KEMER ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Ocak 17, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın, Kemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

“Değişim Şart. Keşke dememek için, değişimi seçin!” sloganı ile adaylığını açıklayan Mehmet Akın, yapacakları projeleri de açıkladı. Geçmiş dönemde uyuyan bir Esnaf ve Sanatkarlar Odası olduğunu belirten Akın, kazandıkları taktirde Esnaf ve Sanatkârların gerçek hizmeti alacağını ifade etti.

Akın yaptığı açıklamada, “ Geçmiş yıllarda eski köy olarak bilinen,  geçimini tarım ve narenciyeden sağlayan Kemer’imiz 80’li yılların ortalarında İlçe sıfatıyla belediyelik olmasından sonra 1988 yılında kurulan Esnaf ve Sanatkârlar Odası esnafların ve sanatkarların ilçemizde çoğalmasına öncülük yaptığı görülmüştür.

1988 yılında birkaç esnaf ile kurulan Kemer Küçük Sanayi Sitesinde oto tamircisi olarak meslek hayatıma başladım. 1994 yılında 17 yaşında Esnaf ve Sanatkârlar Odasına kayıt oldum. O günden bu güne kadar fââl olarak kendi işyerimde esnaf kaydımı sürdürmekteyim. Kurucularına ve mevcut yönetim kuruluna ilçemize kazandırdıkları bu oda sayesinde küçük esnafa ve sanatkâra sağladıkları destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

1995 yılında hep birlikte kurduğumuz Kemer Küçük Sanayi Sitesi’nin kalkındırma mücadelesi sırasında yapmış olduğum gözlemler neticesinde Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın bazı kişiler tarafından bireysel olarak yönetildiğini gözlemledim.

Sizlere üzüntü ile belirtmek isterim ki 2005 yılında görevini devraldığım Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı kooperatifi Başkanlığı sırasında Sanayi Sitemizin hayata geçmesi esnasında esnaf odasının bir faaliyetinin olmadığını sadece üye kaydı yaptığını yasalar değiştikçe, ilçemiz ve ülkemiz geliştikçe Kemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın geride kaldığını gördüm.”diye konuştu.

Kemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın kurulduğu yıldan bu yana geçen sürede hiç birşey yapılmadığına da dikkat çeken Akın, “ Odaların kuruluş amaçları, kanun değişiklikleri 5362 sayılı meslek kuruluşları kanunda belirtilmektedir. Odamız maalesef bir türlü kendini yenileyememiştir. Belki mevcut yönetimin zaman sorunu olduğunu düşünebilirsiniz.

Fakat Sayın Başkan’ın ve Yardımcısı’nın 1988 den bu yana yönetim içinde yer aldığını düşünürsek, o tarihten bu zamana kadar nelerin yapılamadığını ve bu zamanın Kemer adına boşa geçen bir zaman olduğunu göreceksiniz.

Acaba Kemer Esnafı için daha kaç yıl görev yapacaklar? Tüm dünya kendini değiştirdi. İnsanlarımız da bu değişime ayak uydurmaya çalışmaktadırlar. Fakat bizim Kemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Oda kaydı ve Faaliyet belgesi vermek dışında esnafı rahatlatacak yada çalışmalarında kolaylık sağlayacak hiçbir faaliyette bulunmadığı görülecektir.

Bugün Kemer çarşısı ve çevre esnaflarına Esnaf Odası hakkında bir soru yöneltildiği zaman “Ne İş Yapar” cevabını vermektedirler. İşte bu sorunun cevabını vermek için, odanın ne işler yapabileceğini göstermek için Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na adaylığımı açıklıyorum. “dedi.

“Bizler hiçbir siyasetçinin adamı değiliz!”

Siyasetin dışında olduklarını belirten Mehmet Akın, “Uyuyan devi Uyandıracağız!” sözleri ile Başkan adaylığını açıklayan Bolat Ünsal’a da göndermeler yaptı, Akın; “ Başkan adaylığını açıklayan Sayın Bolat Ünsal Bey aslında bugüne kadar  hiçbir şey yapmadıklarını açıklarcasına beyanat veriyor  “ Uyuyan devi Uyandıracağız” ifadeleri kendilerinin hiçbir şey yapmadıklarının kanıtıdır acaba Sayın Bolat ÜNSAL Bey on iki yıldır buranın başkan yardımcılığı görevini yürütmüyor muydu, yoksa Sayın Akif Başkan tek başına mı yönetiyordu.

Bizler, siyasetin dışındayız, sadece esnaf arkadaşlarımızın daha iyi ve daha çok kazanan, mutlu ve huzurlu bir esnaflık yapmalarını istiyoruz ve Bu amaçla projeler üretiyoruz. Son dönemde Kemer’in de yapısı gereği Oda seçimlerimizin öncesinde bir takım asılsız ve önyargılı siyasi düşünceleri de içinde barındıran açıklamalar duymaktayız. Bizler hiçbir siyasetçinin adamı ve adayı değiliz. Her siyasi partiye de aynı mesafede durmaktayız.

Eğer hedefimiz yaşadığımız bu güzel kentte, esnaflarımız adına Kemer’imiz adına geleceğe dönük projeler üretmekse her türlü siyasi partimizi de yanımızda görmek, onları projelerimize destek olmaya bekliyoruz. Her zaman destek gördük, bundan sonra da göreceğimizden de hiçbir şüphemiz yok.Esnaf kardeşlerimin ve ağabeylerimin vereceği destek ile daha önce yaptığımız hizmetlerin ışığında bu göreve talibim, adayım.

Ben ve ekibim bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da Kemer Esnaf ve Sanatkârlarının hizmetindeyiz, bu vesileyle seçimin hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diler, saygılarımızı sunarız. ” dedi.

WEB SAYFAMIZ: www.mehmetakin.org

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI KABUK DEĞİŞTİRİYOR” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Sanayi esnafı dedi ki:

    Başkanımızı destekliyor veni kan ve can bekliyoruz.
    Düşün artık sırtımızdan.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari