KEMER YENİ YILA KOŞUYOR (1. KEMER YENİ YIL KOŞUSU)

Aralık 22, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER YENİ YILA KOŞUYOR (1. KEMER YENİ YIL KOŞUSU)

Kemer, yeni yılı, yılın son günü gerçekleştireceği Yeni Yılı Koşusu ile karşılamaya hazırlanıyor. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Kemer, ılıman iklimi, mükemmel doğası ve portakal bahçeleri ile kış aylarının da vazgeçilmez tatil beldesi olarak, yeni ve sürekli olacak bir etkinlikle uluslar arası tanıtımına önemli bir değer katıyor.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan ‘‘Yeni Yıl Koşusu’’ ile yeni yıla spor yaparak sağlıklı girmek hedeflenecek. 31 Aralık 2009 Perşembe günü saat:11:00 de başlayacak olan koşuya Yurtiçi ve yurtdışından profesyonel ve amatör sporcuların yanı sıra halkın katılımı da bekleniyor. ‘Yeni Yıl Koşusu’ 5000 m. ve 10.000 m. olmak üzere iki faklı kategoride koşulacak.

Koşu Parkuru Toros dağlarının eteğinde, mandalina ve portakal bahçeleri içinde kurulmuş olan Kemer’in bütün güzelliklerini yansıtıyor. Türkiye’de bir ilk olacak olan koşu, dünyada her yıl milyonlarca kişinin koştuğu geleneksel bir etkinlik olarak yapılıyor. Kemer’in tanıtımının yanı sıra, genç kuşakları spora yönlendirmenin hedeflendiği ‘Yeni Yılı Koşusu’ aynı zamanda kış turizmini canlandırma konusunda bölgeye ayrı bir zenginlik katması planlanmakta.

Koşu ile ilgili değerlendirmede bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL; Kemer bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın verdiği sevinçle Yeni yıl koşusuna hazırlanıyor.  Kemer ‘de her yıl düzenlenmesini planladıkları  koşunun  bölgenin tanıtımına ve kış turizmine katkısı olacağına inandıklarını belirtti. Ayrıca kış aylarının Kemer’de adeta bahar havasında geçtiğini hatırlatan Başkan Gül, bunun da spor turizmi için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirterek,  31 Aralık günü Yeni Yıla koşmak üzere tüm sporseverleri Kemer’e beklediklerini söyledi.

Kemer Belediyesi ve Öger Tours&Holiday Plan  ana sponsorluğunda ve GATAB, KETAV alt sponsorluğunda gerçekleştirecek olan koşuya Yurt içi ve yurtdışından 1500 civarında sporcunun katılımı beklenirken, yarış için özel olarak oluşturulan web sayfası  www.yeniyilkosusu.com aracılığı ile dünyanın her tarafındaki sporculara ulaşılmakta ve kayıtlar kabul edilmekte.

31 Aralık 2009 günü saat 11.00 başlayacak olan koşunun ilk 3 derecesine giren bayan ve erkek sporcular ödüllendirilirken, koşuyu bitiren her sporcuya madalya ve yarış hatıra t-shirt’ ü hediye edilecek.

Kemer Belediye

Basın Bürosu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari