KEPEZ’DE BİR SAĞLIK MERKEZİ “AYKA VİTAL PARK”

Kasım 30, 2009 tarihinde tarafından  
BİZİM KEMER YAZILARI kategorisinde yayımlanmıştır.

KEPEZ’DE BİR SAĞLIK MERKEZİ “AYKA VİTAL PARK”

“Düşlediğiniz huzura hoş geldiniz” sloganıyla kapılarını açan ve baştan aşağıya huzur, doğa, güler yüz ve sağlık sunan beş yıldızlı bir tesisimiz olduğunu biliyor musunuz? Hem de Kepez’de.

Hani bir söz vardır; “İnsan burnunun ucundaki güzelliği göremez” diye. Benim için tam da böyle oldu. Sitemizin yazarlarından Süleyman Turan Bey’in Antalya’ya gelip, “Bir can dostumu ziyaret etmek istiyorum” demesiyle başladı her şey.

Gideceğimiz yerin bir köy olduğunu duyunca daha bir keyiflendim. Ve yola koyulduk. Antalya merkezden 10, 15 dakika uzaklıkta, ormanların içerisinde insan eliyle yapılmış bir cennet bulduk karşımızda.

Süleyman Turan’ın can dostu, birkaç dakika sonra benimde can dostum olmuştu. Bu vesileyle tanımaktan şeref duyduğum kişinin adı İslam ÇANKAYA. Kim midir İslam ÇANKAYA. Bakın onu size kendi kaleminden anlatayım.

Doğunun da doğusunda yüksek Ağrı Dağı’nın eteğinde Çamurdan mantar yığını bir köyde doğdum (1948) Ortaköy. Anam, Zeynep Bacı (*) bir tarla dönüşü inekleri sağdıktan, akşam aşını ocağa astıktan, Şoför emmimin (babamın) kirlilerini yuduktan (yıkadıktan), ördek bozması tavuklarını yemledikten Ve itlerin (köpeklerin) yalını (yemeğini) yalaklarına koyduktan sonra, Bulduğu “ilk boş zamanda” doğuruvermiş beni… Ne inilti, ne zırıltı ne de naz, doğrulmuşum hayat ortası, küllük başı, göz önü… Ne doktorum olmuş, ne ebem, taşla kesildiği söylenir göbeğimin … Nüfus memuruna az rüşvet veriyim diye, doğumumu bekletmiş, Benden sonraki kardeşimle birlikte bildirmiş nüfus müdürlüğüne, On çocuk babası emmim (babam). Doğumuma en çok nüfus memuru sevinmiş ki görmeyin! Ana sütü yetmediğinden, inek ve keçi sütüyle beslendiğim söylenir… Ne eksik, ne fazla; tüm köy çocukları gibi büyümüşüm, Kuzu gütmüş, çift sürmüş, bostan gözlemiş, Bir yandan da “beş sınıflı ve tek öğretmenli köy okulunda” okumuşum emmime rağmen… Ne oyuncağım oldu, ne beşiğim, ne de çok istememe rağmen bir bisikletim … Dokunduğum tek yumuşaklık mısırların sarkan püskülleriydi… Zaman su gibi akıp gitmedi öyle ve ben hızla büyümedim, Masallardaki gibi, bir çırpıda, kolayca, çarçabuk, zahmetsizce… Tüm kişisel haklarım ve kazanımlarım çıkıp gelmediler kendiliğinden, Çalışarak, tartışarak, savaşarak didinerek, direnerek kazandım onları, Belki de değerli oluşları bundandır… Yıl 1968 ilkokul öğretmeniyim, Yıl 1972 mantar yığını köyüm ilk kez benimle üniversite mezununa kavuşuyor. Ticaret lisesi öğretmenliği, Üniversite öğretim görevliliği ve son olarak, Sınavları vererek, yemin ederek 1986 yılında Yeminli Mali Müşavir oldum. Halen Yeminli Mali Müşavirlik mesleği yanında, Öğretim Görevlisi olarak ders vermekteyim… Hep yenilen takım, ağlayan çocuktan yana oldum, Durgun suyu taşlar, yaramazlarını severim öğrencilerin.

XX

Harika ve bitmesin diye dua ettiğim bir sohbetin içinde bir yandan da etrafımla ilgileniyorum. Bir haber yaratabilme umuduyla.  Öyle böyle değil, tam bir cennet. Sohbetin tam bu sıralarında yakışıklı kibar bir bey ile zarif  bir hanımefendi geliyorlar masamıza. İslam Bey tanıştırıyor bizleri.

Gelenler bu cenneti yoktan var eden kişiler. Meğerse bu güzelliği yaratanlar birer tıp doktoru imiş. Hem de evli bir çift. Evliliklerinin uyumu ve bir birlerine olan sevgileri yansımış bu cennetin her noktasına.

Dr. Aynur DOĞAN Hanımefendi bir Kardiyoloji Uzmanı, misafirleri ile tek tek ilgileniyor ve gözleriyle tesisin her yerini tarayan her personel ile bire bir ilgilenen eşi Dr. Kazım DOĞAN ise Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı.

Keyfime diyecek yok yani. Bitmesini istemediğim sohbetten faydalanarak bazı notlar alıyorum sizlerle paylaşmak için.

XX

Mesela; Duacı Köyünün sınırları içerisinde olan bu güzide tesis havaalanına 30, şehir merkezine 12, denize 15, ve terminale 10 dakika uzaklıkta.

Bu uzaklıkları geleceğiniz noktaları belirlemek için kullanın. Çünkü hiç gitmek istemeyeceksiniz. Toplam 172 oda ve 298 yataktan oluşan bu tesiste, tek kişilik, çift kişilik ve suit odaların yanı sıra, özel bakım odaları ve bedensel engelli odaları da var. Her oda; bir hastane intizamı ve beş yıldızlı bir konforun birleşiminden meydana geliyor.

Merakımı seveyim. Bu sayede harika restoranını, diyet büfesini, kış köşesini, lobby, fuaye ve pool barın yanı sıra A’la Carte restoranını da gezme fırsatını yakaladım. Hoca Hanım bütün yemeklerin, kişilerin sağlık durumlarına göre özenle hazırlandığını söyleyince “peki, mutfak nerede” dedim.

Geldiğim yerin mutfaktan çok bir laboratuar gibi göründüğünü ve gerek yemeğin hazırlanması ve sunumu için kullanılan malzemelerin, gerekse onları hazırlayan personelin büyük bir titizlikle seçildiğini gözlerimle gördüm. Bu alıştığımız tesislerde görmediğimiz bir şeydi.

Merkezi ısıtma ve soğutmalı toplantı salonları, resim ve el işi atölyesi, sinema salonu, kütüphane, şapel ve mescidin yanı sıra bilardo, masa tenisi, okey ve tavla severler için oyun salonu, kısacası her şey düşünülmüş ve hayata geçirilmiş.

Açık ve kapalı yüzme havuzu, Rehabilitasyon havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi aktiviteleri ile zenginleştirilmiş SPA Merkezi, Anti Aging, Masaj ve Aroma Terapotik Bakım için de dizayn edilmiş.

“Yaşamın sevgiyle buluştuğu nokta” cümlesi bu tesis için en yerinde ve en kısa anlatım. “Huzur dolu orman içi yürüyüşü ile başlayan bir güne sağlık ve tedavi anlamında neler katılabiliyor” diye sormadan edemedim. Soruyu uzmanına sormak diye buna derler işte. Eksiksiz not alma telaşı içinde oldum.

Bir şey daha gördüm bu cevapları alırken. İki doktorunda gözlerindeki heyecan ve sevgiyi. Hani bizlerin çocuklarımızı anlatırken, gözlerimizde oluşan cinsinden. Onlar için bu tesis bir çocuktan farksız ve onu sevgiyle, ihtimamla büyütmek istiyorlar.

Sorumun cevabı olan bu cennetin diğer aktiviteleri şöyle sıralanıyor.

Sağlıklı Yaşam Programları,

Diyet ve Zayıflama Programları,

Boyun, Bel, Sırt ve Eklem Ağrıları Tedavi Programları,

Osteoporoz Tedavi Programı, Romatizmal Hastalıkların Rehabilitasyonu,

Ortopedik ve Travmatolojik Rehabilitasyon,

Spor Yaralanmaları,

Kırık Sonrası Rehabilitasyon,

Protez Sonrası Rehabilitasyon,

Nörolojik Rehabilitasyon,

Hemipleji (stroke) Rehabilitasyonu,

M.S. (Multipl Skleroz) Rehabilitasyonu,

Denge Koordinasyon Bozuklukları,

Periferik Sinir Hastalıkları ve Yaralanmaları,

Geriatrik Rehabilitasyon,

Kardiyak Rehabilitasyon,

Ozon Terapi

Diş Tedavisi

Ve;

Daha sağlıklı olmak,

Daha güzel olmak,

Daha uzun yaşamak için,

Bir çok tedavi, program ve aktiviteler.

YAŞAM, SAĞLIK, DOĞA VE HUZURUN BULUŞTUĞU BU NOKTA;

WHO’NUN (Dünya Sağlık Örgütü) SAĞLIK TANIMINI OLAN “Sağlık sadece hasta veya sakat olmamak anlamına gelmez. Sağlık; pisişik, fiziksel, sosyal ve ekonomik açıdan tam bir iyilik hali olup, ilerleyen yaşında kişinin kendi kendine bakabilmesi halidir” AÇIKLAMASININ KENDİLERİNE DÜŞEN BÖLÜMLERİNİ UYGULAMAK İÇİN BİR CENNET OLARAK TASARLANMIŞ.

Dediğim gibi her şey Süleyman Turan Dostumun, “Bir Can Dostumu ziyaret etmek istiyorum” Demesiyle başlamıştı.

Can Dostu; İslam ÇANKAYA Üstadımız benim de CAN DOSTUM oldu.

Bunun üzerine bir de, cenneti ve iki idealist doktoru tanıma fırsatım oldu.

Ne demeli…

CANIMA CAN KATILDI.

En önemlisi en son akla gelendir.

İslam ÇANKAYA Hocamız buraya hem dinlenmeye, hem temiz hava almaya, hem sağlıklı yaşam için gerekli programlara katılmaya hem de yeni kitaplar yazmaya gelmiş.

Burada olan bir çok dostu ve arkadaşları gibi…

Sizde gelmek isterseniz adresi şöyle;

Duacı Köyü Akhöyük Caddesi, No: 1 Kepez- ANTALYA

TELEFON: 0090 242 445 17 00 FAX : 0090 242 445 17 17

Mail yoluyla ulaşmak isterseniz:

info@aykavitalpark.com

Anlattıklarımın eksiği var fazlası yok, bilgisayardan incelemek isterseniz:

www.aykavitalpark.com

KEPEZ’DE BİR CENNET OLDUĞUNDAN HABERİNİZ VAR MI?

 • Netinial Internet

Yorumlar

“KEPEZ’DE BİR SAĞLIK MERKEZİ “AYKA VİTAL PARK”” adlı makaleye 6 yorum yapilmis
 1. Süleyman Turan dedi ki:

  Hüseyin Bey, Ayka Vital gerçekten de farklı bir tesis olmuş. Adında da anlaşılacağı üzere “vital” yani yaşamsal bir mekan. Umarım, kısa zamanda değeri anlaşılır. Saygılarımla. Süleyman.

 2. Hüseyin Emül dedi ki:

  Kepez iyi olan herşeye layıktır ve daima en iyi tesislere kucak açacaktır. AYKA Vital Park işte böyle bir tesis. Benzersiz.
  Hocalarımıza saygılarımızla…

 3. Bedrettin Yalçın dedi ki:

  Köyümüze renk getirdi. Bayramda babamgillere ziyarete gittiğimde söz ettiler. Dışarıdan baktık çoluk çocuk. Çok güzel olmuş,

 4. Bir Doktor dedi ki:

  Burası nedir diye sorduğumda, yanımdakiler hastane dediler. Güvenlik görevlisine sordum. Virgülüne kadar anlattı. Şahane. Meslekdaşlarımı kutluyorum. Adımı da çalıştığım işyerine ayıp olmasın diye yazamıyorum.

 5. Erdal Dinçdemir dedi ki:

  Bizleri ayka vital park la tanıştırdığınız icin teşekkürler .

 6. Emıne Budak dedi ki:

  öncelikle bu bilgileri paylaştığınız için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. antalya lı olarak böyle bir kompleksi antalya ya kazandırdıkları için de dr. kazım bey e tebrıklerımı iletiyorum. başarılarınızın devamını diler saygılar sunarım.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari