KEMER DE PARİS II DALIŞ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Nisan 1, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER DE PARİS II DALIŞ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

1. Dünya savaşı sırasında Fransız ordusuna ait Paris 2 adlı savaş gemisini Kemer açıklarında batıran Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER ve silah arkadaşları anısına ilki 2007 yılında yapılan Paris II dalış etkinliğinin bu yıl dördüncüsü 9-10-11 Nisan 2010 tarihlerinde Kemer’de düzenlenecek.

Kemer Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Kemer Türkiz Marina işbirliği ile Dünyanın en iyi 100 batığı arasında gösterilen Paris II  batığına bu yıl ülkemizin farklı üniversitelerinden 150 nin üzerinde dalgıç katılarak dalış yapacaklar.

Paris II dalış etkinlikleri kapsamında bu yıl Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına Kemer’de yapılan heykelinde açılış töreni gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinlikler içerisinde Kemer’li araştırmacı Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kar’ın derlediği Mustafa Ertuğrul Aker’in fotoğraflarından oluşan sergi, etkinlik tarihlerinde Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda açık olacak.

Etkinlik ile ilgili olarak konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL ; ‘’Kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına her yıl ilçemizde düzenlemiş olduğumuz Paris II dalış etkinliklerini bu yılda büyük bir heyecanla gerçekleştireceğiz. Tarihimizde önemli bir yeri olan Kahramanımız ve silah arkadaşlarının anısına düzenlenen bu etkinlikle, onları hatırlamış ve tüm dünya ya hatırlatmış olacağız. Mustafa Ertuğrul Aker anısına ilçemizde yapılan heykelin de bu etkinlik kapsamında açılışını gerçekleştirecek olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz. İlçede üç gün sürecek olan etkinliklere tüm Antalya’lıları bekliyoruz.’’ Dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari