KOCATEPE ŞEHİTLİĞİNDEN TEKİROVA TAHTALI DAĞI ZİRVESİNE

Eylül 1, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

KOCATEPE ŞEHİTLİĞİNDEN TEKİROVA TAHTALI DAĞI ZİRVESİNE

İkinci Zafer Koşusu 21 saatte tamamlandı

BÜYÜK Taarruz’un 87’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen 345 kilometrelik Zafer Koşusu’nun ikincisi, Afyonkarahisar’dan Antalya’ya 21 saatte tamamlandı.

 Zaferin zirvesi Kocatepe’den başlayan koşu, Antalya’nın zirvesi 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nda göndere bayrak çekilmesiyle son buldu.

Tekirova Belediyesi’nin Büyük Taarruz’un 87’nci yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar’dan Antalya’ya düzenlediği 345 kilometrelik ‘Zafer Koşusu’ dün saat 14.00’da Büyük Taarruz Şehitliği’nde bayrak ve toprak teslimiyle başlamıştı.

Tekirova Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Üras, Türk bayrağı ve toprağı Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga’dan törenle teslim almış ve dev Türk bayrağını aralarında Balkan ve Avrupa şampiyonlarının da bulunduğu 13 atlete emanet etmişti.

Vali İmga, milli sporcuları, “Yolunuz açık olsun. Bu kutsal emaneti gönül dolusu sevgilerimizle Antalyamıza götürünüz” diye uğurlamıştı.

Sporcular, Kocatepe’den başladıkları, Antalya’nın Kemer İlçesi’ne bağlı Tekirova Beldesi’ne kadar olan koşularını 21 saatte iki ekip halinde koşarak saat 11.00’de başarıyla tamamladı.

“Zaferin Zirvesinden Akdeniz’in Zirvesine” sloganıyla düzenlenen koşuda şampiyon atletler Oktay Şensoy, Çiçek Şensoy, Tahsin Dağseven, Engin Özel, Metin Kaya, Mesut Mutlu, Kemal Ekin, Hüseyin Polat, Gül Yıldız, Demet Güvenç, Yasemin Can, Derya Demiral ve Şeyda Tekin görev aldı.

Tekirovalıların ellerinde bayraklarla ve sevgi gösterileriyle karşıladığı koşucular, hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söyledi.

Tekirova’da büyük bir kalabalık çelenk koyma töreninden sonra  meydanda sporcuları sevgi gösterileri kucakladılar.

Meydanda temsili bayrak töreni yapıldı. Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras şehitlerimizin kanıyla sulanmış şanlı bayrağımızı öpüp başına koyarak teslim aldı.

Bayrak tesliminden sonra Tekirova Halit narin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından folklör gösterisi sunuldu.

Tekirova’daki tören sonunda Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, sporcuları belediyede ağırladı ve sonra hep birlikte kutlamanın yapılacağı 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’na teleferikle çıktılar.

Buradaki Cumhuriyet Kokteyli’ne Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, Kemer Emniyet Müdürü Hasan Mutlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ev sahibi Başkan Üras, “Şanlı Türk bayrağını Afyonkarahisar’dan Tekirova’ya gururla getirdik ve zirveye diktik. Bu organizasyon artık geleneksel hale geldi.

İkincisini de alnımızın akıyla yaptık. Büyük Zafer’e yakışan bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkesi başta sporcularımız olmak üzere kutluyorum” dedi.

Bu sırada 15 aylık torunu Derin ve kızı Alev Eltut ile Tahtalı Dağı’na gezmek için çıkan Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş da törenlere davet edildi. Tören alanına gelen Savaş alkışlarla karşılandı.

Konuşmaların ardından protokol, koşuculara plaketlerini ve madalyalarını verdi. Son olarak koşucular, Afyonkarahisar’dan getirdikleri bayrağı Başkan Üras ve Kaymakam Köse’ye verdi. Kocatepe’den gelen dev bayrak törenle göndere çekildi.

10. Yıl Marşı eşliğindeki havai fişek ve sis bombası gösterisi, davetlileri büyüledi. Bulutların arasına fırlatılan renkli havai fişeklerin patlamasının ardından içlerinden paraşütle atlayan Türk bayraklı asker maketlerinin çıkması, ayakta alkışlandı.

Etkinlik sonunda açıklama yapan Vural Savaş, “En anlamlı günde yapılan çok anlamlı bir organizasyon” dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari