KEMER DE YENİ YIL KOŞUSU İLGİ ÇEKTİ

Ocak 1, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER DE YENİ YIL KOŞUSU İLGİ ÇEKTİ

kemeryeni06Öger Tur, Kemer Belediyesi ve GATAB tarafından organize edilen yeni yıl koşusu’nun ilki Kemer’de gerçekleştirildi.

Yeni yıl Koşusu, Kemer Turizm Eğitim Merkezi önünden start alırken, Atatürk Caddesi, Deniz Caddesi, sahil yolu güzergahında 5 ve 10 kilometrelik parkurdan devam etti. Parkuru koşan yerli ve yabancı 200 sporcu, Kemer Turizm Eğitim Merkezi önünde yarışı bitirdi.Yarış boyunca Kemer’liler caddelerde koşan sporcuları alkışlarla desteklediler.

Yarışta, Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül ile GATAB Başkanı Yusuf Üras ile engelli sporcu Yavuz Şap koltuk değnekleriyle 5 kilometre koştu. Yarışmayı bitiren her sporcuya Yeni Yıl Koşusu için özel hazırlanmış t-shirt ve madalya, dereceye giren sporculara kupa ile toplam 3 bin TL ödül verildi.

Yarışa 200 sporcu katıldı.

Koltuk değnekleriyle 5 kilometrelik parkuru tamamlayan Yavuz Şap, engellilere örnek olmak ve çok şey başarabileceklerini göstermek amacıyla spor yaptığını söyledi. 25 yıldır maraton koştuğunu dile getiren Şap, “Beş kıtada koştum. Ben kendimle mücadele ediyorum. 10.5 saatte New York Maratonu’nu tamamladım. Bu yıl Avusturya, Antalya, Almanya, Avustralya ve İstanbul’da maraton koştum” dedi.

Erkekler 10 kilometrede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’dan Fatih Bilgiç 28:54’lük derecesiyle birinci oldu. Öğer Tur Genel Müdürü Recep Yavuz, Bilgiç’in derecesinin 10 kilometrede Türkiye’nin en iyi derecesi olduğunu belirterek, Atletizm Federasyonu yetkililerinin bugün parkuru yeniden ölçeceğini ve parkurun 10 kilometre olarak tespit edilmesi durumunda rekorun tescil edileceğini söyledi. Yarışta ikinciliği Kütahya Tarım Kredi Ülküspor’dan Mehmet Ali Akbaş, üçüncülüğü de aynı kulüpten Fatih Demirtaş elde etti.Bayanlar 10 kilometrede Almanya’dan Dorothea Frey birinci, Nursel Karataş ikinci, Rusya’dan Elena Polyakova üçüncü oldu.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de organizasyonun muhteşem geçtiğini ve ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Gül, koşunun gelecek sene daha yoğun katılımla yapılacağını dile getirdi. Eşini de, kazandığı üçüncülük için tebrik eden Gül, “Şimdi bir de hediye alacağız. Zarara uğrattı beni” diyerek espri yaptı.

kemeryeni03kemeryeni04Halil ÖNCÜ ( KEMER )

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari