KİM OLUYOR ADALET BAKANI

Aralık 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KİM OLUYOR ADALET BAKANI

İkinci Ergenekon davasının 24. duruşması görülmeye başlandı. Duruşmaya üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu’nun ”Hiçbir Adalet Bakanı’ndan şu kadar korkmam. Adalet Bakanı beni Hakkari’ye Diyarbakır’a mı sürer” sözleri damga vurdu .

İkinci Ergenekon davasının 24. duruşması görülmeye başlandı. Duruşmada tutuksuz sanıklar Tunç Akkoç ve Adnan Türkkan’ın avukatı Servet Bora, üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu’nu reddettiklerini söyledi. Haşıloğlu’nun, Çatalca’da görev yaptığı sırada bir arsa alımına ilişkin hakkında ki iddiaları gündeme getiren Bora, bu iddialarla ilgili dosyanın HSYK’da olduğunu belirterek Haşıloğlu’nun Adalet Bakanlığı’nın baskısı altında olduğunu iddia etti.

“KİM OLUYOR ADALET BAKANI”

Bunun üzerine üye Hakim Haşıloğlu, “Ben Adalet Bakanlığı’ndan mı korkacağım. Öyle mi? Kimseden korkmam beyefendi. Nezaket etkileyebilir. Hiçbir Adalet Bakanı’ndan şu kadar korkmam. Adalet Bakanı beni Hakkari’ye Diyarbakır’a mı sürer?” diye konuştu.

Haşıloğlu, avukat Servet Bora’ya dönerek “Siz savcıydınız, Adalet Bakanı’ndan korktunuz mu?” diye sordu. Bora’nın “Hayır efendim” cevabı karşısında Haşıloğlu, “Sizden daha aşağı değilim. Kim oluyor Adalet Bakanı. İşte söylüyorum bir hakimim ben” şeklinde konuştu.

Üye Hakim Haşıloğlu’nun bu sert açıklamaları üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, “Tartışma istemiyoruz. Kimse korkmaz. Bizim hayatımızda korku olmaz. Ne işimiz var korksak burada” ifadesini kullandı.

Başkan Şengün talebi değerlendirmek üzere duruşmaya kısa bir ara verdi.

HÜRRİYET

  • Netinial Internet

Yorumlar

“KİM OLUYOR ADALET BAKANI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. admin dedi ki:

    Bu habere başlık olan cümle bir hakaret değil “Adalet’in” Adalet Bakanı’ndan da büyük ve önemli olduğunu veya olması gerektiğini teyiden söylenmiştir.
    Bu önemli bir sözdür ve böylesine baskı altında söylenmiş olması ayrıca tebriği gerektirir.
    Hüseyin SOYDABAŞ

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari