KEMER TURİSTİK VE OTELCİLER BİRLİĞİ (KETOB) DAN YENİ OLUŞUM, YENİ DÜŞÜNCELER

Mayıs 10, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER TURİSTİK VE OTELCİLER BİRLİĞİ (KETOB) DAN YENİ OLUŞUM, YENİ DÜŞÜNCELER

Kemer Turistik ve Otelciler Birliği ( KETOB ) yeni oluşum içinde Kemer için farklı bir tanıtım modeli uygulayacak. Turan Bayar Başkanlığında oluşturulan yeni yönetim listesi ile harekete geçen KETOB’un yeni yönetiminde Metin Peltek (Grand Haber Otel) Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Diğer yönetim kurulu üyeliklerine ise sırasıyla Erhan İleri (Meder Resort Hotel),  Selçuk Akıltopu (Golden Lotus Hotel), S. Can Kobal (Viking Turizm), Tayyar Gül (Rose Residence Beach Hotel), İzzet Ademoğlu (Limak Limra Kiriş Hotel), Şener Gürler (Kemer Dream Hotel), Kenan Açıkalın (Konar Doruk Hotel) atandı.

KETOB BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR

KETOB Kemer tanıtımına hareket kazandıracak

Yeni oluşum içinde Başkan Turan Bayar Başkanlığında üçüncü toplantısını da yapan KETOB Yönetimi Kemer’de tüm KETOB üyeleri ile birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir oluşum ile çalışmalarına hız verdiler. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün de desteğini alan KETOB Yönetim önümüzdeki günlerde Kemer tanıtımı adına harekete geçecek. Kemer Turistik ve Otelciler Birliği ( KETOB ) Başkanı Turan Bayar yaptığı açıklamada, Yönetim kurulu olarak KETOB ile tesisler arası iletişimin güçlendirilmesi için bir web sayfası oluşturacaklarını ve e-mail ağı üzerinden tüm otellerle haberleşeceklerini söyledi.

Bayar, “KETOB sitesinde güncel haberlerin, duyuruların, Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın demeçlerinin, GATAB ile ilgili konu ve duyuruların, Otellerin resimli tanıtımlarının ve iletişim bilgilerinin, Bölge haberlerinin, Kültür ve sanat duyurularının, Bölgedeki yat turları ve restoranlar hakkında bilgiler ve reklamlar yer alacak. Bunlarla beraber tesislerden gelecek istek ve önerileri de alarak değerlendireceğiz.

Avrupalı ünlü köşe yazarlarını Kemer’e davet edeceğiz ve sezonda her gün ayrı bir ülkenin sokak etkinliklerinin düzenlenmesini sağlayarak, haftanın 5 günü kutlamalar yapılacak projelere imza atacağız. Müşterek animasyon ve kültürel faaliyetlerin bir yaz boyunca devam etmesiyle Kemer’in eğlenceli hale getirilmesi ve bunun için de Kemer’de kültür ve sanat festivallerinin düzenlenmesinin devamının sağlanmasına, tutarlı ve kaliteli yeni etkinlikler düzenlenmesi de Kemer tanıtımı adına katkı sağlayacaktır. “dedi.

Bayar, “ Türk geceleri otellerin sıkışık imkanları içinde kalmamalı…”

Kemer de, Türk gecelerinin otellerin sıkışık imkanları içinde kalmaması gerektiğini ve bunun daha profesyonel ekiplerle anlaşarak yapılmasının uygun olacağını belirten  KETOB Başkanı Turan Bayar, “ Belediye’den amfi tiyatro yeri sağlanarak tüm otellerin misafirlerinin katılacağı ortak bir organizasyonun esnafa da büyük destek sağlayacağını düşünüyoruz. Ayrıca Türk kültür ve sanatının daha kaliteli ortamlarda tanıtılması gerekiyor. Bu sayede misafirlerin otellerden dışarıya çıkması ve bunun da bölge esnafına katkı sağlamasının önemi de büyük olacak.” dedi.

Mavi Bayrak önemli…

Mavi Bayrak projesinin de Kemer halk plajı için çok önemli bir kriter olduğunu belirten KETOB Başkanı Turan Bayar, “ Mavi Bayrak projesi Kemer halk plajı için çok önemli bir kriter. Mavi Bayrağın, Plajların bakımlı ve güvenli hale getirilmesi, aynı zamanda tesislerin acente kataloglarında ve diğer tanıtımlarda da etkili bir rol oynuyor. “dedi.

Başkan Gül’den KETOB’a destek

KETOB Yönetim Kurulu görev dağılımı yaparak, Kemer için neler yapılması gerektiği konusunda hazırlıklara başlama kararı alırken, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de, KETOB’un yeni oluşum ve düşüncelerine destek olduklarını söyledi. Gül, “ Kemer’in turizmde yeri birinciliktir. Ortak hedefe ulaşmak için her türlü desteği vereceğiz. Birlikte hareket edilirse, sesimizi daha iyi duyurabilecek, Belediye ve turizmciler olarak Kemer için nelere öncelik verilmesi gerektiğine yine hep birlikte karar verilmesi de etkili olacaktır.” Dedi.

KETOB Toplantısından çıkan kararlar, Kemer’i tanıtımına ayrı bir hava katacak.

Kemer Turistik ve Otelciler Birliği ( KETOB ) yeni oluşum içinde Kemer için farklı bir tanıtım modeli uygulama kararı alırken, çıkan sonuçlar Kemer adına heyecan ile karşılandı. İşte KETOB’un aldığı kararlardan bazıları:

v     Rose Residence Beach oteldeki son toplantıda Özlem Tuncaelli, Yönetim Kurulu Temsilciliğine atandı.

v     KETOB son toplantısında aldığı karar ile; diğer bölge dernekleriyle (AKTOB, GATAB KETAV, ve diğer birliklerle)  koordinasyonu sağlamak amacı ile ziyaretler ve toplantılar düzenleyerek bölge adına birlikte hareket etmesini planladı. Bunun yanında Kemer’e turist getiren Tur operatörleri yetkilileri ile bir buluşma organize ederek, onların bölgeden ve tesislerden beklentileri, çekilme sebepleri ve fiyat politikası hakkında toplantılar yapılmasına karar verildi.

v     Maliyeti olmayan sadece konaklama ve uçak bileti sağlanarak tanınmış Yurt dışı ve içi ünlü (özellikle turizm) yazar ve yapımcıların imza töreni – söyleşi gibi organizasyonlar yapılarak bölgenin gündemde kalmasının sağlanacağı görüşüldü. Özellikle Avrupa pazarında tanıtım çalışmalarının sürdürülmesi, bir film yada dizi çekimine destek olunması, Ulusal veya etkin bir dış Pazar programına sponsor olunması konuşuldu.

v     Mevcut işletmelerin yalnız Rusca isimleri ile  anılması ve yazılması, anonsların, posterlerin tek dilde olmasının doğru olmadığı düşünülmüş , çözümü için iş birliği kararı verildi.

v     Son olarak Kalite, satın alma, ücret politikaları, yasal yükümlülükler, müşteri, personel ve benzeri konularda ortak bir kontrol sistemi geliştirerek bilgi alışverişini sağlayacak çalışma şeklinin  bölge ve tesisler adına faydalı olacağına değinildi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

 • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER TURİSTİK VE OTELCİLER BİRLİĞİ (KETOB) DAN YENİ OLUŞUM, YENİ DÜŞÜNCELER” adlı makaleye 3 yorum yapilmis
 1. Hüseyin SOYDABAŞ dedi ki:

  Yıllarca Kemer İlçesi’nin beldeleri ile bir bütün olmasını ve bu şekilde pazarlanması gerektiğini savundum. Ama belde belediye başkanlarının da desteğiyle oluşan belde otelciler birlikleri bu düşünce ve temennimi boşa çıkardı. Gatab’ın varlığı ve bütünleştirici etkisi bile yetersiz kaldı bu anlamda.
  Öyleyse yapılacak şey her bölgenin kendini pazarlaması ve bölge yaşayanlarının bu sunumdan azami fayda sağlaması olmalıdır ve yeni KETOB yönetimi bunu başaracak güçte ve bilinçtedir. Hayırlı olmasını diliyorum.

  Bu arada bilhassa Türk Gecelerinin disiplin altına alınmasını hatta olabiliyorsa ortak bir bölgede tüm otelcilerin katılımıyla haftalık veya daha kısa zamanlı ortak Türk Geceleri planlamasının yapılmasını bir görüş olarak değerlendirmelerini isterim. Bu hem kaliteyi hem de masrafın bölünmesini sağlayacaktır.
  Saygılarımla…

 2. Özgür ÖZKOÇ dedi ki:

  Öncellikle kemer çok güzel sahip çıkılması ve işlenilmesi gereken bir yer.Duyumlarıma göre ketob ve kemoteb ‘e bağlı devletin ve halkın olan plajlar kiralanıyormuş.Bir dahaki sezona bende birtane plaj kiralamak istiyorum.Plaj fiyatları hakkında nerden bilgi alabailirim bilmiyorum.Teşekkürler.

 3. ENDER GÜRSU dedi ki:

  İLK ÖNCE BİR ÖZELEŞTİRİ YAPMANIN GEREKLİLİĞİNE İNANIYORUM MAALESEF BİZ 1990 LI YILLARIN BAŞINDAKİ UYGULADIĞIMIZ KALİTE STANDARTLARININ %80 GERİSİNDEYİZ BEN SEKTÖRE 1990 DA GİRDİM BENDEN ESKİ OLANLARADA SAYGIM SONSUZ ŞU BİR GERÇEK BİR OK OTEL SAHİBİ YADA İŞLETMECİSİ VE YA GENEL MÜDÜRÜ MUTFAK TAN CIKAN YEMEĞİ YEMİYOR? NEDEN PEKİ BU ÜRÜLERİN SATIN ALINIP SERVİSE ÇIKTIĞINI COK İYİ BİLİYORDA ONDAN BİR COK HERSEY DAHİL SİSİTEMİ UYGULAYAN OTELLERDE ÖZELLİKLE KAYNAMIS MESRUBAT SUNULUYOR MİSAFİRE VE ADI SANI BELLİ OLMAYAN İÇECEKLER.HERKES RANT PEŞİNDE KALİTE PEŞİNDE OLANLAR MAALESEF %10-15 LERDE VE KENDİNDEN KALİTE OLARAK DÜŞÜK OLANLARLA ODA SATIŞ FİYATLARI AYNI ÖNCE KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERMELİYİZ….

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari