KEMER’DEKİ KURTLAR VADİSİNİN RESİMDEKİ EKSİK KİŞİSİNİ ARAMAYA DEVAM EDİYORUZ.

Ağustos 10, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER’DEKİ KURTLAR VADİSİNİN RESİMDEKİ EKSİK KİŞİSİNİ ARAMAYA DEVAM EDİYORUZ.
Şimdi karşı cephe…
Cephanesine bir yenisini daha eklemiş…
O da bize top, tüfek, ne bulduysa saldırmış!
Sonuna da çok komik bir devam yazmış!
O yaşa ve o başa doğrusu hiç yakıştıramadım!
Öyle ya, benim “Neden Vadi?” başlıklı yazılarıma yani açıklamalarıma değinmemiş bile…
Belli ki iyi doldurulmuş!
Amaç belli…
Direk ve doğrudan saldırı!

 

“KEMER’DE KURTLAR VADİSİ VARSA, RESİMDE BİR KİŞİ EKSİK” Başlıklı yazıma hemen akabinde içerisinde yukarı paragrafında olduğu bir yazı/cevap çıktı gözcü Gazetesi’nde.

Ben onların gözünde; karşı cephenin cephanesine yeni eklenmiş birisiyim ve top, tüfek ne bulduysam, “karşı cephenin adına” kendilerine saldırmışım. Amacım direk ve doğrudan saldırı olduğu için, kendilerinin “Neden Vadi” başlıklı yazılarına, yani açıklamalarına değinmemişim bile…

Doğru olan tek şey, gerçekten değinmemiş olduğum. Çünkü ben bunların birçoğuna vakıf değildim ki. Bende bunlarla ilgili, belge bilgi yoktu ki. Hatta bu kadar şeyi uyduramazdım ki.

Ben sadece internet sitesinden okuduğum arka arkaya sıraladıkları yazılarında şimdiye kadar sıklıkla yaptıkları, “basın gücünü kullanarak saldırı ve kamuoyu yarattıkları düşüncesiyle istekler” veya “bu saldırının yarattığı tahribat için karşıdan istekler” kısmıyla ilgili bir şeyler yazmaya çalıştım. Bu aksini savunsalar bile yıllardan beri böyle olmaktadır. Bunu bilhassa yaşadığım için bilmekteyim. Onlar istemedikçe kimse siyasi arenada olamaz ve onlar istemedikçe hiçbir şeyin haber değeri yoktur.

Bakın; 2004 yerel seçimlerine hazırlanırken ve daha Akparti İlçe Başkanı olduğum sırada, bir görüşme sırasında hâlihazırda Akparti İlçe Başkanı olan Zafer Yaman bana, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı sıfatıyla.  “Başkanım yönetim kurulunda belli bir aday üzerinde ısrar etme, gel sen Kemer Belediye Başkan Adayımız ol, beraber daha iyi bir seçim geçiririz” dediğinde bunu paylaşmak için Kemer Gözcü Gazetesi’nden Ahmet Yenigün Bey’e gittim ve durumu anlattım. Bana sorduğu ilk şey bu seçime harcayacak bir paramın olup olmadığıydı. “Yok” dedim.”O zaman şansın yok” dedi ve ekledi, “zaten Hasan Şeker’den başka kimsenin şansı yok, çünkü kimsede para yok” diyerek gerçek düşüncesini açıklamış, geçen yazımda yazdığım gibi, ben Mustafa Gül Bey’i desteklediğimde de “Sayın Soydabaş; sen, aklı başında Kemer’de sözü dinlenen, yolu izlenen bir adamsın. Ne işin var Mustafa Gül’ün peşinde. Peşine düştüğün o adamın bana geçen yerel seçimlerden borcu var. Önce onu ödesin” demiştir.

Neyse bunları geçelim dediğim gibi ben kendilerinin yazdığı konulara hiç değinmedim. Çünkü ben bunların birçoğuna vakıf değilim ki. Bende bunlarla ilgili, belge bilgi yok ki. Hatta bu kadar şeyi uyduramam ki.

Ben sadece yazılarından esinlenerek yıllardan beri kamuoyunu maniple etmeleri ve kamuoyunun çok fazla bir kısmının kendileri hakkında düşüncelerini kaleme almaya çalıştım. Ve sordum, ne oldu da böyle oldu.

Daha yüz yirmi gün kadar önce destekledikleri kişi belediye başkanı olduğunda “Hoş geldin Gül’üm” başlıklı yazı yazan sanki kendileri değildi. Bakın o yazıdan bazı cümleler şunlar. (29.03.2009 tarihli Kemer Gözcü Sitesinden)

“Vatandaşların “Hoş geldin Gül’üm!” tezahüratları dikkat çekti”

“Vatandaşlara seslenen Mustafa Gül’ün mütevazı açıklamaları dikkat çekti”

 “Bizi bu yolda yalnız bırakmayan eski Demokrat Parti İlçe Başkanımız, eski CHP İlçe Başkanımız gibi bende bu yolda varız dediler bir odaya çekilip aylarca çalıştılar”

Şimdi ne oldu da ne oldu;

“Vatandaşlar oyunu mu geri istiyor”

“Mustafa Gül o zamanki halinden daha mı az mütevazı, yoksa o zaman mı çok mütevazı olarak anlatılmıştı”

“Bizi bu yolda yalnız bırakmayan, diye bahsettiği kişilerin yerine sizi mi danışman yapmalıydı”

Nitekim belediyenin basın servisi için bu ailenin bir ferdinin talebinin olduğu ve reddedildiği yazıma gelen yorumlar arasındadır. Ben böyle bir talepleri olduğu için yadırgamam. Kişi kendisini o göreve layık görmüştür, talep etmiştir ve bu onun en tabii hakkıdır.

Ama bir ailenin bir parçasının böylesine mahrem bir noktayı talep etmesi ve diğer fertlerin gazeteciliğe devam etmesi ne kadar etiktir.

Diğer taraftan, seçim öncesinden başlayan, otuz iki kısım tekmili birden “Gül ve Ailesi yeniden bir arada” yazıları, yani destek yazıları birden “Kurtlar Vadisi Kemer” köstek yazılarına neden dönüştü. Bunların Kemer’de iyi gitmeyen turizm yılıyla veya birkaç büfeyle veya başkanın kendisine danışman olarak yakınlarını seçmesiyle ilgisinin olduğunu söylemenin bir tek iyi tarafı var.

“Bu kötü sezona rağmen bu gazetenin gülünecek bir şey yaratması”

Bu gazetenin benim yazımı yayımladığım tarihte internet sitesindeki  “EN ÇOK OKUNAN HABERLER LİSTESİ” içinde geçmiş tarihlerde yazdıkları ancak en çok okunan yazılar listesindeki yirmi beş yazının on beşi Mustafa Gül’e destek yazısı geriye kalan on tanesi ise Tekirova’dan Göynük’e diğer yazıların tümüydü. Ertesi gün listeler birden değişti. O yazıların hepsini kopyaladım. Gerçekten yazdıkları yazılarla verdikleri destek öyle böyle bir şey değil. Bir önceki yerel seçimde bana söylediklerini düşünürsek, bedava yazılacak şeyler değil.

Yazıma gelen on yedi yorumdan on üç tanesi Kemer Gözcü Gazetesinin bu davranışını kınamış ve bir duygusallığın teyidini yapmışlardır.

Bana cevap olarak kaleme alınan satırlarda ise şunlar vardır. (04.08.2009 tarihli Kemer Gözcü Sitesinden)

Bakın yanıtlarını kimler veriyor!

Kimler karşı haber yapıyor?

Özellikle kim ve kimler karşı yazı telaşına düşüyor?

İlişkilere bir bakın?

Hesaplara bakın?

Bu talimatları ve ricaları veren kim?

Başkan’ mı?

Bu sorunun yanıtını ilerleyen günlerde vereceğiz”

Seçimden sonra başkanla tek ilişkim satırlarımın arasına serpiştirdiğim.

“Artık seçim bitmiştir. Siz tüm Kemer’in Başkanısınız. Size oy verenlerin hakkını koruyacağınıza güveniyorum. Kayıp beş yıl hepimizin ve geleceğimizin kaybı demektir” anlamında birkaç cümleden başka bir şey değildir.

Yani kendisini görmüş değilim ve desteklemediğim halde başarılarını kendi başarım addederim.

(Şimdi aklıma geldi, destekleseydim, bende belki kurt adam olacaktım)

Diğer taraftan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Bey bu konu ve Kemer’in geleceği ile ilgili Sn. Leyla Yüksel Yağmurlugil ile yaptığı ve sitemizde bir hafta daha okurların görüşüne sunmaya devam edeceğim röportajında Kemer Gözcü Gazetesinin talepleri ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur.

BAKIN BU RÖPORTAJA GÖRE BAŞKANIN KEMER GÖZCÜ GAZETESİ İLE İLGİLİ İDDİALARI NELERDİR;

“Biz mütevazı bir bütçeyle seçime girdik. Gazetelere reklam, ilan veriyoruz. Ve bunların parasını da ödüyoruz. Ama bunlar dışında tamamen kendi özel borçları için birileri para isterse tabii ki vermiyoruz. Haliyle böyle olunca da ortaya bu tür haberler çıkıyor”

“Şimdi bu arkadaşlar da ısrarla maddi isteklerini söylediler bize. Bizim böyle bir zorunluluğumuz yok. Bu arkadaşlar bir dondurma firması kurmuşlar; Kemer’in her yerinden dondurma büfesi istiyorlar”

“Bir turizmciye olan 20 bin Euro borçlarını benim ödememi istiyorlar”

“Bir kitap basmışlar. 38 bin TL bu kitap için ayrıca bir para istiyorlar”

“Bankalara borçları varmış, para istiyorlar”

 “Gece eşim bana mesaj yazıyor. Diyor ki; “Ödeme yapmazsan kötü şeyler yazacaklarmış”

 “O yazı dizisini yazmadan son güne kadar tehdit ettiler. Ben bu paraları ödeseydim ağa olacaktım, paşa olacaktım. Vermeyince böyle oldu. İstediklerini yazsınlar”

“Artık yazdıkları hiçbir şeye itibar etmiyorum, inanmıyorum. Ben bu tür şeylere asla taviz vermeyeceğim. Ne yazarlarsa yazsınlar asla geri adım atmayacağım”

El insaf ya… Kemer’i isteseydiniz bari…

Hakkınızdı diğer taraftan…

Seçimde destek verdiniz ya…

Ertesi gün Kemer Gözcü Sitesinde çıkan yazının sonu Kemer Belediye Başkanlığına  iddia, itham, iftira, tahrik, tehdit ve şantaj kokuyordu. Bakın, neler yazmışlar…

“Kişisel borçlarımız yok ama gazetenin tüm borçlarını silecek kadar parayı çok görme şu gariplere. Paran artmış demek ki…
Öyle ya, söylediğine göre, bizi temize çıkacak kadar para isteyip, köşeyi dönmemize yardımcı olacak kadar büfe istemişiz…
Bu istendiğine göre, parayı saçacak kadar çoğaltmışsındır…

İnsanda biraz Allah korkusu olur!

Atabileceğiniz iftiranın tümü bu kadar mı?
Onu da açıkçası merak ediyorum…
Yenilerini de açıklayabilir…
Açıklatabilir…
Yazdırabilirsiniz…
Bu yöntemle, Kemer’de dönen dolapları yazmamızı engelleyemeyeceksiniz”

 

EVET, BUNLAR BANA ULAŞTIĞI HALDE BENİM ELİMDE BU KONUYLA İLGİLİ BELGE, BİLGİ YOK DİYE SİTEME KOYMADIĞIM YORUMLARLA BİREBİR ÖRTÜŞÜYOR.

Başkandan yani bu süreci bire bir yaşayan kişiden daha iyi belge bilgi mi olur.

Sözün kısası bunlar çeşitli vesilelerle Kemer’de her erk sahibinin zaman içinde yaşadıkları şeyler.

İtibar etmeyiniz, destek olmayınız ve bilgilerinizi paylaşınız.

“KÖTÜLÜĞÜN ZAFERİ İÇİN TEK GEREKLİ OLAN ŞEY, İYİ İNSANLARIN HİÇBİR ŞEY YAPMAMASIDIR” 

Kemer Gözcü Gazetesinde geçmiş günlerde almıştım bu sözü;

“EVET, İYİ İNSANLAR SIRA SİZLERDE…”

(Geçen yazımla ilgili Kemer Gözcü Gazetesi “Sonuna da çok komik bir devam yazmış” diye laf sokuşturmuş. Acaba bu nasıl oldu. İnşallah yine komik olmamışımdır)

Sevgi ve saygılarımla…  

 • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’DEKİ KURTLAR VADİSİNİN RESİMDEKİ EKSİK KİŞİSİNİ ARAMAYA DEVAM EDİYORUZ.” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. Birisi dedi ki:

  Anlaşılan o ki bu yazı dizisi devam ederse. Kemer Gözcü’nün deyimi ile çok daha komik şeyler göreceğiz.

  Bu “Komiklik” durumu hararetle artacaktır.

 2. mutlu dedi ki:

  tebrikler soydabaş. daha ne diyebilirim ki… çamur ve iftira atmadan yüzlerine tokat gibi vuruyorsun herşeyi.

 3. esnafın sesi dedi ki:

  Gözcü gazetesi hergün dağıtıldığı için güvendiğimiz bir gazeteydi.
  Ama bu yönlerini sadece fısıltı gazetesinden duyuyorduk.
  İlk defa sayenzde öğrendik güçlerinin sebebini.
  Beynimizde bittiler.
  Günlük veya en azından haftalık gazete yapmanızı öneririz.
  Meydanı çakallara, sülüklere bırakmayın.

 4. eyüp şarkbay dedi ki:

  selam arkadaşlar bu işe sadece Meyve veren agacı taşlarlar. kelimesini uygun gördüm bırakın insanlar bi çalışsın sonuç görelim çamur degil

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari