KEMER MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İLÇE TEŞKİLATI ÇİN’İ KINADI

Temmuz 13, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İLÇE TEŞKİLATI ÇİN’İ KINADI

Kemer Milliyetçi Hareket Partisi düzenlediği bir basın bildirisiyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarda hayatlarını kaybedenler ve yaşanan olayları kınamak için Atatürk Büstü önünde bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklama öncesi hayatını kaybedenler için 1 dakika saygı duruşunda bulunuldu.

Kemer Belediyesi önünde yer alan Atatürk Büstün de yapılan basın bildirisine Kemer Milliyetçi Hareket Partisi Kemer İlçe Başkanı Kadir Batu İstanbul’da bulunması nedeniyle katılamazken, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk, Belediye Meclis üyelerinden Mustafa Tıraş, Mustafa Çulfa ve Milliyetçi Hareket Partisi Üyeleri katılırken ayrıca çok sayıda da vatandaş katıldı.

Basın bildirisini Milliyetçi Hareket Partisi adına Başkan Yardımcısı Mustafa Yaman okurken, basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi:

“ Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Bölgesinde Uygur Türklerine yönelik saldırıları toplu etnik katliam boyutlarına ulaşmıştır.

Giderek yaygınlaşan ve savunmasız soydaşlarımızı topyekûn hedef alan katliamlarda can kaybının korkutucu rakamlara ulaşmasından endişe etmekteyiz.

Çin makamlarının dünya ile irtibatını kestiği bölgeden sağlıklı haber alınamaması bu endişelerimizi artırmaktadır. Bu insanlık dışı katliamı Çin Halkının iç tartışması, Han Çinlileri ile Uygur Türkleri arasındaki bir çatışma olarak görülmesi ve gösterilmesi eğer maksatlı değilse gerçeklerle bağdaşmayan bir hata ve gaflet olacaktır. Çin makamlarını uluslararası hukuk ve insanlıkla bağdaşmayan baskı terör ve şiddet uygulamalarına maruz kalan Uygur Türkleri varlıklarını sürdürme mücadelesi vermektedir.

Sincan Uygur Özerk Bölgesinin çileli buna acı örneklerle doludur. Bu son saldırılar ve katliamlarda Çin Halk Cumhuriyeti siyasi makamlarının ve güvenlik güçlerinin sözde bahanelerle Uygur Türklerine karşı giriştiği sistemli ve bilinçli etnik temizlik ve imha hareketinin yeni bir tezahürü ve aşaması olarak görülmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Gençlik sahipsiz ve korumasız bırakılan Uygurlu soydaşlarının her şart altında yanında olacak ve Çin makamları eliyle yürütülen bu etnik imha kampanyasını yasal ve meşru zeminlerde protesto edecektir. 

Doğu Türkistan’da şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralanan ve tutuklananlara da şifalar ve sabırlar diliyoruz.”

 AYIŞIĞI

www.kemerhaber.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari