KEMER PUSULA’SINA KAVUŞTU

Ekim 4, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER PUSULA'SINA KAVUŞTU

17.05.2009 tarihinde başlamış ekemer serüvenimiz onunla.

Bir müddet internet gazeteciliği ve daha sonra yazılı basını da portföyümüze ilave ederek birlikte büyük koşu (!) ya çıkmıştık.

İlk yazısı “Hayalime çanak tuttular”

Evet, ikimiz içinde bir hayaldi bu. Teknik destek sponsorumuz Deniz’in “Abi, bu site size yakışır” sözüyle hayalimiz gerçek olmaya başladı. Yazılı basını ileri bir tarihe atmıştık.

Daha sonra sırasıyla “Durum vahim, farkında mısınız?, Su Müslüman’a haram, Acayip yer Kemer acayip seviyorum burasını, İnsanlar tek kanatlı meleklerdir, sadece birbirlerine sarılarak uçabilirler, Başbakan Antalya’ya gerçekten kırgın galiba, Ve parçalanıyoruz, Hani demokrasi nerede halk nerede” isimli yazılarını üretti.

Birkaç zamandan beri bizim yazılı basın projemizi dillendirmeye başladı. Önce gazeteye isim ve çalışma arkadaşı peşine düştü. Muammer Bakırcı ile Leyla Yüksel Yağmurlugil’i önerdim, en harbi duygularımla.

Çünkü onların bu işi sevdiğini ve yazmak için bilendiklerini biliyordum. “Bu işi yapacak olgunluğa erişsem onların kapısını çalardım” dedim. Onlarla ve birkaç kişiyle görüşmelerini sürdürürken “nerede bastırırız” dedi. Bütün Antalya’nın gazete matbaası “Aslan Matbaa’yı” önerdim ve görüştürdüm. Zaten tanıdığı bir yerdi ve anlaştılar.

Proje yavaş yavaş olgunlaşmaya doğru giderken ve onunda moralinin tavan yaptığı bir anda “ben yazılı basın ayağında olmasam nasıl olur” dedim. Yüzüme baktı. Beraberiz desem mecburen beraberiz, ama beraber yürümekten doğan bazı sıkıntılarım vardı.

“Sana sadece bir elektronik gazete ilave etmek gerekecek” dedim ve bir şey konuşmasına fırsat vermeden “Biliyorsun “ekemer.com” projemizden sonra CHP İlçe Teşkilatına Yönetim Kurulu Üyesi oldun, Karadenizliler Derneği’ne Başkan oldun. Bunlar benim istediğim gibi yazı yazmamı engelliyor” dedim.

“Nasıl yani” dedi. “Mesela, ‘Mustafa Sarıgül gümbür gümbür geliyor’ yazamıyorum, ‘Birçok ilde CHP Kuruluş Törenleri elli kişiyle yapıldı, CHP kan kaybediyor’ yazamıyorum. Kısacası bunun gibi birçok gerçeği sadece sen oradasın diye atlamak zorunda kalıyorum” dedim.

Yüzüme baktı, belli ki o da tek başına karar vermek istiyordu. Yazılarımızı yayımlamadan önce beraber okurken “Ya, şunu çıkarsana arkadaşlarıma ayıp olur” demekten bıkmıştı.

Birbirimize rol kesmeden “fikri hür, vicdanı hür” iki insan gibi ayrıldık.

Onun ayağına batan diken benim kalbime batmış sayılır ve biliyorum ki benim ayağıma batan diken de onun canını yakacaktır. Bunu şunun için diyorum; her ayrılığın ardından olduğu gibi, benim hakkımda kötü bir şey söylemek için ona, onun hakkında kötü bir şey söylemek için bana gelmeyin. Anca gidersiniz.

Bugün onun yazısını ben yazdım bu yazı bu köşede bir müddet kalacak ve okurları onu nerede bulacağını bilecektir. Şu anda elektronik gazetecilik sitesi daha hazırlanmadı, sadece haftalık gazete basıyor.

Yazının sonuna geldim hala gazetenin adını yazmadığımı yeni fark ettim. Ama önemi yok, inanıyorum ki o kendisini Kemer’de hemen fark ettirmiştir. İlk defa geçtiğimiz cumartesi günü bir miktarı dağıtılan bu gazetenin, bu yerel gazetenin, bu Sinan Koçal’ın yerel gazetesinin adı. “KEMER PUSULA”

“Kemer’de haberin doğru yönünü gösterecek ve Pusulasını şaşıranların korkulu rüyası olacak”

Nereden mi biliyorum.

İlk sayısını okudum.

Bu sayıda Sinan Koçal “PUSULASIZ KALMAYIN” diyor, Kemer Doğa Dostları kulübü Başkanı Gülizar Yiğiter Hanımefendi, “DOĞAYA DİKKAT”  çekerek, doğa bilincini anlatıyor, Aysun Çevik “SUSUYORUZ, ÇÜNKÜ KORKUYORUZ” diyerek, sıranın bize de geleceğini ve korkunun ecele faydası olmadığını belirtiyor.

Ve Muammer Bakırcı, haksızlıkların takipçisi ve doğruların çizgisi olan kalemiyle hem yeniden doğuşunun müjdesini veriyor, hem de yıllardır beynimize kazınan “ANATOMİ” köşesinden “PUSULASINI ŞAŞIRANLAR” dikkatli olun diyor. İpliğiniz pazara çıkabilir.

PUSULA Gazetesi’nin ilk sayısından bir köşe yazısını, birde haberi rica minnet aldım. “DEVLET SINIFTA KALDI” ve “PUSULASINI ŞAŞIRANLAR” Güncel Haberler Kategorilerinde.

Buyurun okuyun siz karar verin.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER PUSULA’SINA KAVUŞTU” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Şirin Aytolan dedi ki:

    Size ve fikirlerinize yakışır bir gazete ortaya çıkaracağınızdan eminim.KEMER PUSULASI şimdiden hayırlı olsun.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari