KIZILCAHAMAM’A AÇILIM DAMGASI

Kasım 23, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KIZILCAHAMAM'A AÇILIM DAMGASI

AKP’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen kampı açılımların konuşulduğu bir platforma dönüştü.

AKP’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 14. İstişare Toplantısı’nda ağırlıklı gündem maddesi açılımdı.

Toplantıda Alevi açılımını Devlet Bakanı Faruk Çelik milletvekillerine aktardı. Alevilerin çoğunlukla yaşadığı illerin milletvekilleri, çalışmalarda bölge halkının isteklerinin gözönünde bulundurulmasını istedi.

Aynı milletvekilleri bu isteklerin hükümetin çalışmalarıyla koordineli hale getirilmesini önerdi. Hükümetin, Alevi sorununun çözülemez olmadığına dikkat çekmesi, bu konuda samimi olduğunu ve oy hesabı yapmadığını halka anlatması kararlaştırıldı.

VEKİLLER KAYGILI

Milletvekillerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya geldiği toplantının ana konusu da “demoratik açılım” oldu. Bir milletvekili, Anayasa’nın değiştirilemez ilk üç maddesine dokunulmayacağının, üniter yapının bozulmayacağının ve hükümetin bölücülük yapmadığının halka net şekilde anlatılmasını istedi.

Muhalefetin söylemlerinin toplumda kaygı yarattığına da toplantıda dikkat çekildi ve “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimlik kalsın, daha ileri gidilmesin ve kaygılar giderilsin” denildi.

HABUR RAHATSIZLIĞI

Dağdan dönüşler sırasında Habur sınır kapısında yaşanan görüntülerden duyulan rahatsızlık da Başbakan Erdoğan’a iletildi. “Teröristler gelmeden önce kapı için doğru plan yapılmalıydı” diyen bazı milletvekilleri bu konuda halktan aldıkları tepkileri de aktardı.

Batı ile Doğu illeri arasında farklı hassasiyetler olduğu dile getirilirken, buna yönelik uslüba dikkat edilmesi temennisinde bulunuldu.

ŞİMŞEK ŞİKAYETİ

Edinilen bilgilere göre, bazı milletvekilleri Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili sıkıntılarını toplantıda dile getirdi.

Bakan Şimşek’ten randevu alamadıklarını belirten milletvekilleri bölgelerinin taleplerinin dikkate alınmadığını savundu. Şikayetleri dinleyen Erdoğan ise Maliye Bakanı’na “Seçilen çare aramalı. Bakanlık makamı hassastır, böyle bakanlık yapılmaz” sözleriyle sitem etti.

Başbakan, Maliye Bakanı’ndan milletvekilleriyle biraraya gelmesini de istedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari