KEMER’DE “ONU DAHA ÇOK ARIYORUZ” SERGİSİ AÇILDI.

Kasım 10, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER'DE

Gazeteci Halil Öncü’ye ait olan 1940’lı ve 1950’li yılların 10 Kasım’ına ait olan orijinal gazetelerin sergilendiği “ O’nu daha çok arıyoruz” sergisi Kemer Göynük Mirage Park Resort Myra Salonunda açıldı.

Gazeteci Halil Öncü’nün arşivinden 1940’lı ve 50’li yılların 10 Kasım tarihine ait orijinal gazetelerin sergilendiği “O’nu Şimdi daha çok arıyoruz…” adlı Atatürk Sergisi Majesty Hotels Resorts’un sponsorluğunda Göynük Majesty Mirage Park Otel’de açıldı.
Açılışa Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Garnizon Komutanı Fikret Görmüş, Kemer Belediye Başkanı Yardımcısı Turhan Anatürk, Majesty Otelleri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek, Mirage Park Otel Genel Müdürü Engin Öner ile Kemer Protokolü ve otelde konaklayan yerli ve yabancı turistler katıldı. Sergi öncesi bir kokteyl düzenlenirken, Halil Öncü tarafından hazırlanan “ Dünya Atatürk için ne dedi?” slaytı konuklara sunuldu.
Öncü, “’ gerçekten de her geçen günden daha çok fazla arıyoruz.”
Gazeteci Halil Öncü’nün arşivinden yıllara meydan okuyarak, günümüze taşınan 1940 ve 1950’li yıllarda Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıl dönümleri olan 10 Kasım tarihli ” 1940’lı ve 1950’li yıllarda Basında 10 Kasım” sergisi büyük ilgi çekerken, açılışta bir konuşma yapan Gazeteci Halil Öncü, “ Ulu Önderimiz Atatürk’ü 71.ölüm yıl dönümünde yıllar önce çöpe giderken bulduğum ve o zamandan beri arşivimde bulunan ve orijinal olan 1940’lı ve 1950’li yıllara ait 10 Kasım gazetelerini sergileyerek anıyoruz.

Majesty Öger grubunun büyük destekleri ile bu yıl sergimizi Göynük’de Mirage Park Otelde açtık. Öncelikle ilgilerinden dolayı Majesty Hotels Genel Koordinatörü Volkan Şimşek ile otel Genel Müdürümüz Engin Öner Bey’e ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Onu gerçekten de her geçen günden daha çok fazla arıyoruz. “ dedi.

Sergide 10 Kasım 1940’lı ve 1950’li yıllara ait Cumhuriyet, Vatan, Ulus ve Memleket gibi 10 Kasım tarihli 15 eski gazete yer alıyor.
Volkan Şimşek, “O aramızdan çok erken ayrıldı.”
Majesty Otelleri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek sergi öncesi yaptığı konuşmasında, “Ulu önderimizi Ölümünün 71.yılında yarın anacağız. Hepimizin içi kan ağlıyor. O aramızdan çok erken ayrıldı. Böyle bir günde böyle anlamlı bir organizasyonda yanımızda olan ,sayın kaymakamımıza,sayın belediye başkanlarımıza diğer katılımcılara gönülden teşekkür ederim. İyi ki varsınız sağ olun.” Dedi.

Toplaoğlu, “ o’nun dediklerini yapmak, tek mirasımız “
Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise yaptığı konuşmasında, “ Sayın kaymakamım, değerli misafirler hepiniz hoş geldiniz. Evet onu gerçekten çok özlüyoruz. Az önce sözlerinden de anladığımız gibi benim yaptıklarımı yaparsanız, tek Mirasçım olursunuz. Diyor. Tek yapacağımız bu! Saygılar sunuyorum.”dedi.

Kaymakam Bayram Ali Köse, “10 kasım samimi olarak tüm kesimin ailesinden birini kaybetmiş olmanın hüznünü yaşadığı gündür.”
Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse ise serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Değerli konuklar arkadaşlarımızın dikkatli şekilde, maalesef çöpe giden bir sürü çuvalın içinde biraz da cesaretle tabiî ki kıymetini bilerek toplanan gazeteler içinden 1940 ve 50 yıllarındaki tarihlerde 10 kasım da basınımız konulu sergimizi yapan arkadaşımız Halil Öncü’yü tebrik ederim. Bu sergiyi düzenlenecek salonun ve hazırlıkları yapan Öger grubuna ve Volkan Bey’e teşekkür ediyoruz .Tabi 10 kasım samimi olarak tüm kesimin ailesinden birini kaybetmiş olmanın hüznünü yaşadığı gündür.Bu salonda olan herkes en az benim kadar hüzünlüdür.”dedi.

Serginin açılışını Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Garnizon Komutanı Fikret Görmüş, Majesty Otelleri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek ve Halil Öncü yaparken, sergide yer alan orijinal gazeteler gelen konuklar tarafından saatlerce okundu. Sergi 11 Kasım’a kadar saat 11.00 ile 17.00 saatleri arasında Kemer Göynük Mirage Park Otel’de açık olacak.

AJANS BİR

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’DE “ONU DAHA ÇOK ARIYORUZ” SERGİSİ AÇILDI.” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
  1. Ali Ekber KOC dedi ki:

    Ellerine ve yüregine saglik Halil bey, sergiyi görememek beni cok üzdü. Umarim bir gün Kemer”e ziyaretim olursa size ugrayip sergide gösterime sundugunuz resimleri görmek isterim. Saygilarimla…

  2. Halil Öncü dedi ki:

    Ali Ekber Bey
    Öncelikle yakın ilginize çok teşekkür ediyorum. “Sergiyi gezebiliriz” diyeceğim ama sergi 2 gün açık kaldı. Ancak seneye yapacağımız segi için söz verebilirim. Size söyleyeceğim son cümle ise şu olacak! ” O’nu her geçen günden daha çok arıyoruz..” Selamlar

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari