KEMER KAHRAMANINI ETKİNLİKLER İLE ANIYOR

Nisan 8, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER KAHRAMANINI ETKİNLİKLER İLE ANIYOR

Kemer açıklarında 1. Dünya savaşı sırasında, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER komutasındaki topçu bataryası tarafından batırılmıştı. Paris II savaş gemisini batıran kahramanların anısına ilki 2007 yılında yapılan dalış etkinlikleri bu yıl 9–10–11 Nisan 2010 tarihlerinde düzenlenecek.

Dünyanın en iyi 100 batığı arasında gösterilen Paris II batığına bu yıl ülkemizin farklı üniversitelerinden 150 nin üzerinde dalgıç katılacak. Dalış etkinlikleri Kemer Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Kemer Türkiz Marina işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Kemer’de Kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER anısına yaptırılan heykelin açılış töreni etkinlikler kapsamında 11 Nisan Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinlikler süresince Belediye Meclis Üyesi Ramazan KAR’ın derlediği Mustafa Ertuğrul Aker’in fotoğraflarından oluşan sergisi, Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda açık olacak.

Etkinlik ile ilgili olarak Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL ‘’Kahramanımızı ve silah arkadaşlarını her yıl etkinlikler ile anıyoruz. Bu yıl her yıldan farklı olarak Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına yaptırılan heykelin açılışını da etkinlikler kapsamında gerçekleştireceğiz. Kahramanımızı anmak ve onları tüm dünyaya hatırlatmak için herkesi ekinliklere bekliyoruz.’’ Dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari