdır?

  Şu çirkinliğe bakın ki GÜL ; “Gözü doymuyor” demiş. Yalanları sürdürün!

  UNUTMAYIN ALLAH HAKLININ YANINDADIR…
  SİZİ ALLAH’A HAVALE ETTİK…

  Allah, haksızlığa uğrayanın hakkını teslim eder Soydabaş!
  Tek kelimeyle, “Öğrendik ki, sen sana yakışanı yapmışsın!”

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari