KENDİME MASALLAR ANLATIRIM-Fazilet SAĞLAM

Ağustos 16, 2009 tarihinde tarafından  
OKUYUCU YAZARSA kategorisinde yayımlanmıştır.

KENDİME MASALLAR ANLATIRIM-Fazilet SAĞLAM

Eskiler yani anne babalarımız veya daha büyüklerimiz ne yaparlar nasıl duygu ve düşüncelerini açıklarlardı bilemiyorum.

Ama biz bırakın kendi duygu ve düşüncelerimizi herkesle paylaşmayı,  arkadaşımızın veya hiç tanımayacağımız onun arkadaşlarının duygu ve düşüncelerini, sevinç ve hayal kırıklıklarını, bir msn veya facebook üzerinden biliyor ve onun ruh durumu hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Sınırların kalkması ile bazen en yalnız veya kendimize ait olmak istediğimiz anlarda bile “yalnız olduğumuz anlaşılmasın” dürtüsü ile hemen “bir arkadaş” yapıyoruz kendimize.

Aradığımız bir aşk değildir aslında çoğu zaman. Bir arkadaş bir dost ararız yanımıza. Ama paylaşım duygusu rahat bırakmaz bizi ve yaklaşan karşı cinsten ilk kişiyi, sevgilimiz ilan ederiz ve kendisini hayatımıza giren diğer kişilerden çok farklı görmesi için ikna etmeye çalışırız. 

O da zamanla kendini özel görmeye başlar, ulaşılmaz görmeye başlar. Bunu bizim isteğimiz doğrultusunda yaptığının farkına bile varmadan ve tam da bu duruma alışmış iken kıyameti koparırız. Çünkü o yüz de eskimiştir gözümüzde.

Nasıl bu kadar çabuk tanışıp eskidiğini bile idrak edemediğimiz bir kısır döngünün ortasında, kalbimizde soğumaya yüz tutmuş bir sevgi, dilimizde artık anmak bile istemediğimiz bir isim, kala kalırız yine ilişkiler açmazında.

Ama bir an önce yeni bir sevgi, yeni bir arkadaş yapmak zorundayızdır. Sebep; sınırların kalkması ile bazen en yalnız veya kendimize ait olmak istediğimiz anlarda bile “yalnız olduğumuz anlaşılmasın” dürtüsü, yani msn ve facebook arkadaşlarımızın yakinen takip ettikleri hayatımızda, az önce biten sevgimizin yerine az sonra yeni bir yanlışı koyma mecburiyetimiz.

Oysa kendimize ve ailemize karşı sorumluluklarımızı bilerek yaşamak, o anın tadını çıkarmak ve bu coşkuyu dünyayla paylaşmak, özel hayat kavramını sıfırlayan bilişim ve iletişim teknolojisini hedeflerimize ulaşmada kullanmak daha doğru bir hareket olmaz mıydı?

Msn ve facebooklarımızda, birçoğunun kim olduğunu bile bilmediğimiz belki de bir iki seferden başka görüşmediğimiz yüzlerce isim ve kontrolümüzden çıkmış, başkalarının kontrolüne girmiş hayatlarımız.

Geçen Pazar günü sırf bilgisayardan kaçmak için bir arkadaşıma gittim, kızsal muhabbetler yaparız düşüncesiyle. Ne mümkün, o bilgisayarının başındaydı, bir gözü ekranda bir gözü bende sürdü sohbetimiz.

Öylesine utandım ki, kendi kendime… Bunu bende yapıyordum arkadaşlarım gelince…

Ama yapmadığım bir şeyi de orada gördüm. Arkadaşımın bilgisayarındaki kendisine ait iki msn adresinde kayıtlı bulunan adreslerin sayısını sordum. Yüz doksan yedi imiş. Ama birçoğu arkadaşım tarafından engellenmişti.

Düşünsenize kendi iradenizle açtığınız ve arkadaşlarınızı kayıt ettiğiniz msn bir anda düşmanınız oluyor ve siz yine kendi iradenizle kayıt ettiğiniz arkadaşlarınızdan kaçıyor ve onları engelliyorsunuz.

Kendi iradenizle,

Engelsiz hayatlar dilerim.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KENDİME MASALLAR ANLATIRIM-Fazilet SAĞLAM” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. YELİZ DENİZ dedi ki:

    YAZIK OLMUŞ EN İYİSİ İLETİŞİM ADRESLERİMİZİ SADECE İŞ AMACIYLA KULLANMAK GALİBA…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari