KEMER YENİ YILA KOŞARAK GİRDİ

Ocak 1, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER YENİ YILA KOŞARAK GİRDİ

Kemer, yeni yılı, yılın son günü gerçekleştirdiği, Yeni Yılı Koşusu ile karşıladı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen  ‘‘1.Kemer Yeni Yıl Koşusu’’ ile yeni yıla spor yaparak girdi. Koşuya Yurtiçi ve yurtdışından 200 üzerinde profesyonel ve amatör sporcuların yanı sıra halkında katılımı ile gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi ve Öger Tours Holiday Plan , GATAB ve  KETAV destekleriyle düzenlen 1.Kemer Yeni Yıl Koşusu, Kemer’in bütün doğal güzelliklerini yansıtan koşu parkurunda gerçekleştirildi.

5.000 ve 10.000 metre olmak üzere iki etap da koşulan yarışmada, erkekler 10.000 metrede; Fatih Bilgiç Birinci, Mehmet Ali Akbaş ikinci ve üçüncü Fatih Demirdaş oldu.

Bayanlar 10.000 metrede ise; Alman Dorothea Frey birinci, Nursel Karataş ikinci ve üçüncü Rus Elena Polyakova oldu.

Erkekler 5.000 metrede ; Alman Sven Baumstark, birinci, Mustafa Küçük ikinci ve Suat Karaman üçüncü olurlarken, kadınlar 5000 metrede;Alman Sandra Baumstark, Alman Dagmar Seeböck ve üçüncü Neşe Gül oldu.

Yarışmada her yaştan sporcu yer alırken, sporcuların yılbaşı şapkaları ile start almaları ilginç ve bir o kadar da güzel görüntüler oluşturdu.

IMG_6049IMG_5934Yeni Yıl Koşusuna aynı zamanda kendisi de katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL, yarışma sonrasında yaptığı açıklamada; ‘’Dünyada milyonlarca kişi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan koşuyu Türkiye’de bir ilk olarak Kemer’de gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Amacımız  misafirlerimize Kemer’in eşsiz güzelliklerini ve doğasını tanıtırken,  aynı zamanda da geleceğimiz olan gençleri spora yöneltmeyi hedefliyoruz.’’ Dedi.

Başkan Gül;Yeni Yıl Koşusunun Kemer ‘de geleneksel hale getirileceğini ve bu koşu ile bölgenin kış turizminin tanıtımına katkı sağlayacağını belirtti.

Ayrıca koşuya katılan tüm sporculara teşekkür ederek, gelecek yılki yapılacak olan organizasyona şimdiden tüm sporcuları davet etti.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER YENİ YILA KOŞARAK GİRDİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. ismetablay dedi ki:

    erkekler5 bin metrede 3.cü olduğunu belirtiğiniz suat karaman değil BURSA BOSCH SPOR KULÜBÜN DEN İbrahim TEKİR arkadaşımızdır.yazınızı düzeltmenizi temennisiyle saygılar

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari