KEMER’İN YENİ CAMİSİ NE ZAMAN BİTECEK?

Mayıs 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KEMER'İN YENİ CAMİSİ NE ZAMAN BİTECEK?

Kemer’de milyon dolarlık oteller açılıyor, discolar açılıyor ama Cami bir türlü bitirilemiyor


KEMER GİBİ TÜRKİYENİN ÖNDE GELEN TURİZM MERKEZİNDE, İNŞAATI DURMA NOKTASINA GELEN  VE BİR TÜRLÜ BİTİRİLEMEYEN YENİ CAMİ İNŞAAATI DESTEK BEKLİYOR.

Kemer Merkezde yapımı devam eden ancak son aylarda inşaat çalışmaları durarak adeta kaderine terk edilen Kemer’in yeni camisi biteceği günü bekliyor.

Kemer Camii ve Kültür Kompleksi 2500 m2.lik alanda kurulu. Camii inşaatının ne zaman biteceğini merak eden Kemer’li vatandaşlar, Kemer gibi bir turizm kentinde, parasızlık nedeniyle Camii inşaatının durma noktasına gelmesini üzüntüyle izlediklerini belirtirlerken, Kemer’in ileri gelenlerini, iş adamlarını ve turizmcilerini camiye katkı yapmaları konusunda görüşlerini sundular.

Turistlerde bu Camide Müslümanlığın detaylarını öğrenebilecekler.

İnşaatı eğer biterse, 2500 m2.lik bir alanda kurulu bulunan Yeni Kemer Camisi ve Kültür Kompleksi  aynı zamanda sosyal alanları olan bir kompleks olacak. Cami iç ve dış olmak üzere 3000 kişinin ibadet edebileceği bir cami olacak ve bunun  yanı sıra komplekste aşevi, konferans salonu, morg, gasil hane, dershane gibi birimlerin yanı sıra Camii imamın eşliğinde öğrencilerin ve gençlerin İnternet üzerinden bilgi alabilecekleri ve turistlerin de buradan dinimizi öğrenmeleri açısından bazı bölümler olacak. Camii inşaatının hızla devam etmesi ve kısa sürede tamamlanabilmesi için daha çok yardıma ihtiyaç var.

Halil ÖNCÜ-KEMER

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KEMER’İN YENİ CAMİSİ NE ZAMAN BİTECEK?” adlı makaleye 3 yorum yapilmis
  1. Emin Kahraman dedi ki:

    Ben daha önce dernek yönetimindeydim. Cami inşaatı durma noktasına gelmedi. Caminin iç dekarasyon ve tefrişatı için mimarlar yakalaşık 5 aylık bir çalışma yaptılar bu süre içersinde caminin su elektrik ve klima altyapısı yapıldı. Kemer’de iş yapan hayırsever bir holding ciddi destek vermesiyle camininin sıva dış taş kaplaması işine mayıs ayı içinde yapılacak sonra alçı ve ince işine başlanacak.Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte gelen yardımların artacağına düşünürsek yaz sonuna kadar büyük ölçüde tamamlanmış olacak, tabii hayırseverlerin desteğiyle. ayrıca cami inşaatı yavaş da gitmiyor. Bu büyüklükte bir camii ortalama 7 ile 10 yıl arasında tamamlanıyor. Biz temeli atalı daha 3,3 yıl oldu. Saygılarımla

  2. MHPli dedi ki:

    Bizi en çok üzen seçimlerde bunun sözünü verdiği halde tutmayan başkanımız. hiç bir sözünü tutmadı zaten. caddeyi bile açamadı. tek icraatı ürasın yanında resim çektirip kurban kesmek.

  3. restoratör dedi ki:

    evet arkadaslar kemer camisi sonunda bıttı camiyi bitiren ekipteydım.okadar emek verdıımız halde cami kalem işlerini yapan ercüment ilhan neredeyse butun calısanlarını madur etti ve paralarımızı alamadık caminiz size hayırlı bızım madurıyetımızede allah kolaylık versın

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari